Jump to content

Coronavirus u Srbiji

Milosh76

Recommended Posts

Aleksija

evo gule - brojac protesta izbrojao (preko snimka kolone na srbin info) da je na protestu juce bile oko 2000 ljudi. uvek posten brojac, kako nasih, tako i njihovih okupljanja. 

• Replies 36,5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• gospa buba

1687

• renne

1472

• vememah

1324

• Frank Pembleton

940

Top Posters In This Topic

Popular Posts

meni ovde nista nije jasno. umiru ljudi na sve strane, bolnice pune, sve vise zarazenih, lekari skapavaju na nogama i sve vise ih je bolesnih a cim se pomenu neke mere krene pobuna kako kome treba i o

Ja se cepio danas Fajzerom, pa šta mi bog da. Histerija oko vakcina je ogromna i meni potpuno neverovatna. Sve i da je vakcina deset puta neproverenija, trebalo bi je primiti. Sent from my iPhone

Ne verujem da se iko na svetu u ovom trenutku oseća više bedno od srpskih lekara i osoblja iz crvene zone. Ne pamtim da su vlast i narod sa ovakvom simbiozom i sinergijom urinirali po nekome. Dubok na

Posted Images

55 minutes ago, radisa said:

Nauka je umrla u drugoj dekadi 20-og veka... Mi se još sećamo toga, ali sad će polako mračna vremena, zahvaljujući baš toj nauci...

Problem je što je nauka prekompleksna i više prosečan čovek ne može da razume dubine nauke... ALi ne samo to, mladi ljudi i ne žele da razumu, ako ne može na tik-toku u 20 sekundi da se objasni, onda je to smor i dosadno...

Ne pomažu ni škole, pogotovo u Stradiji™, gde rade izmučeni ljudi koji uopšte nemaju neku želju da decu uče naučnom metodu, nego ih maltretiraju glupostima i učenju napamet... Čast izuzecima, ali ja sam recimo od ćerkihnih 10+ predmeta stekao sliku da samo dvoje ljudi želi da uči decu nečem nornmalnom... Jebem ti istoriju gde učiš napamet događaje a ne relacije između njih. Ili Srpski gde se deci i dlaje daje da uče neke pesmice napamet... :isuse:

Ne slazem se.

Sav ovaj obrazovni metod je  obrazovao i nas - ucenej napamet i pesmica i datuma i svega... bez ijednog jedinog istrazivanja do kraja skolovanja na faksu.

Nikad vise nije bilo nauke u medijima i nikad vise naucnika nije bilo u svetu, cenim i da procenat u populaciji skace (mada nemam statistiku za to).

Rec je o pre o onome sto na drugim topicima pise Chandra - losa nauka i  losi podsticaji, u raznim disciplinama. Medicina je tu najvidljivija posto se njenii dokazi najlakse prodaju, pa onda imas pij vino, nemoj da pijes vino, jedi cokoladu, nemoj da jedes cokoladu... I sada je sve to multiplikovano sa koronom.

Kao  posledica toga, autoritet nauke o kome su pisali filozofi nauke je opao,i to, iako opet nemam statistiku, vise u drustvima sa obrazovanijm stanovnistvom nego u onima sa manje obrazovanim gde je lekar jos uvek sa velikim "L" jer pacijentijos ne guglaju simptome, bolesti i lecenje da na  ravnoj nozi razgovaraju sa lekarom.

• +1 1
7 hours ago, pt 2.0 said:

Jako lepo je večeras bila obradjena tema tog protesta u NewsMax Adria, i ovo o čemu g. Baucal govori je pretpostavljam na tragu tvojih misli:

(Razumem šta hoćeš da kažeš ovim “iznad politike”, ali smatram da posledice i takvih talasa mogu postati političke)

Hvala na linku. Odgledao do sedmog minuta, posle ne. Bezveze je ovo Obucinino svodjenje svake teme na jebenog Vucica.

A tema je svakako zanimljiva, i  ima Baucal tu sta da kaze.

3 minutes ago, renne said:

kakve li on ima sličice kad može ovako da se ponaša

Samo jednu..najjacu. Vucicev proxy za govnjive odluke koje ne doprinose opstoj popularnosti.

Ako ikad Alek odluci da prizna Kosovo, poslace Vesica da potpise.

• +1 3

Hvala na linku. Odgledao do sedmog minuta, posle ne. Bezveze je ovo Obucinino svodjenje svake teme na jebenog Vucica.

Pre će biti Georgievljevo - bukvalno većina stvari koje tokom dana tvituje završe u najavi dana.
arkonada

Кон: Медицински део Кризног штаба има јасан став, али важна је и економија

Епидемиолог и члан Кризног штаба Предраг Кон рекао је за РТС да је медицински део Кризног штаба имао јасан став да би све требало да буде затворено најмање 14 дана да би се заиста спустио ниво активности вируса, али је додао да постоји економски дикатат.

Кон је рекао да су мере продужене, уз неке корекције које су извршене, јер је за само дан стигло 85 врло јасних притужби и молби за изузеће.

На констатацију да се чини да медицински део Кирзног штаба стално попушта, Кон је рекао да тако изгледа али да је имплементација таквих мера изузетно тешка, готово немогућа.

"Ви или ћете да прихватите тако нешто, или ћете отићи. Нема између", рекао је Кон.

Каже да се у таквим околностима тражи оно што је епидемиолозима важно, а то је да се спроводе мере које ће спречити да се вирус преноси.

Наводи да су мере ипак пооштрене, и да је сада могуће у затвореном простору да буде девет квадратних метара по особи, да треба да постоји ковид редар, и да буду обавезне маске и појачане инспекције.

Fascinantno đubre od čoveka 

Edited by arkonada
  • +1 2
  • Haha 1
shamotnapec
8 hours ago, Ayatollah said:

Veliki broj ljudi sa fakultetskim diplomama je u suštini neobrazovan. Savladali su neki kvantum znanja unutar određene oblasti do nivoa dovoljnog da im neka ustanova izda potvrdu da su spremi da se bave tom oblašću na nekom osnovnom nivou (diploma osnovnih studija), i ni u svojoj oblasti dalje od toga nisu mnogo odmakli, a van nje nisu nikada ni istraživali, pa nemaju širinu ni u struci, a ni van struke. Stoga mi nije jasno otkud čuđenje da mnogi takvi ljudi po prosveti predstavljaju pogodno tlo za primanje najrazličitijih budalaština.

Šta mislite, koliko prosečni profesor srpskog ili istorije iz neke prosečne škole poznaje mehanizam na koji funkcionišu DNK i RNK ili osnove elektronike, ili koliko neka prosečna profesorka biologije poznaje funkcionisanje međunarodne ekonomije ili politike. Ja sam uveren ne suštinski bolje od komšije koji nije završio nikakvu školu ili ima samo neku srednju, i onda je i njima lako podmetnuti različite gluposti o farmaceutskoj mafiji, čipovanju, antivaksu i ostalo. Još kada se na ovo nakaleme raznorazni lični kompleksi, ubeđenja, loše vaspitanje ili loš karakter i ostalo, dobije se u mnogo situacija jedna vrlo toksična smeša.

Da li je neko obrazovan ili ne nema prevelike veze sa time koliko je podložan, kako si lepo rekao, primanju najrazličitijih budalaština. To više ima veze sa činjenicom koliko je sposoban prepozna i razdvoji prave od lažnih autoriteta.

Profesori sprskog i istorije (bilo današlji bili oni iz 60tih) ne znaju kako funkcioniše DNK, niti to treba da znaju. Ono što treba da znaju da je prepoznaju budalaštinu, i samim tim je ne usvoje. A, po meni, prvenstveni razlog zašto su budalaštine mnogo više ukorenjene sad nego pre 50 godina je to što su dostupnije. A dostupne su zbog masovnih komercijalnih medija i Interneta.

Obrazovni sistem nije ispratio razvoj tehnologije i nije naučio ljude kako da prepoznaju koji autoritet je pravi a koji lažni. Sad je pitanje dal li su zaista bili zatečeni, ili je to urađeno namerno, ali to nije ni mnogo bitno.

Da u osnovnim školama postoji (obavezni!) predmet "kritičko mišljenje" ili tako nešto, i da se više insistira na razumevanju a manje ne reprodukciji, možda bi bilo bolje. Ali jebiga...

• +1 8
gospa buba

ja bih razumela da chovek pusti da ga tlachi aleksandar, to je jasna dimenzija, pa recimo i gospodin nevolja, unjega je brica, ali da ga tlachi vesic!!! blink.png

ajmo kuci krizni shtabe :cry:

sent from bubamoto

• +1 1
4 hours ago, Budja said:

Hvala na linku. Odgledao do sedmog minuta, posle ne. 

Grrrr...

posle je bio lep deo gde on kaže da ljude koji imaju stav nepoverenja ne treba dehumanizovati, govori o načinu kako treba pristupiti kampanji informisanja, i završava sa bojazni da ćemo, kada korona prodje, biti suočeni sa antisistemskim reakcijama gradjana, kao posledica frustracija u proteklom periodu.

A i deo o privatizaciji situacije sa bratom mi je kul jer Baucal i to lepo i smireno analizira i objašnjava.

7 hours ago, Budja said:

Ne slazem se.

Sav ovaj obrazovni metod je  obrazovao i nas - ucenej napamet i pesmica i datuma i svega... bez ijednog jedinog istrazivanja do kraja skolovanja na faksu.

Nikad vise nije bilo nauke u medijima i nikad vise naucnika nije bilo u svetu, cenim i da procenat u populaciji skace (mada nemam statistiku za to).

Rec je o pre o onome sto na drugim topicima pise Chandra - losa nauka i  losi podsticaji, u raznim disciplinama. Medicina je tu najvidljivija posto se njenii dokazi najlakse prodaju, pa onda imas pij vino, nemoj da pijes vino, jedi cokoladu, nemoj da jedes cokoladu... I sada je sve to multiplikovano sa koronom.

Kao  posledica toga, autoritet nauke o kome su pisali filozofi nauke je opao,i to, iako opet nemam statistiku, vise u drustvima sa obrazovanijm stanovnistvom nego u onima sa manje obrazovanim gde je lekar jos uvek sa velikim "L" jer pacijentijos ne guglaju simptome, bolesti i lecenje da na  ravnoj nozi razgovaraju sa lekarom.

Da, isti mettod, u drugo vreme, kada nije bilo dostupnih informacija na svakom koraku... Metod mora biti usaglađen sa kretanjem sveta, a ne da postoji sam za sebe...

Autoritet nauke je opao, jer je komplikovana, to što par naučnika pokušava da je popularizje je ništa pram toga da otvoriš youtube, i da imaš sve dostupno na korak od tebe, objašnjeno, pitko i zdravorazumski™... Ne pomaže ni to što je, jbg, napredak nauke satkan od grešaka, a lokalnom youtberu je lako da dpopljuje svaku grešku i predstavi to kao da naučnici nemaju pojma... Ima kod Sagana u Kontaktu lepa priča o tome, kako je religiji mnogo lakše da ubede čoveka da veruje u nju, nego da shvati nauku, jer je religija bezgrešna, a nauka stalno nešto greši...

Mislim, o čemu pričamo, došli smo do toga da ljudi neće da priznaju da je zemlja okrugla uprkos svim naučnim dokazima... Zašto? Pa nije zdravorazumski™, a tip na youtubeu je baš lepo objasnio zašto je zemlja ploča...

• +1 3