Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Dakle ova drzava ne moze nista da organizuje sto u sebi ima vise od jednog koraka akcije.

Dakle vec kad krenu :

Komunalac izadje na ulicu, obilazi ug objekte i proverava broj ljudi u objektu i kaznjava ako...

Tu se vec kod "obilazi..." sve raspada...

Link to comment
1 hour ago, fren said:

Bas tako, a mogli smo i mi sami sebi da pokazemo sta znaci suzbijanje epidemije prateci svoj YU primer kad smo imali policijsku drzavu.

Ja sam cula gomilu glupih primera zarazavanja koji su iskljucivo rezultat primitivizma i bahacenja individua. Roditelji pozitivni slali decu u vrtic koja su rekla mama nema miris i ukus, zarazili dalje, evo na intenzivnoj jedna iz tog lanca. Dobila od deteta koje je dobilo od tog deteta. Drugar dosao s Jahorine na posao, posle 7 dana temp. 7 dana je isao okolo zarazavajuci. Komsinica ima apartman na Zlatiboru i otisli negde da jedu, sreli poznanika, prisli da se pozdrave, kaze imam koronu al ne mogu vise da izdrzim da sedim u sobi.

Nemamo mi ocito dovoljno pandura i pendreka za takve. Da se samo uvede kazna od 100 evra za nesavesnost, pa ne bi bile potrebne rasprave o merama, kafanama, skijalistima. 

 

Ovo je suština problema trenutno, na stranu i okupljanja i skijanja i žurke i sve. Bukvalno na sve strane čujem za slučajeve potvrđeno pozitivnih koji idu tamo-ovamo jer ne mogu više™, dok im se ukućani i ne testiraju i žive najnormalnije kao da se ništa ne dešava. Zapravo je ljudima postalo normalno da im muž/žena leži kod kuće sa upalom pluća, a oni sami najnormalnije idu na posao i šalju decu u školu. Čini mi se da ranije nije bilo baš tako i da je kod većine ljudi bilo nekakve svesti i obzira.

S obzirom da se od praćenja kontakata i koncepta samoizolacije odustalo odavno,  a očigledno da ni apelovanje na savest građana nema svrhu, stvarno više ne vidim kako ćemo se iščupati iz ovoga.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Pre oko 2h na Savskom keju, gomila ljudi sa kafom za poneti. U Gusaru ladno sede i piju tu kafu za poneti. Na setalistu rade kokice, na Savskom platou radi sladoled i kafic prodaje kafu za poneti, slicno kao ona slika sa BnV od juce.

Edited by Milosh76
Link to comment
15 minutes ago, Halvard said:

... a očigledno da ni apelovanje na savest građana nema svrhu...

Taj resurs je potrošen kao i kažnjavanje. Ostajem pri stavu da smo u martu krenuli sprintom ne znajući da ćemo trčati maraton. Istrošili smo sve mere, od lockdown-a do zatvorskih kazni za kršenje samoizolacije. Više se time ne bavi tužilaštvo već komunalna milicija što dovoljno govori. Zna to i država i zbog toga taktizira, računajući da će se trka svakako završiti.

  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, Milosh76 said:

Pre oko 2h na Savskom keju, gomila ljudi sa kafom za poneti. U Gusaru ladno sede i piju tu kafu za poneti. Na setalistu rade kokice, na Savskom platou radi sladoled i kafic prodaje kafu za poneti, slicno kao ona slika sa BnV od juce.

Pa da plus gusar je capio dobar deo setalista, oni verovatno su u fazonu, ostavicemo stolice pa ko sedne to nema veze sa nama...

Normalna drzava mu za pocetak ne bi dozvolila te klupe i stolice tu, a u ovim uslovima bi samo mogli da dodju i da kazu ajde naslozite stolice na gomilu...

No eto...

Link to comment
1 hour ago, renne said:

4226/25

 

Znaci u realnosti 12000+ / 100 +

 

Ne bi bilo lose da od sada to objavljujemo pomnozeno sa 4 minimum, jer ove zvanicne cifre su smejurija.

 

... za dan kada je objavljeno 22je mrtvih, samo na jugu Srbije umrlo je 18 ljudi. Ovo su opasni zlocinci.

Edited by Caligula
Link to comment

Malopre prosao pored opstine. Izlaze mladenci i kumovi iz zgrade. Napolju ih sacekalo bar 50 ljudi. Izgrlise sve, izljubise se, kolce zaigrase. Niko masku ne nosi. Cujjem dogovaraju se ko ce sa kojim kolima u restoran! [emoji50]

  • Hvala 1
Link to comment
4 minutes ago, munze said:

Malopre prosao pored opstine. Izlaze mladenci i kumovi iz zgrade. Napolju ih sacekalo bar 50 ljudi. Izgrlise sve, izljubise se, kolce zaigrase. Niko masku ne nosi. Cujjem dogovaraju se ko ce sa kojim kolima u restoran! emoji50.png

Izlaze iz opstine nedeljom? 

Link to comment

Ovamo se zaraženi šetkaju, a povratnici iz inostranstva 10 dana karantin. Policija proverava svaka dva dana. Zar se ne mogu isto i zaraženi kontrolisati?:isuse: Prepušteni imunitetu krda od 11. maja, tačnije bahatluku najprimitivnijih. Katastrofu može samo obavezna imunizacija sprečiti.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
Izlaze iz opstine nedeljom? 
Da. Negde oko 14.30. Mladenci, kumovi, fotograf. I lik iz obezbedjenja da zakljuca, pretpostavljam. To mi je ok, ko zna kad su zakazali. Ovi svadbari nisu ok. Nisam se ni iznenadio, nekako je ocekivano, ovde i sada. Ali pobednik je restoran koji opusteno radi, jebes odluke vlade, jebes zdrav razum, vazan je profit.
Link to comment

Ovaj narod je toliko prost i prazan,  ispada bez kafica i kafana nema zivota.  

Jos je i zabranjeno.  Nece drzava da da pare,  pa onda pusta da se snalaze 

Edited by Sandradjer
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...