Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

9 hours ago, Aleksija said:

iako radimo sa mladim ljudima koji su nesumnjivo vrlo pokretljiva i za virus zgodna populacija, uspeli smo sa njima da postignemo dogovor o besprekornom postovanju pravila u skoli - koja, nazalost, cim izadju iz prostorija skole, padaju u vodu.

 

4 hours ago, Hermetico said:

Ali sve je povezano - skijališta, putovanja i vraćanje u školu smesta nakon, nepostojanje kontrole u prevozu, koncerti, otvaranja spomenika... Ljudi koji nisu organizovali i (nešto manje) ljudi koji nisu poštovali mere zaštite su oni koji nisu mislili na škole i bolnice, a ne zaposleni u školama i bolnicama. Čuvajte bes za njih, mada je meni već ok i da neko neselektivno besni na moju struku, niš me to više ne zanima. Ja znam šta i kako sam radio.

 

 

Upravo ovo. Priroda epidemije je takva da je svako upiranje prstom u bilo koji kolektiv, profesiju ili fenomen kao ekskluzivnog krivca bespredmetno. Niko od nas ne zivi samo jedan sadrzaj a ti brojni sadrzaji se preplicu. U tom preplitanju virus neometano prelazi iz sadrzaja u sadrzaj, iz prostora u prostor. Neki dan sam usao u lokal ovde kod mene u komsiluku, bilo nas je cetvoro u ogromnom lokalu i dva konobara kad sam usao. Nakon nekoliko minuta uslo je bar tridesetak tinejdzera, verovatno iz neke od obliznjih skola i posedali su u velikim grupama oko vecih stolova. Jos desetak ljudi da je uslo napravili bismo guzvu u kojoj i ne znas ko je koga zarazio a onda bi bilo - zarazili se u skoli, zatvaraj. Drzava je podbacila u kontroli javnih prostora jer... kafici, restorani i klubovi moraju da rade pa makar svi ostali pocrkali, mora reket da se naplati. Odatle sve pocinje.

 

Izrael nam je otprilike pokazao kako se te stvari rade u dobro organizovanom drustvu. Ako uopste postoji nacin da se ovo sranje obuzda to je stratesko kombinovanje lockdown-a i vakcinacije koje ce se postepeno kretati od 100% lockdown - 0% vakcina do 100% vakcina - 0% lockdown. Ja drugi nacin ne vidim. Sta god da se zatvori to mora da bude privremeno, ako se nista bitno ne promeni u trenutku otvaranja (a broj zarazenih dnevno nije bitan sve dok se ne spusti na dvocifren broj pracenih) virus ce se vratiti u cirkulaciju onog trenutka kad dodje do otvaranja. To mi se cini kao presipanje iz supljeg u prazno.

  • +1 5
Link to comment

Izrael sluzi vojsku tri godine, to je disciplina, kod vecine drzava nije izvodljivo. Plus imaju istoriju organizovanog vakcinisanja, oni su samo prosirili rutinu 

Najbolje jeste

Edited by villiem
Link to comment
Just now, maheem said:

+1 za novčano kažnjavanje nesavesnih

 

+drustveno koristan rad. cim nesavesni ozdravi od korone, odmah u bolnice da pomaze zdravstvenom osoblju

  • +1 4
Link to comment

Samo udaranje po dzepu nije dovoljno. Mora da se vidi da ces da zavrsis radeci u visoko rizicnom okruzenju ako si nesavesno govedo i da ces umesto da zvaces kasicicu  i vrtis kvote na mobilnom da peres ambulantna vozila

  • +1 3
Link to comment
protest muzičara i ugostitelja protiv mera
 
IMG-3390e40a27f26c200ce76c06094c6-V.jpg
Protiv kojih mera :D Dva vikenda nisu radili, da se šutaju u dupe što u Srbiji rade... normalni svet je sve zatvorio na nedelje ili mesece.

Sent from my M2002J9G using Tapatalk

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...