Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

2 hours ago, mraki said:

Jesi siguran u ovo?

Naravno, ne mislim na 100% zaštitu, to ne postoji.

Ali zar ne radi tako da pruža prilično veliki % zaštite od zaražavanja, i još nešto veći procenat od razvijanja težih simptoma ako se eventualno zaraziš?

da, pruza veliki % od zarazavanja, pod uslovom da je veliki % vakcinisan. ovo si uzeo mali nozic za filetiranje i poshao sam u shumu punu medjeda, pa koje su shanse da ga sretnesh, tako ce da ti bude. najjednostavnije moguce.

 

smorila sam se kao pogacica :cry:

Edited by gospa buba
  • +1 3
Link to comment
3 hours ago, Avatar said:

Prenosim samo oko Vesića jedan deo sa Beobuild foruma, korisnik Zuma:

 

"Ponovo sam čuo dijalog Dr Kona i Vesića. Vesić i dalje vrsti svoju staru pesmu:

https://www.b92.net/info/vesti/index.ph ... id=1826135

Ako zatvorimo ljudi neće imati platu, od usluga u Beogradu živi 40.000 ljudi, da se ne zarađuje ne bilo ni lečenja ni kovid bolnice u Batajnici, i sve u tom stilu. Kakvo je to zlo od čoveka! Zar tamo zaista nema nikoga da prosto ukuca tri reči u Gugl pretraživač i dobije statistiku zaposlenosti u Beogradu? To traje čitava tri sekunde! Evo linka

https://publikacije.stat.gov.rs/G2021/Pdf/G20211013.pdf

U Gradu Beogradu je u zaposleno 759.044 ljudi. Ne verujem u njegovu brojku od 40.000 zaposlenih u kafanama i sličnim mestima. Ali i da je tačna, i da SVI oni ne primaju platu neko vreme, u šta je teško verovati, to je OPET samo 5% zaposlenih u Beogradu! Pa kako će onda da pati čitava "ekonomija"!? To je nešto što je bar 20 puta veće. Zašto tako bezočno laže i kako to da nema nikoga ko ume da podeli dva broja i javno objavi rezultat ove tajanstvene matematičke operacije?"

 

 

naravno da nece pasti cijela ekonomija ali bi u nekom momentu mogla pasti tuzba protiv grada beograda ako uz zatvaranje ne planira i smislenu naknadu ugrozenim djelatnostima. 

Link to comment
4 hours ago, villiem said:

vesic je pusten da odlucuje jer ovi moraju da vade lovu iz stekova da pokriju troskove, bole njih ona stvar za ekonomiju, samo toliko da postoji da moze da se trpa. Njima je epidemija pokvarila standardne procedure, zdravlje i umiranje je nasa briga, testiraju se dnevno mesecima i kljukaju ko zna cime, zato ne nose maske. Bitno je drzati granicu negde ispred kolapsa

 

Da. Njima je epidemija pokvarila slavlje i kurcenje sa otetim parama i to ih uzasno nervira. Neko vreme sam pratio i skapirao, naprednjacki botovi su ti koji po blicu i ostalim sajtovima pisu protiv zatvaranja, protiv staba, protiv kona, protiv maski, a dobar deo i protiv virusa. Nervira ih. Pokupovali su stanove, kola, lokale, a sad ne mogu da se shepure i kurce.

  • +1 4
Link to comment

Gde naći najsvežije uslove za ulazak u majčicu? mfa.gov.rs tvrdi jedno, danas.rs prenosi drugo... Austrijanac mora da dođe, ide kolima preko HU. Hvala unapred!

Link to comment
11 minutes ago, zorglub said:

Gde naći najsvežije uslove za ulazak u majčicu? mfa.gov.rs tvrdi jedno, danas.rs prenosi drugo... Austrijanac mora da dođe, ide kolima preko HU. Hvala unapred!

negativan pcr test ne stariji od 48h ili 10 dana karantina

Link to comment
Jesi siguran u ovo?
Naravno, ne mislim na 100% zaštitu, to ne postoji.
Ali zar ne radi tako da pruža prilično veliki % zaštite od zaražavanja, i još nešto veći procenat od razvijanja težih simptoma ako se eventualno zaraziš?
Sa ovim brojem vakcinisanih je takva funkcija.
Virus će ući organizam, organizam će odreagovati i neće doći do hospitalizacije u velikom broju.
Sa velikim brojem vakcinisanih dobijaš još jedan dodatni plus da virus ima malo "domaćina" kod kojih buja, i osnažuje se.
Mi nosimo stalno u sebi mnogo virusa, no ako oni "ne prave džumbus", n8smo ni svesni njihovog postojanja.

Naravno ovo ti pričam iz onoga što su meni doktori rekli, koji su uvek na kraju rekli:
Po onome što sada znamo o ovom virusu i njegovim sojevims.

.... Shiit has hit the fan!


  • +1 2
Link to comment
 
 
naravno da nece pasti cijela ekonomija ali bi u nekom momentu mogla pasti tuzba protiv grada beograda ako uz zatvaranje ne planira i smislenu naknadu ugrozenim djelatnostima. 
Naravno da nikakva tužba ne bi ni bila podignuta, niti bi imala smisla.
Ako bi se odluke o zatvaranju uskladile sa zaknima koji postoje o situacijama gde je ugroženo opšte zdravlje populacije.
To o tužbama se namerno pušta da bi se opravdalo luđenje Vesare&Co

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, Frank Pembleton said:

Naravno da nikakva tužba ne bi ni bila podignuta, niti bi imala smisla.
Ako bi se odluke o zatvaranju uskladile sa zaknima koji postoje o situacijama gde je ugroženo opšte zdravlje populacije.
To o tužbama se namerno pušta da bi se opravdalo luđenje Vesare&Co

.... Shiit has hit the fan!
 

 

pa ne, razlozi ludjenja vesare su da ustedi koji dinar, sto je skandalozno, ono, ljudi umiru

a naravno da nije slucajno sto je svugdje u razvijenim zemljama drzava uletla neke pare tamo gdje je morala da zatvara, za razliku od bgd, gdje tek sad grad daje besplatan zakup prostorija na godinu

 

Link to comment
4 hours ago, mraki said:

Jesi siguran u ovo?

Naravno, ne mislim na 100% zaštitu, to ne postoji.

Ali zar ne radi tako da pruža prilično veliki % zaštite od zaražavanja, i još nešto veći procenat od razvijanja težih simptoma ako se eventualno zaraziš?

 

Antitela ne mogu sprečiti virus da uđe u organizam (i da iz njega izađe), ali ga mogu skenjati.

  • +1 4
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...