Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Kako to misliš? Ima više od 5 nedelja kako su objavili da je britanska varijanta uočena u Srbiji.
 
 
Da, da, zaboravila sam na ovaj "detalj", s tim sto od tada ni Aa, ni Be.
Link to comment

 

3 minutes ago, goofs said:

Aha, znaci ko je prelezao regularan soj otporan je na britanca? Nisam to ispratio.

Da procenat rezarazavanje he slican kao kod starog, oko 0,7%

  • +1 1
Link to comment
9 hours ago, mraki said:

Ne vidim što bi brojke mogle biti ovakve samo zbog britanskog soja.

 

Ako se zna da je britanski soj 70% zarazniji, onda to ne znači da će na kraju biti 70% više zaraženih.

 

Ako za neki broj x interakcija među ljudima običan soj ima y prenosa, onda ovaj zarazniji ima 1.7•1.7•1.7•1.7...y (pa tako x puta).

Mislim da je to takva nekakva uprošćena matematika.

  • +1 2
Link to comment
28 minutes ago, Sammael said:

Ono kad se slažem s Vesićem oko nečega 🤮

Da mere ne funkcionišu, jer nisu dale rezultate posle 2 dana? Da čekamo do 9.000, a onda policijski čas ceo vikend.

Ljudi treba da prošetaju napolju, pogotovu kad je lepo vreme. To je dobro i za imunitet. Razlog više za zatvaranje kafića.

 

9 hours ago, Anonymous said:

Da reaktiviram staru ideju: zaključati mlađe od 25 godina.

 

Još bolje: zaključati one koji se nisu prijavili za vakcinu.

Što do 25 godina? Može i do 35, ali do 45 nikako. :D

 

P.S.

Kad god sretnete nekog ko je za vanredno stanje podsetite ga na 15.2.

Link to comment

Jbt, jednom u zivotu se sa Vesicem slazem:
https://rs.n1info.com/vesti/vesic-o-predlogu-da-se-uvede-policijski-cas/
 

Quote

On je rekao da nam je iskustvo od prošlog vikenda, kada su ugostiteljski objekti i tržni centri radili do 14 časova, pokazalo da smo imali isti broj ljudi na istom mestu u kraćem vremenskom periodu i da takve mere ne donose rezultate niti postoji razlog da se predlažu.
 

Ocenio je da su takve mere bile kontraproduktivne jer građani nisu mogli da ostvare socijalnu distancu a, kako kaže, suština predlaganja mera je da se ostvari distanca kako se ne bismo zarazili.

 

  • +1 2
Link to comment

Panika je uveliko krenula, i sudeci po broju rentgenskih snimaka na dnevnom nivou, nijw bez osnova.
Evo ga i Konara od jutros paniči za sve pare


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment

Nema od mera ništa.

1. Ljudi koji se realno plaše korone do sada su se vakcinisali 95%, uskoro i 100%, vakcina za sve prijavljene ima. Oni koji se posle skoro 2 meseca nisu ni prijavili realno i nisu baš zabrinuti i mera se ionako ne pridržavaju.

 

2. Za evetualni kolaps zdravstvenog sistema ih boli uvo. To su već pokazali u proteklih godinu dana. (Vi zaraženi, esmo lepo rekli distanca, maska, vakcina, šta sad kukate. Lekari, radite dok ne crknete, to vam je posao)

  • +1 6
  • Hvala 1
Link to comment

Nesto se evidentno desava..KŠ nije bas ovako panicio ranije, bez da se konsultuje sa drzavnim vrhom i sastane se danas da bi razmotrio stanje prekosutra a za pet dana predlozio mere koje ce se uvesti za deset dana.

 

Ovako, daju loptu u ruke drzavnom vrhu i peru sebe od necega sto izgleda zahuktalo ide ka nama.

  • +1 2
Link to comment
10 minutes ago, yabadaba said:

Jako puno lekara je angažovano na vakcinaciji, njih ima koliko ih ima.

ono što rade lekari na vakcinaciji je smešno

eto im prilika da povuku sve sa biroa, a da one koji su stvarno lekari, pošalju gde treba

 

a za boce ako im treba, eto i ja mogu da se prijavim kao dobrovoljac

 

mužu sam (i ne samo njemu, i jednoj trudnici, dok je bila epidemija žutice, sve se dešavalo u aziji) nabola onoliko injekcija :D

  • +1 3
Link to comment
6 minutes ago, Tihajeza said:

Za evetualni kolaps zdravstvenog sistema ih boli uvo. To su već pokazali u proteklih godinu dana.

 

Ovo je jasno od pocetka. Sve razumem ali ovo ne mogu da razumem - da 1 premoreni dezurni anesteziolog trci izmedju kovida, hirurgije i porodilista video sam rodjenim ocima. Da se preko vikenda pitam ima li ikoga u blizini keve na odeljenju sem sestara koje su takodje preumorne. Prijateljica iz Uzica, sestra u kovidu, rekla mi je da imaju viber grupe pa i odatle imam informacije iz paracinske bolnice. Stanje je pre messec dana bilo takvo da su ljude primali kasno zbog popunjenosti (to me najvise jede licno) a kako je tek sada ili kakvo ce biti za mesec dana ne smem ni da mislim.

 

Spoiler

Ljudi po gradu se raspitivali (mali grad) i pricali sa mnom puni saosecanja sto mi je keva na kiseoniku - a oni uglavnom bez maske, neki sede po kaficima. Zene (od kada mi je otac umro, kevi dolaze ili drugarice ili zene koje joj donose stvari za shivenje, ona je bila aktivna i radila je kuci kao snajderka/krojacica) zvone na vratima, misle keva kuci - pola njih bez maske. Jedna bez maske kada je cula vesti rekla "pa kako ga bre zakači"... tako se i zarazila, neko joj je doneo a ona kakva je bila dobra i popustljiva nije umela da kaze da se maska stavi, "nece valjda" filozofija.  Napolje nije izlazila bez maske. Mene naravno lagala preko telefona godinu dana unazad da nikoga ne pusta bez maske etc...

 

Dakle kada se zdravstveni kolaps desi, a desice se, mi cemo se po medijima jos uvek baviti kalibrom metka koji zamalo da ubije Vucica. Ovom narodu mozes da radis sta god ti padne na pamet, samo jedno ne - da pokusas ga zastitis od zaraze a lekare i sistem od kolapsa. Tada svi ustaju kao jedan i lome grad, bore se za svoja prava i slobodu.

 

 

  • +1 7
Link to comment
1 hour ago, Jumanji said:

Da, da, zaboravila sam na ovaj "detalj", s tim sto od tada ni Aa, ni Be.

 

Uglavnom nemaju pojma, pre nedelju dana su tvrdili da smo bezbrižni, a sad da će tek će uskoro znati preciznije.

 

24.2.2021.

Quote

"Sporadično se javljaju oboljevanja od britanskog soja korone, to još nije kod nas dominantno. Imamo relativno mali broj uzoraka na nedeljnom nivou. Još smo, što se toga tiče, bezbrižni", rekla je [virusolog Tanja] Jovanović, član Kriznog štaba za borbu protiv korone i dekan Medinskog fakulteta u Beogradu, za današnju Politiku.

https://beta.rs/vesti/covid-19/142085-virusolog-jovanovic-neophodno-poostravanje-mera-postojece-se-ne-postuju


2.3.2021.

Quote

 

Britanski soj koronavirusa ušao je u populaciju, a u kolikoj meri još ne mogu da vam kažem, ističe za Nova.rs Aleksandra Knežević, virusološkinja i predavač na Medicinskom fakultetu u Beogradu. Ona potvrđuje da je moguće, s obzirom da se ovaj soj brže šire, da njegovo prisustvo utiče i na porast broja zaraženih.

“Mi trenutno ispitujemo te sojeve, neke preciznije podatke još ne mogu da vam kažem. S obzirom na to da smo već dokazali prisustvo britanskog soja virusa kod nas, pretpostavljamo da je on ušao u populaciju. U kolikoj meri, još ne mogu da vam kažem, jer trenutno analiziramo veći broj uzoraka. Kada budemo to završili, onda čemo imati neke preciznije podatke” objašnjava Knežević.

 

https://rs.n1info.com/vesti/knezevic-britanski-soj-je-medju-nama-utice-i-na-rast-broja-zarazenih/

Link to comment

kapetanm tamoTM:
 

Quote

Ne, zaista je kolaps.
U proslu nedelju he projatelj, 68 godina pod temperaturom cekao 6 sati pred infektivnom pod temperaturom. Bio je zgoditak dobiti stolicu. Na kraju je kolabirao i jedva ga preko veze odveli u drugu. Za to vreme u redu dvoje, bakica i dekica pod temperaturom, smrzli se, umrli posle.
Mi znamo 10% katastrofe...

 

Edited by vememah
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...