Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

5 hours ago, Misko said:

Jel ovo ironično, ili ozbiljno?

Munze je pojasnio. Zimovanje. Slikanje i tamošnje mešanje. Tim kombinacijama različitih ekipa se dao zamah. Po gradovima se sreću slične ekipe. Virus je bio u regresiji i pojedini rizični događaji nisu mogli mnogo da pogoršaju situaciju. Jedino što je drastično pogoršalo je zimovanje i eventualno polazak u škole.

Edited by Jozef K.
  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, Jozef K. said:

Naravno da je eksplozija rezultat skijanja. Glupost je raspravljati o drugim opcijama. Govorim o ozbiljnom skoku. Bez skijaša epidemija bi tinjala.

Kako objašnjavaš situaciju od letos, kada su ljudi bukvalno bili jedan drugom na glavama na svakom koraku, a epidemija je tinjala™

Link to comment
5 hours ago, Dankan Ajdaho said:

A Stepin vajat je samo jedan. I on je samo paradigma za hiljade drugih Vajata™ po Srbiji koji rade non stop. I eto odakle brojke.

 

Ovo. Skijališta ima 3, sa svim svojim žicama, kafićima, restoranima, u njima ipak boravi jedan maleni delić, ni 1% Srbije.

Stepenih vajata (kafana, pijaca, buvljaka, taksi stanica, žurki, gradskih autobusa, školskih dvorišta) je milion + "juhu, sad sam slobodan juče sam primio vakcinu (prvu dozu)" 

Kakva skijališta, 80% ljudi širom cele zemlje se ponaša potpuno opušteno.

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment
4 minutes ago, Tihajeza said:

 

Ovo. Skijališta ima 3, sa svim svojim žicama, kafićima, restoranima, u njima ipak boravi jedan maleni delić, ni 1% Srbije.

Stepenih vajata (kafana, pijaca, buvljaka, taksi stanica, žurki, gradskih autobusa, školskih dvorišta) je milion + "juhu, sad sam slobodan juče sam primio vakcinu (prvu dozu)" 

Kakva skijališta, 80% ljudi širom cele zemlje se ponaša potpuno opušteno.

Upotrebiti Okama. Stepinih vajata je bilo i tokom cele godine, kada je epidemija tinjala i bujala. Zapitati se koji je to događaj koji nije uobičajen preko cele godine a koji je izazvao ovaj skok zaraženih?
Moje laičko mišljenje i neko zapažanje je da do većeg skoka broja zaraženih dolazi u nekom vremenskom lagu od mesec, mesec i po dana od događanja koja generišu širenje epidemije. Dakle, zimovanja u kombinaciji sa povratkom u škole, u kombinaciji sa hladnim vremenom i žurkama po gradu. Opuštanje nakon vakcinisanja nije dovoljno da izazove ovako naglo skakanje krive.

  • +1 3
Link to comment

Desili se izbori, masovni skupovi i opuštanje nakon što smo pobedili korolu na proleće.

Pa se onda malo smirilo, pa se desila školska godina.

A kafane, kafići i stepini vajati su regularno radili i leti

Edited by Filozof manijak
  • +1 2
Link to comment
6 hours ago, Anonymous said:

A od kad se to seljoberija toliko loži na skijanje, nešto ne znam da smo velesila u zimskim sportovima? Svi moji poznanici, koji su oduvek išli na skijanje, su ove godine otkazali.

Od kad su ispamovali sve zive porukama (mail, viber, sms) iz turistickih organizacija, koje se trude da nekako rese zamenska putovanja. Plus, ipak su to bliski kontraverzni biznismeni koji su pootvarali sve te skijaske centre, mora im se izaci u susret. A para mora da se vrti - ekonomija ne sme stati - moramo biti bahati.

 

A i imali smo ekskluzivne snimke sa kopa, gde je seljanija lumpovala sve u 16. Da su tada sve presekli, ne bi se ovo desilo. Ovako je preostala seljanija ukapirala da ih tamo niko nece dirati i eto stampeda.

Link to comment

Kriva je neznana starleta sa Kopaonika a ne neznana starleta iz Bg trznih centara, restorana i kafica koji moraju da nastave da rade. Ipak su skijalista u zatvorenom a ovo po Bg na otvorenom.

Link to comment

samo uvedi u tu svoju jednačinu broj kafića i tržnih centara po Bgdu, i po  Kopu, i broj neznanih starleta i onih koji ne mogu bez zimovanja, pa izvedi gustinu po metru kvadratnom. Baš me zanima šta ćeš dobiti...

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, čekmeže said:

Kako objašnjavaš situaciju od letos, kada su ljudi bukvalno bili jedan drugom na glavama na svakom koraku, a epidemija je tinjala™

Misliš na odmor ljudi tokom leta po Srbiji? Sve se dešavalo na otvorenom prostoru, bazeni, banje, sedenja...

 

8 minutes ago, samo_opusteno said:

Kriva je neznana starleta sa Kopaonika a ne neznana starleta iz Bg trznih centara, restorana i kafica koji moraju da nastave da rade. Ipak su skijalista u zatvorenom a ovo po Bg na otvorenom.

Nije problem skijanje. Trebalo je da rade žičare i gondole. Problem su pauze za klopu i čaj  u zatvorenom prostoru i posebno večernji događaji na Zlatiboru. Plus ovoga puta za razliku od jesenas je čini mi se manja pažnja među školskom decom. Tako da se virus dodatno razigrao.

Link to comment

Tržni centri i ugostiteljski objekti radiće ovog vikenda do 14 sati, saznaje Nova.rs.

Ovo je odluka koju je doneo Krizni štab.

 

Kako saznajemo, ova odluka će ponovo biti razmatrana u ponedeljak, kada će biti odlučeno da li će se nastaviti sa skraćivanjem radnog vremena ugostiteljskih objekata ili ne.

 

Članovi Kriznog štaba detalje će saopštiti na konferenciji za medije koja će biti održana u 15 časova.

Edited by Milosh76
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...