Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

17 minutes ago, Tihajeza said:

Svi pričate o skijalištima, a koliki procenat, tačnije delić procenta Srbije ide na skijanje?

A koliki procenat ima školsko dete, i koliki procenat sedi u kafanama?

Krivac je generalno opuštanje nakon mesec dana malog (tj.manjeg u odnosu na pre) broja zaraženih. 

i meni se cini da je u pitanju opste osljarenje al skijalista su sigurno dobro pogurala, nije da nisu. svaki taj sto je otisao na zlatibor, kopaonik, zlatar i tamo se zarazio se vrati kuci pa shiri zarazu. ako le pola evrope fasovalo talijanska skijalista, nije nemoguce da srbiju moze da ojadi par planina.

  • +1 2
Link to comment

Ove godine znam da su se po planinama vukljali i ljudi koji nikad nisu skijali, valjda da im dupe vidi put i da se druže. Plus tačno to, kad su se vratili počeli da mingluju i eto katastrofe.

 

Meni je plan od prošle zime bio da naučim da skijam ove godine, ali rekoh sebi, ne budi lud. 

  • +1 2
Link to comment

Ali nije mi jasno šta je konkretno na planinama rizičnije ponašanje od na primer:

-prepune pijace? Kod Cvetka ima divlji buvljak na primer, gde se ljudi guraju jedan preko drugog, pa takvih u Srbiji x1000. Skijališta ima 3.

-prepunih žurki, splavova, kafana? Ima ih i rade. I ima ih hiljadu. Skijališta ima 3 i zajedno nemaju hiljade kafana.

 

 

Na skijalištima ljudi provode dan napolju, a ono što provedu po kafićima i restoranima sigurno je u zbiru 100x manje od restorana i kafića u celoj zemlji.

  • +1 2
Link to comment

naučno je utvrđeno :happy: da se pun efekat mera popuštanja ili zatvaranja može videti tek nakon 5 nedelja, hm da vidimo šta smo to imali pre 5 nedelja, možda kraj zimskog raspusta...

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, Misko said:

napolju, ali masovno okupljeni..od 300000, neka njih 3000 sedi u skucenom zatvorenom prostoru, dosta, i posle sire dalje..

 

U svakom trenutku širom Srbije 10000 sedi u skučenom zatvorenom prostoru. Kafić, kancelarija, autobus...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...