Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Zar nije i u Izraelu bio show program sa rastom zarazenih izmedju 2 doze vakcine, pa je tek posle par nedelja, kad se broj vakcinisanih drasticno povecao, pocele i brojke da padaju?

  • +1 1
Link to comment
20 minutes ago, Arkadija said:

Koji je ovo put da se kao fol hitno sastanu i , samo popiju kaficu, ispričaju se i kažu, čuvajte se. Ozbiljne odluke neki sledeći put.

 

Ovde smo u bablu, i to debelom, nepropustnom, nepromocivom.

 

Idi na Fejsbuk npr. i pronadji apel nacelnice batajnicke bolnice da se uvedu ostrije mere, ima oko 300 komentara ispod, svi do jednog zaverenicki i antimaskerski, gnevni, "dosta vise sa novim nacinom porobljavanja mozgova" (a ko bi takve mozgove porobljavao i zasto niko da se zapita)

 

To je ono sto Vucic ima na stolu svako jutro, to su realna istrazivanja i raspolozenje njegovog glasackog tela.

 

Na ovo malo mera prinudila ga je majka priroda, fizicki zakoni i virus licno a ne krizni stab ili vapaji medicinara.

 

Imamo ludaka i psihopatu koji drzi apsolutno sve poluge vlasti, pelcovao je sve svoje i obezbedio im apartmane po bolnicama za ne daj boze, testiraju se svi po dva puta nedeljno, ne znam zasto uopste dajemo tezinu nekakvom virtuelnom kriznom stabu koji se obraca ovoj raspaloj naciji.

 

Kakve crne mere.

  • +1 8
  • Hvala 1
Link to comment
Quote

- Najefikasnija mera bi bila da se sve zatvorni na pet dana, ali to nije realno. To jesam rekao na sednici, ali to uopšte nije uzeto u razmatranje - izjavio je dr Kon posle današnje sednice.

Na stranu što ništa nisu odlučili, ali kako sad odjednom 5 dana rešava stvar, po kojoj to računici?

Link to comment
Quote

Medicinski koordinator kovid bolnice u beogradskoj Areni Predrag Bogdanović izjavio je večeras da je u tom objektu smešteno 290 pacijenata od kojih 85 odsto od samog prijema zahteva kiseoničnu "i druge vrste agresivnih terapija po protokolu".

On je za Radio televiziju Srbije (RTS) kazao da je tokom dana u tu bolnicu već primljeno oko 30 pacijenata i dodao da očekuje da tokom noći taj broj dostigne 50.
"Plaćamo ceh prazničnom odmoru i boravku na planinama. Vraćamo se na brojke iz novembra kad smo imali 50 do 70 pacijenata na prijemu dnevno. Klinička slika je sada daleko ozbiljnija nego tokom leta i početkom zime. To više nije srednje teška već teška klinička slika, to su ozbiljne komplikacije i infekcije, upale pluća", kazao je Bogdanović.

Naveo je i da medju pacijentima u Areni ima "nešto više" muškaraca nego žena i dodao da poslednjih dana u tu bolnicu sve češće primaju pacijente stare 20-30 godina sa "jako teškom kliničkom slikom".

https://beta.rs/covid-19/142073-koordinator-u-beogradskoj-areni-290-kovid-pacijenata-klinicka-slika-teska

Edited by vememah
Link to comment
35 minutes ago, Sandradjer said:

Sve se covek nada da se nece ponoviti ista pric kao iz novembra :frust:

ja svako malo pitam naglas koje su shanse da nam se opet ponovi neka proshlogodishnja situacija sa eksplozijom svega i onda mi kazu a shto da ne, jel smo bolji neshto nego proshle godine? :s_w:

 

1 minute ago, mraki said:

Na stranu što ništa nisu odlučili, ali kako sad odjednom 5 dana rešava stvar, po kojoj to računici?

a shta fali na 1-2 dana da se zatvori sve? u stvari mnogo je 2, samo jedan dan. da vidimo kako ce da se razvija situacija. a lepo i vuci i ovce, se ok, shredingerovo zatvaranje.

  • +1 1
Link to comment

krenuo sam da pišem post i shvatio da je to potpuno bespredmetno. O ovome u Srbiji više nema šta da se kaže. Kao glumimo neke mere prevencije, kao glumimo lečenje, a u realnosti je, ko preživi - doživeće druge gluposti ove države.

  • +1 8
  • Haha 1
Link to comment

Na najavu mogućeg ponovnog prelaska na on-line nastavu, najviše se bune oni koji ne umeju da sastave koherentnu rečenicu, bez pravopisnih greška. Puna usta potrebe za obrazovanjem, a u stvarnosti Zadruga im je obrazac ponašanja.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Sandradjer said:

 

Nadam se da ce skole prebaciti online.  Nivo opustenosti je visok,  vise se pazilo u novembru, barem u mom okruzenju.  Uz to i ovaj novi soj.  

Ako prebace skole online nekako se i ostali uozbilje,  valjda stize poruka vim zatvaraju skole kriticno je

 

Ja sam juce svom odeljenju odrzao predavanje kako nema opustanja sad kad je doslo lepo vreme, vec mora jos veci oprez. Zato sto mislim da nas nece slati na online uskoro. To me bas plasi, nesvesno se covek opusti kad dodje sunce

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...