Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

I medju ljudima koje ja znam strasno je nadrljalo nekoliko porodica, i to cele. Sa jezivim simptomima neke gripcine koja je sve oborila s nogu. Vecina je radila antitela na kovid, kada je bilo moguce, jer smo svi pricali da se prosle zime nesto ovde desilo, pogotovu u periodu januar-februar, ali niko ih nije imao.

Link to comment
1 minute ago, Jumanji said:

I medju ljudima koje ja znam strasno je nadrljalo nekoliko porodica, i to cele. Sa jezivim simptomima neke gripcine koja je sve oborila s nogu. Vecina je radila antitela na kovid, kada je bilo moguce, jer smo svi pricali da se prosle zime nesto ovde desilo, pogotovu u periodu januar-februar, ali niko ih nije imao.
 

I moji kod kuće su prelažali, i ja sam imao jedan dan temperaturu (što se jaaaako retko dešava, ja nisam imao povišenu temp više od 3-4 puta u poslednjih 20 godina)... Radila žena na antitela, ništa nije bilo...

 

Nije to baš bio Covid, ali je nešto gadno bilo sigurno... Ili je bio neki soj, manje opasan, manje viralan, koji je producirao drugačija antitela (ako je to moguće)...

Link to comment

Ka sam tada radio komplet analize za oba deteta.
Prvo se videlo da je u pitanju virus a ne bakterija, sterilne kulture posle briseva su to potvrdile. Drugo, nije bila influenca potvrdjeno jer su radjeni testovi.
Šta je bilo tačno, niko ne zna


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Kakvi su pacenici ovi sektasi, samo se frljaju nekim ciframa, kaze Djerlek stizu vakcine od ovog-onog proizvodjaca, tada, pa tada, a naravno nije propustio priliku da cak dva puta naglasi...zahvaljujuci predsedniku.



Link to comment

Kad smo već kod sojeva virusa :D može li neko stručan da objasni kako se detektuje da je neko sada oboleo od novog soja virusa, tj kojim testom. Na osnovu čega se  zvončica sad gadja time da je neko lice donelo novi soj iz Londona, i da je to istina, kako se to utvrdjuje u odnosu na dosadašnje testiranje na virus.  Blagodarim za svako objašnjenje, zbunjena sam prilično

Link to comment
3 hours ago, ljuttko said:

Kad smo već kod sojeva virusa :D može li neko stručan da objasni kako se detektuje da je neko sada oboleo od novog soja virusa, tj kojim testom. Na osnovu čega se  zvončica sad gadja time da je neko lice donelo novi soj iz Londona, i da je to istina, kako se to utvrdjuje u odnosu na dosadašnje testiranje na virus.  Blagodarim za svako objašnjenje, zbunjena sam prilično

 

Treba poseban PCR test i posebna procedura.

Test detektuje da si pozitivan. Ako su neki parametri razliciti od obicnih, radi se nova analiza. Nije bas jednostavno.

 

Nisam siguran da svi imaju prave PCR testove da detektuju te nove viruse (u ovom slucaju radi se o britanskom soju).

Link to comment

kod nas krece polako - i ne bas tako polako, doduse - da raste broj medju skolskom decom. kaze koleginica koja zivi pored kovid ambulante, danas skoro polovina u redu srednjoskolci.

ko bi rekao da ce to da se desi...

 

  • +1 2
  • Hvala 2
Link to comment
kod nas krece polako - i ne bas tako polako, doduse - da raste broj medju skolskom decom. kaze koleginica koja zivi pored kovid ambulante, danas skoro polovina u redu srednjoskolci.
ko bi rekao da ce to da se desi...
 
daj jebote ne opet :isuse:

jel to sad engleski soj? koji beshe cilja decu i omladinu? :unsure:

sent from bubamoto

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...