Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

On 11.1.2021. at 17:57, morgana said:

hvala

 

 

boze, po vise od pet ljudi sam vidjela kroz prozor svakog kafica pored kojeg sam prosla

Za njih važi pravilo o 4 m po gostu, znači može da ih bude 50 unutra

  • +1 1
Link to comment
13 minutes ago, mareeee said:

Ko je ekipa i rodonačelnik struke? 

ekipa su mahom lekari opshte prakse po domovima zdravlja, isti oni koji pokushavaju na kvarno da ti uvale homepatiju, pishuci recepte na papirice, pa se u apoteci iznenadish. neki od njih istovremeno izvrsni dijagnostichari koji u ovozemaljskoj medicini umeju choveku da spasu zivot, iznenada i kad niko ne primecuje da neshto treba da se radi. rodonachelnici su jedni nekad uvazeni profesori univerziteta, sada povrshni lovci u mutnom, kojima je to izvor novca (lov na dushe, obuka i seminari za ove odozgo, prodavanje sharene laze komplikovanih termina iz fizike, obavezno kvantne, koji se i na studijama fizike pominju u fusnotama, jer su suvishe komplikovani za redovno gradivo). a istovremeno su neki od njih (bili) izvrsni pedagozi i nauchnici sa fenomenalnim idejama. 

 

nerado bih o imenima, jer i jedne i druge poznajem iz ovozemaljskih i civilnih okolnosti i divne saradnje u oficijelnoj nauci. tek da zivot ne bude jednostavan. klasika :dry:

 

ili bar ne sad :hihi:

Edited by gospa buba
  • +1 2
Link to comment
13 minutes ago, gospa buba said:

ekipa su mahom lekari opshte prakse po domovima zdravlja, isti oni koji pokushavaju na kvarno da ti uvale homepatiju, pishuci recepte na papirice, pa se u apoteci iznenadish. neki od njih istovremeno izvrsni dijagnostichari koji u ovozemaljskoj medicini umeju choveku da spasu zivot, iznenada i kad niko ne primecuje da neshto treba da se radi. rodonachelnici su jedni nekad uvazeni profesori univerziteta, sada povrshni lovci u mutnom, kojima je to izvor novca (lov na dushe, obuka i seminari za ove odozgo, prodavanje sharene laze komplikovanih termina iz fizike, obavezno kvantne, koji se i na studijama fizike pominju u fusnotama, jer su suvishe komplikovani za redovno gradivo). a istovremeno su neki od njih (bili) izvrsni pedagozi i nauchnici sa fenomenalnim idejama. 

 

nerado bih o imenima, jer i jedne i druge poznajem iz ovozemaljskih i civilnih okolnosti i divne saradnje u oficijelnoj nauci. tek da zivot ne bude jednostavan. klasika :dry:

 

ili bar ne sad :hihi:

Profesorska plata nije dovoljna pa im treba novi Gig sa strane ili su toliko izlapeli pa počeli stvarno da veruju u to?

Link to comment
27 minutes ago, mareeee said:

Profesorska plata nije dovoljna pa im treba novi Gig sa strane ili su toliko izlapeli pa počeli stvarno da veruju u to?

mislim oba. i ljubav prema paznji. i ludog entuzijazma, koji je skroz pozitivna stvar. ali je okruzenje takvo da chovek posle par godina moze samo da se okrene oko sebe i kaze - iju vidi tesla fest :ph34r:

 

problem sa tim kvantnim stvarima je, chak i da krenesh sa idejom da tu neshto kao ima (moze i da ima, shto da ne. mislim, i mora da ima, realno) jeste shto pojave koje bi se merile ili efekti koji bi se eventualno postizali, nisu objektivno eksperimentano merljivi. nisu bili ni pre 20 godina, kad sam se poslednji put interesovala, a sticajem okolnosti nisu ni sad (potreban je izvestan tehnoloshki skok, neka industrijska revolucijica u rezolucji merenja, za pochetak, pa onda i u pristupu stvarima koje se mere. takva je kvantna, objektivnost je problem gdegod da se okrenesh) . drugi problem je shto je, u odsustvu metodologije, potpuno besmisleno raditi neshto shto vecina uchesnika ne razume, niti ce. uvazeni vrach recimo mozda razume, moj dobar drug razume  rechi, mene boli mozak, a lekar opshte prakse, sa polozenom fizikom u prvom razredu fakulteta, skinuo sebi glavu, okachio na chiviluk i otishao kuci da peva :lolol: (kao ono bog zna za 5, ja za 4. a otog leba nema).

ono shto je mene lichno odvratilo od tog bavljenja (a lako inzenjara navuci na bezveze :lolol: ) je to da su istrazivanja u kojima su i postojale merljive varijable i efekti - ekspresno napushtana i zaboravljana. a umene vjere nema ni za priznate religije, a kamoli za novotarije :hihi:

Edited by gospa buba
  • +1 7
Link to comment
11 hours ago, mraki said:

Evo celog intervjua. Rekao je da je do zaražavanja dolazilo uglavnom izvan bolnica. Sad na FB kaže da je malo verovatno da se neko od preminulih baš na taj način zarazio. 

https://nova.rs/posts/intervju-kon-o-kriznom-stabu-vakcini-i-lekarima-koji-umiru

 

 

koriscenje reci "uglavnom" i "cesto" je uglavnom opasno i cesto dovodi do pogresnog razumevanja :D

 

  • +1 3
  • Haha 3
Link to comment

Kada se pročita cela izjava ne zvuči tako strašno kako je preneo onaj našostrani tabloid.

 

 

Inače, Kon je u govorima ponekad nedorečen, striktno jezički gledano. Imam poznanicu koja nam je jednom rekla "ne terajte me da izgovaram cele rečenice", mislim da to na Kona isto može da se primeni. I šire od Kona, u poslednje vreme više pratim pisane vesti koje se onda sastoje od transkripta izrečenog. Kod Ane Brnabić je baš vidljivo koliko je nepismena. Kod Kona nije to u pitanju, ali potražite transkripte njegovih nastupa. Prvo sam mislio da je od umora odnosno opterećenosti. Sad mi se više čini da to što preskače reči, krati rečenice, više liči na ispoljavanje stručnjačkog autoriteta po principu da ja sad vama neukima objasnim ali ionako nećete razumeti. Još kada taj arogantni pristup pomeša sa zemunskim govorom, ih. 

 

 

Link to comment
1 minute ago, pacey defender said:

Kada se pročita cela izjava ne zvuči tako strašno kako je preneo onaj našostrani tabloid.

 

 

 

 

 

Izvini, kako ovo nije strašno?

 

Quote

Mi imamo neka saznanja, u okviru nekih klinika, da je do zaražavanja dolazilo uglavnom izvan bolnica. To bi trebalo oni koji rukovode tim kovid bolnicama da vrlo jasno kažu. Imamo i jednu uočenu situaciju, da je često dolazilo do zaražavanja na mestima gde se ispijala kafa i tih kratkih pauza. Potrebno je stvoriti potpunu sliku o tome.

 

Ovo je on rekao, od reči do reči... Staršno je, kako nije, jbt...

  • +1 4
Link to comment

Meni je rečenica "potrebno je stvoriti potpunu sliku o tome", posebno bljudtava... Šta to znači? Ko ih jebe, kad se ne čuvaju?  Ili šta? Nismo mi(krizni štab, država) krivi, sami pali, sami se ubili?

 

Ne razumem ovo u kontekstu kada priča o kolegama koji ginu da bi spsili ljude...

 

Imbecil...

  • +1 3
Link to comment
2 minutes ago, radisa said:

Izvini, kako ovo nije strašno?

 

 

Ovo je on rekao, od reči do reči... Staršno je, kako nije, jbt...

Rekao sam da nije tako strašno kako je preneo medij, ili preciznije, kako je napisan naslov. 

 

Jeste izjava loša, ali mislim da tu ima nekih stvari koje bi se mogle razjasniti (potvrditi/opovrgnuti, šta god).

 

Prvo, "neke klinike" - do zaražavanja je došlo uglavnom izvan bolnica, sa prozivanjem rukovodilaca tih klinika da to potvrdi.

Mediji mogu da krenu od jedne do druge kovid bolnice i razjasne, dobiju izjave od rukovodilaca. Pa da vidimo da li Kon priča jedno a rukovodioci drugo, ili ako im se izjave poklapaju, na osnovu kojih se parametara došlo do takvih zaključaka, i sl. Da vidimo kakva su to "saznanja", na osnovu čega su napravljena.

 

 

Drugo - često dolazilo do zaražavanja na mestima gde se ispijala kafa i tih kratkih pauza.

 

Pa moguće je da kovid bolnice nisu preduzele sve mere zaštite zaposlenih da bezbedno rade i borave u radnom prostoru, odnosno, da se rizici redukuju na minimum pa da nemamo ovoliki broj zaraženih/mrtvih zdravstvenih radnika. Hoću reći - ja u ovoj izjavi vidim solidan osnov da mediji dalje kopaju i nađu odgovorne. Ne vidim je (samo) kao optužbu na račun lekara da nisu vodili računa o sebi.

Link to comment
1 minute ago, pacey defender said:

Rekao sam da nije tako strašno kako je preneo medij, ili preciznije, kako je napisan naslov. 

 

Jeste izjava loša, ali mislim da tu ima nekih stvari koje bi se mogle razjasniti (potvrditi/opovrgnuti, šta god).

 

Prvo, "neke klinike" - do zaražavanja je došlo uglavnom izvan bolnica, sa prozivanjem rukovodilaca tih klinika da to potvrdi.

Mediji mogu da krenu od jedne do druge kovid bolnice i razjasne, dobiju izjave od rukovodilaca. Pa da vidimo da li Kon priča jedno a rukovodioci drugo, ili ako im se izjave poklapaju, na osnovu kojih se parametara došlo do takvih zaključaka, i sl. Da vidimo kakva su to "saznanja", na osnovu čega su napravljena.

 

 

Drugo - često dolazilo do zaražavanja na mestima gde se ispijala kafa i tih kratkih pauza.

 

Pa moguće je da kovid bolnice nisu preduzele sve mere zaštite zaposlenih da bezbedno rade i borave u radnom prostoru, odnosno, da se rizici redukuju na minimum pa da nemamo ovoliki broj zaraženih/mrtvih zdravstvenih radnika. Hoću reći - ja u ovoj izjavi vidim solidan osnov da mediji dalje kopaju i nađu odgovorne. Ne vidim je (samo) kao optužbu na račun lekara da nisu vodili računa o sebi.

Pejsi... Jbg, lepo što ti veruješ da ovo ima smisla...

 

ALi, ova izjava je data tako da se može jedino tumačiti u kontekstu: "sami su lekari krivi što ginu, mi tu ništa ne možemo"... Kakve provere, kakvi bakrači... I da neko to proverava, ko će to posle objaviti?

 

Ono zašto sam ja siguran da je smisao izjave tačno onaj koji joj svi dajemo je rečenica iz mog predhodnog posta... "Potrebno je stvoriti sliku o tome"... O čemu? Da lekari sami ginu jer eto tako, su budale neopevane koje se zaraze u kafani i na kafe pauzi?

 

 

  • +1 3
Link to comment
4 minutes ago, pacey defender said:

Rekao sam da nije tako strašno kako je preneo medij, ili preciznije, kako je napisan naslov. 

 

Jeste izjava loša, ali mislim da tu ima nekih stvari koje bi se mogle razjasniti (potvrditi/opovrgnuti, šta god).

 

Prvo, "neke klinike" - do zaražavanja je došlo uglavnom izvan bolnica, sa prozivanjem rukovodilaca tih klinika da to potvrdi.

Mediji mogu da krenu od jedne do druge kovid bolnice i razjasne, dobiju izjave od rukovodilaca. Pa da vidimo da li Kon priča jedno a rukovodioci drugo, ili ako im se izjave poklapaju, na osnovu kojih se parametara došlo do takvih zaključaka, i sl. Da vidimo kakva su to "saznanja", na osnovu čega su napravljena.

 

 

Drugo - često dolazilo do zaražavanja na mestima gde se ispijala kafa i tih kratkih pauza.

 

Pa moguće je da kovid bolnice nisu preduzele sve mere zaštite zaposlenih da bezbedno rade i borave u radnom prostoru, odnosno, da se rizici redukuju na minimum pa da nemamo ovoliki broj zaraženih/mrtvih zdravstvenih radnika. Hoću reći - ja u ovoj izjavi vidim solidan osnov da mediji dalje kopaju i nađu odgovorne. Ne vidim je (samo) kao optužbu na račun lekara da nisu vodili računa o sebi.

jeste. a kad vucic kaze neki ga progone, neki mu prete deci, znace oni koji su - onda da novinari krenu od vrata do vrata, od coveka do coveka da ispitaju situaciju.

 

kao da nije jasno da ovim bulaznjenjem zeli da skine odgovornost sa sebe i svojih i da ga zabole da li je tacno ili ne. izmislja u hodu kao i do sad. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...