Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

4 minutes ago, Misko said:

Oportunista, profiter..meni je Jankara najnejasniji, ali ajd..

Ima ona prica da kad sednes za pokeraski sto treba da pogledas s kim igras, i ako ne mozes da kazes ko je sucker, to znaci da si ti taj koji je sucker. E to je srdja

  • +1 2
  • Haha 4
Link to comment

to je izvedeno iz njegove izjave jutarnjem programu rts-a i zaista nisu ništa pogrešno preneli, al su u maniru informera izvukli jednu rečenicu iz cele izjave

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Evo celog intervjua. Rekao je da je do zaražavanja dolazilo uglavnom izvan bolnica. Sad na FB kaže da je malo verovatno da se neko od preminulih baš na taj način zarazio. 

https://nova.rs/posts/intervju-kon-o-kriznom-stabu-vakcini-i-lekarima-koji-umiru

Quote

Veoma ozbiljno pitanje kojem se treba temeljno posvetiti. Mi imamo neka saznanja, u okviru nekih klinika, da je do zaražavanja dolazilo uglavnom izvan bolnica. To bi trebalo oni koji rukovode tim kovid bolnicama da vrlo jasno kažu. Imamo i jednu uočenu situaciju, da je često dolazilo do zaražavanja na mestima gde se ispijala kafa i tih kratkih pauza. Potrebno je stvoriti potpunu sliku o tome. Posle prvog talasa sam to temeljno pratio, pa mogu reći i posle drugog, ali tada nije bilo neke velike razlike. Nije bilo toliko brojnog umiranja. Ono što se već tada moglo videti je da među umrlima nisu svi bili ni radno aktivni. Svejedno, to je ekstremno značajno utvrditi koliko je od njih zapravo radilo u crvenoj zoni. Postoji još jedna stvar, svakom pozitivnom se radi takozvano epidemiloološko ispitivanje. Ipak, sva ta saznanja nisu dovoljna, potreban je ozbiljan pristup ovoj temi. Da se vidi koliko je tu zaista bilo stomatologa, onih koji ni na koji način nisu došli u kontakt sa crvenom zonom, koliko je bilo onih za koje znamo da su se zarazili u porodici ili izvan. To se sve da utvrditi, jer epidemiološka ispitivanja su rađena. Još jedna bitna stvar je koliko je lekara započelo pravovremeno da se leči, a koliko nije. Treba uporediti smrtnost zdravstvenih radnika u odnosu na smrtnost svih ostalih iz opšte populacije – da li je tu bilo neke razlike. Zatim, treba ispitivati smrtnost hospitalizovanih po raznim kovid bolnicama. Treba uzeti u obzir i objektivizirati opterećenost zdravstvenih radnika. To treba analizirati po specijalnostima, to nije jednako. Mi imamo anesteziologe koji su bili maksimalno opterećeni. Treba utvrditi i dinamiku umiranja zdravstvenih radnika. U poslednjih mesec dana je veliki broj njih umro, to treba uporediti sa dinamikom umiranja u opštoj populaciji. Ako se to poklapa, to nije nešto što je neobično. Kada govorimo o umiranju uopšte, to su teme krajnje ozbiljne i neke paušalne procene da je to nastalo iz jednog jedinog razloga, nisu jednostavno prihvatljive. Mora se mnogo dublje to proceniti, objektivizirati. Mi imamo da je bilo masovnog zaražavanja i masovnog umiranja u ovom poslednjem, talasu, pa, nažalost, ne bi trebalo da bude neko iznenađenje da se povećao i broj umirićih zdravstvenih radnika.

 

Edited by mraki
Link to comment
18 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

to je izvedeno iz njegove izjave jutarnjem programu rts-a i zaista nisu ništa pogrešno preneli, al su u maniru informera izvukli jednu rečenicu iz cele izjave

Bukvalno su napisali onako kako je hteo da ga razumemo.

  • +1 2
Link to comment

Tu se sad on vadi, no to radi stalno, on stalno u toku svakog intervjua sam sebi uleće u usta.
Lično sam ga uživo jednom slušao kada je u toku istog intervjua ispalio tri teze koje isključuju jedna drugu.
To je klasična ono kafanska fora, ni za rep ni za glavu, očigledno kad je sprco toliko godina u guzicu da nauči te fore...
To da li su ovi to izvukli ili nisu, ceo ovaj intervju je da "zamuti sliku", i on je svesno bacio crva.
To da je njemu neko rekao "oni su pili kafu" on i ti lekari treba da odmah odbace kao budalesanje.
Pa uvodi u priču "koliko stomatologa je bilo".
Pa "drugi ne daju prave rezultate"...



Čovek je govno.

.... Shiit has hit the fan!





  • +1 6
Link to comment

nije ni konari lako, razumem ga, stavite se u njegove cipele, ako lekara ima 33k, odn oko 0,47% stanovništva, a čine 2% preminulih od kovida on mora da to nekako racionalizuje

- još je gore ako su to sve aktivni lekari dakle mlađi od 65 god, a znamo da je u populaciji 65+ više umrlih nego u radno aktivnoj populaciji

- zato pokušava da izdvoji zubare, da izdvoji najopterećenije anesteziologe itd

- sve da uradi samo da odbaci neprijatnu mogućnost da je stvaran broj žrtava nekoliko puta veći od zvaničnog, a videli smo da je njemu bitno da po zvaničnim podacima spada u najuspešnije epidemiologe u evropi

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...