Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

te dve nedelje će trajati sve dok ne naučiš da su one ključne a ne presudne.
Имаш право, није им пресудила. Само закључала функције.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

to varira od dana do dana, dosta utiču i praznici, odnosno nedelja kada se tradicionalno mnogo manje ljudi testira

 

Quote

U Novom Sadu je proteklog dana Covid19 utvrđen kod još 146 osoba, što je 26 više u odnosu na juče. U Vojvodini je za jedan dan registrovano još 489 novih slučajeva, 87 više nego juče.

ovo je bila vest u nedelju, podaci se odnose na prethodni dan, znači da je juče otkriveno tek 21 koronaš više nego u subotu, uvećanje za 4%

- e sad koliko je tu bilo ljudi koji su sačekali ponedeljak da se jave lekaru videćemo sutra kada se obrade današnji podaci, tada će biti jasan trend, da li imamo dalji pad okuženih, stagnaciju ili blagi rast

Link to comment

Koliko đubre je ovaj čovek jbte!

Srbiju proteklih nedelja potresaju gotovo svakodnevne vesti o smrti zdravstvenih radnika, trenutno ih je više od 70. U javnosti se sve češće čuju zahtevi da se te smrti ispitaju i da se utvrdi koji je uzrok - zašto gubimo toliko lekara? Član Kriznog štaba, epidemiolog Predrag Kon, kaže da je to veoma ozbiljno pitanje kojem se treba temeljno posvetiti. "Mi imamo neka saznanja, u okviru nekih klinika, da je do zaražavanja dolazilo uglavnom izvan bolnica. To bi trebalo oni koji rukovode tim kovid bolnicama da vrlo jasno kažu. Imamo i jednu uočenu situaciju, da je često dolazilo do zaražavanja na mestima gde se ispijala kafa i tih kratkih pauza"

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 6
Link to comment

kad nekog oćeš baš jako da nadbiješ optužiš ga za "ispijanje kava". to uvek radi posao, provereno

 

a Konaru malo malo pa uslikaju negde kako ispija kavu, pa onda on zove paparazze da im objasni i održi tutorijal kako se bezbedno pije kava uz pridržavanje mjera

a onda kad umre 70+ kolega: "jebiga, ispijali kave"

Link to comment
12 minutes ago, dùda said:

Đubre neopevano :ph34r:.

 

Na kraju, zašto je i bitno kako i gde su se zarazili. Zašto nisu mogli da budu spaseni ?

 

 

slušala sam argumente radeta panića, o lošoj organizaciji, iscrpljivanju, predugim dežurstvima... i sve to naravno ima smisla.

a s druge strane, razmišljala sam o ovom statističkom haosu u kome lebdimo godinu dana. u tom svetlu, moguće je da je naš broj mrtvih do te mere falsifikovan i umanjen, da će nas pocrkati mnogo više nego što se objavljuje i što ćemo ikad saznati, ako preživele uopšte to više i bude zanimalo kad se sve bude završilo, umirilo. tako da da, kod nas je mnogo više mrtvih lekara, više mrtvih fudbalera, više mrtvih novinara...

meni to deluje kao statistička zanimljivost. a realnost je da ćemo ukupno jako loše proći, u skladu sa sopstvenim mogućnostima i stupnjem našeg razvoja.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
12 minutes ago, gospa buba said:

 

kerina.

ni manja, ni veća nego svi iz tog brloga

 

a za razliku od političkog dela kš-a, konara ne ide na brifing kod bebe/izraelaca pa lupa ko nenavođen projektil

 

kada se uporedi on npr, i bilo koji brifovani radikal tek se tad vidi u kolikom smo mi problemu, a da nije korona

  • -1 1
Link to comment

Svako ko gleda Kona drugacije nego Martinovica koji zna nesto epidemijama, sada je cudu i neverici. 

 

Gospodin je pokupio kajmak i privilegije i sad mora da brani poredak po svaku cenu..zajebao se kao klinac kad je pristao da radi sa ovima, sad sta god da uradi ima da ga jebu kao taoca, ili vlast ili ljudi koji zive oko njega.

 

 

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, slepa živana said:

slušala sam argumente radeta panića, o lošoj organizaciji, iscrpljivanju, predugim dežurstvima... i sve to naravno ima smisla.

a s druge strane, razmišljala sam o ovom statističkom haosu u kome lebdimo godinu dana. u tom svetlu, moguće je da je naš broj mrtvih do te mere falsifikovan i umanjen, da će nas pocrkati mnogo više nego što se objavljuje i što ćemo ikad saznati, ako preživele uopšte to više i bude zanimalo kad se sve bude završilo, umirilo. tako da da, kod nas je mnogo više mrtvih lekara, više mrtvih fudbalera, više mrtvih novinara...

meni to deluje kao statistička zanimljivost. a realnost je da ćemo ukupno jako loše proći, u skladu sa sopstvenim mogućnostima i stupnjem našeg razvoja.

 

To je bukvalno kontinuitet ne lose, nego nepostojece organizacije u bilo kom sistemu koji se odnosi na zastitu opste populacije u slucaju vanrednih okolnosti. I kad se dese stravicne posledice odgovornost se besramno spusta na dole ka ljudima na terenu. Isto s vojskom, sa policijom, odbranom od poplava, pozara. U rangu "pijan pilot helihoptera", da ne pominjem one mucenike iz Topcidera.

 

Ovakve stvari traze gotovo savrsen monitoring i upravljanje i ni tad nema garancije da nece biti lose. Koriste osobinu stanovnistva da se ne buni na vreme i kod prvih problema, vec kad totalno prsne

Link to comment

samo covek da mu pozeli da mu se cela familija okupi na jednoj kracoj kafe pauzi...

 

meni je uvek bilo fascinantno kad osobe koje su ono bas govnari neopaveni uspeju da te iznenade. Kon ne prestaje sa iznenadjenjima

Link to comment

potrebno je uradii istrazivanje, trebalo je da doda i opsezno, o uzroku smrti 72 ljudi. ne 72 miliona. istrazivanje. tj reorganizovati jednu jebenu excel kolonu sa 72 celije.

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...