Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Ja sam ga jutros razumela da se deca vraćaju u škole onako kako su išla, podeljaena po grupama, kao pre on-line nastave. Stariji osnovci i srednjoškolci.

 

Mislim da ne bi bilo pametno naguravati u razrede, a i u autobuse sve šrednjoškolce, imajući u vidu da je to grupacija koja maske nosi nikada.

Edited by Arkadija
Link to comment
15 minutes ago, Arkadija said:

Stariji osnovci i srednjoškolci.

Mislim da ne bi bilo pametno naguravati u razrede, a i u autobuse sve šrednjoškolce, imajući u vidu da je to grupacija koja maske nosi nikada.

 Naveće gužve i haos u gradskom saobraćaju u N. Sadu je bilo dok je ova grupa išla redovno na nastavu. Ubedljivo najgora grupacija stanovništva što se tiče zaštite i širenja zaraze

Link to comment
Biće kombinovana do kraja februara. Završiće se zaražavanjem one grupe koja je izbegla zarazu u novembru, i ima svi da se čudimo, opet.
a ja sam davala priliku srpskoj metodologiji po modelu 'nece valjda', i to svaki put, nije da se nisam trudila. i vidi chuda svaki put :s_w:

sent from bubamoto

Link to comment

naravno drže se toga kao pijan plota, škole su prešle na online nastavu ne zbog korole već zbog straha da će se u decembru javiti klasičan grip, koji deca najbolje prenose, pa da bi se izbegao istovremeni udar korole i gripa to su reči ppukija kona

- sestra džon je obavestio svoje gledaoce o istraživanju u uk, koje je pokazalo da deca u uzrastu od 12-16 godina jednako dobro prenose koronu kao i odrasli te da mu stoga nije jasna odluka borisove vlade da i tamo počne nastava u školama

  • +1 1
Link to comment

skoro svuda drze skole, ocigledno je politicka steta veca ako decu ostave kuci. epidemiolosku stetu mogu uvek da svale na nesto ili nekog drugog.

dok ne dogori do nokata, a onda se zatvara danas za juce.

i tako... bar u ovoj gluposti nismo usamljeni.

  • +1 2
Link to comment
20 minutes ago, Aleksija said:

skoro svuda drze skole, ocigledno je politicka steta veca ako decu ostave kuci. epidemiolosku stetu mogu uvek da svale na nesto ili nekog drugog.

dok ne dogori do nokata, a onda se zatvara danas za juce.

i tako... bar u ovoj gluposti nismo usamljeni.

tuga je realno shto ni u jednoj gluposti nismo usamljeni, samo je pitanje shta ce biti kad se zavrshi, pa se svedu rachuni. pa ludi englez nastavi gde je stao, a mi vedro pristupimo korijenju. mada ludi englez mozda i nije dobar primer :hihi: :dry:

 

jel relalno da se nadamo makar shkoli svaki drugi dan sa prepolovljenim odeljenjima? :unsure:

Edited by gospa buba
Link to comment

На основу епидемиолошке ситуације, како је рекла, процењено је да су услови такви да нема препрека за наставак школске године од 18. јануара.

"Наставиће се похађање основних и средњих школа по динамици каква је била пре распуста", објаснила је Кисић Тепавчевићева.

То значи, додала је, да ће средњошколци ићи сваке друге недеље у школу, по пола одељења, а основци сваки други дан, како је било од 1. септембра.

Link to comment

Kreće se po grupama, svaki drugi dan osnovna (viši), svake druge nedelje srednja, niži razredi svakog dana i male su šanse da se nešto promeni. Jer je neuspeh bucka ako mu "sistem ne funkcioniše". Ista mantra kao i Vesićeva izjava od jutros da "u Beogradu sve funkcioniše savršeno". Sve normalno, svi puni optimizma, čekamo ћирилицу kod Марића.

Link to comment

Nista cuvajte se, bocica alkohola uvek u dzepu/torbi, kn95 maske po principu maska-dan-papirna kesa, i da se nadamo da se ovaj brzosireci soj nije zapatio kod nas... a na vakcine kad/ako pozovu...

Edited by de Sisti
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...