Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

7 hours ago, 3opge said:

 

Quote

“Ono o čemu mi vodimo računa kako bi zaštitili kolege je da “prioritet” u borbi protiv kovida dajemo mlađim lekarima. Praktično, niko od kolega ko ima više od 50 godina nije u direknom kontaktu sa pacijentima, niti u kovid bolnicama”, navodi dr Ivić [Ivo Ivić, šef Klinike za infektologiju KBC u Splitu] jedan od načina na koji susedna zemlja pokušavam da zaštiti svoje zdravstvene radnike.

On je takođe istakao da svi u kovid sistemu u Hrvatskoj vrlo striktno prate protokol, da su dovoljno opremljeni, ali i da se sami čuvaju.

...

Predsednik Sindikara lekara i farmaceuta doktor Rade Panić tvrdi da je, prema bazi podataka dostupnoj SLF od 70 preminulih lekara, pedesetoro zaraženo na radnom mestu. “Najveći broj tih ljudi je od samog početka epidemije pa do oboljevanja bio konstantno u kovidu, odnosno u crvenoj zoni. Dakle, nema smene kadra, nema dobre organizacije, lekari su bili preopterećeni i isrcpljeni i uz to konstantno izloženi virusu”

 

Edited by vememah
  • +1 4
Link to comment
4 hours ago, Sludge Factory said:

@steins Kakve su ti info o drugoj dozi, sta su ti rekli? Hoces li je primiti, tj. kada?

 

To sam pitao čim smo ušli, oni su bili u fazonu - pobogu, naravno da je planirana i obezbedjena druga doza. Ona ide za tri nedelje. 

Iako ima ja slabo šta verujem, ovo sam odlučio da poverujem :D

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, steins said:

 

To sam pitao čim smo ušli, oni su bili u fazonu - pobogu, naravno da je planirana i obezbedjena druga doza. Ona ide za tri nedelje. 

Iako ima ja slabo šta verujem, ovo sam odlučio da poverujem :D

 

Na svaka 2 dana da se javljas sa detaljnim opisom svog zdravlja. Mozes i temu da otvoris... vakcinisani PPP  ili tako nesto :D   Da znamo da si dobro :D 

Link to comment
48 minutes ago, Milosh76 said:

 

Na svaka 2 dana da se javljas sa detaljnim opisom svog zdravlja. Mozes i temu da otvoris... vakcinisani PPP  ili tako nesto :D   Da znamo da si dobro :D 

...reče milos76 koji je davao izveštaj na dva sata :D

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
On 8.1.2021. at 18:06, Misko said:

Gledam ovog Kona, i pitam se,eto, da li ga grize savest, bar malo, da li je i okacio ovo jer ga je pecnulo, malkice?I da  li ce i  sada sebe gledati u ogledalo, i pricati sebi kako je super, dobar, dobro jutro care..ne znam, ja na njegovom mestu, ne bih mogao bas tek tako lako da zivim sa sobom posle svega..

 

Ma jok,navikao se on,pare ne smrde.

Link to comment
6 hours ago, Milosh76 said:

 

Na svaka 2 dana da se javljas sa detaljnim opisom svog zdravlja. Mozes i temu da otvoris... vakcinisani PPP  ili tako nesto :D   Da znamo da si dobro :D 

 

Jeste a ne ako premijerka primila vakcinu i nestala iz javnog zivota :laugh:

  • +1 1
Link to comment
9 hours ago, steins said:

 

To sam pitao čim smo ušli, oni su bili u fazonu - pobogu, naravno da je planirana i obezbedjena druga doza. Ona ide za tri nedelje. 

Iako ima ja slabo šta verujem, ovo sam odlučio da poverujem :D

 

Šta je situacija ako primiš samo jednu dozu, bilo iz kog razloga?

 

I još bitnije, šta ako neko dođe u dodir sa virusom tokom tih 40 dana od prve doze, preko druge, dok ne krene da radi vakcina?

Edited by dvb-t manijak
Link to comment

biće blaži oblik bolesti, u teoriju, u praksi ćemo imati prilke da vidimo vrlo brzo jer su briti rešili da 2 dozu daju posle 12 nedelja, kako bi što više ljudi primilo barem jednu dozu ove zime

  • +1 1
Link to comment
13 hours ago, Milosh76 said:

 

Na svaka 2 dana da se javljas sa detaljnim opisom svog zdravlja. Mozes i temu da otvoris... vakcinisani PPP  ili tako nesto :D   Da znamo da si dobro :D 

 

Nemoj bre i ti da me tripuješ, dovoljan mi je antivakserski lobi koji mi je ceo dan mesio panajiu, uz ono ogavno zlurado, "ti si moj drug i voleo/la bih da ti ne bude ništa, ali ćeš najverovatnije umreti u strašnim mukama i otpašće ti testiti i porašće ti rogovi i kontrolisaće ti um". 

Ubacili su čak i moju hanumu u takvu paranoju da me je celu noć zvala na 2 sata da vidi dal sam živ. 

Neverovatni moroni!

  • +1 2
  • Haha 3
Link to comment
7 hours ago, dvb-t manijak said:

 

Šta je situacija ako primiš samo jednu dozu, bilo iz kog razloga?

 

I još bitnije, šta ako neko dođe u dodir sa virusom tokom tih 40 dana od prve doze, preko druge, dok ne krene da radi vakcina?

 

Niko ne zna tačno - Fajzer kaže da si posle prve zaštićen izmedju 52 i 70ak posto. 

Sad kažu da možeš da primiš drugu vakcinu i od drugog proizvodjača i da je to čak i bolje :unsure:

 

Ja cu svakako uraditi antitela za 2 nedelje da vidim gde sam

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...