Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

7 minutes ago, Aleksija said:

ma razumela sam, nego je stvarno tragicno veliki broj lekara, pa mi je tvoj post bio povod da to pomenem.

 

I i dalje bez podataka o broju preostalog medicinskog i pomoćnog osoblja, a ako je problem zaštitna oprema, verujem da su oni još gore prošli. Horor. 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, koksy said:

 

i?

rekao sam da onako kako si ti sročio post, njegov sadržaj ne odgovara istini pošto je -tako kako je sročen - implicirao da za ulazak u BiH nikada ni za koga nije bilo potrebno imati negativan pcr-test jer RS za to nije dala saglasnost.

 

 

Podrazumeva se da pricam o Srbiji i uslovima pod kojima njeni gradjani mogu preci u drugu drzavu, u ovom slucaju BiH.

Pretpostavljam da Arkadija dolazi iz neke druge drzave da bi to naglasio/naglasila a mozda i postavio/postavila pitanje na nekom drugom topiću.

 

Link to comment

samo polako. sestrice koje su pre 10 dana bile odluchne da nece da se vakcinishu, danas sheruju selfi sa potvrdom o prvoj dozi. sve ce to da dodje na svoje mesto.

sent from bubamoto

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Filozof manijak said:

 

Dočim sam ja čuo da se ruska i kineska prave po istoj tehnologiji. 

Jbt, koji šum od informacija, nije ni čudo što su ljudi nepoverljivi.

 

Astra-Zeneka (oksfordska) i Sputnjik su valjda bazirane na istoj tehnologiji a Fajzer i Moderna na drugacijoj. Ja toliko shvatio.:D

Link to comment
9 minutes ago, harper said:

 

Astra-Zeneka (oksfordska) i Sputnjik su valjda bazirane na istoj tehnologiji a Fajzer i Moderna na drugacijoj. Ja toliko shvatio.:D

 

Trebalo bi da je tako... Fajzer i Moderna su bazirane na mRNA, ali se razlikuje sastav (valjda onaj lipidni deo), pa Moderna ne mora da se čuva na onako niskim temperaturama kao Fajzer

Link to comment
2 minutes ago, Velocipede said:

 

Zar nije i npr. vakcina protiv ebole napravljena po ovoj tehnologiji?

da, tako sam i ja procitala.

nova je u odnosu na ono sto se kod nas smatra jedinom koser tehnologijom, umrtvljeni virus.

 

sve je to slavica proucila, adenovirus kao vektor moze, ali mRNA nema sanse  :D

Link to comment
1 minute ago, Aleksija said:

 

sve je to slavica proucila, adenovirus kao vektor moze, ali mRNA nema sanse  :D

imunologiju i virusologiju sam nekako savladao za ovih deset meseci

 

vakcinologija će mi pomutiti ovo malo mozga što je preostalo

  • Haha 1
Link to comment
1 minute ago, kud u maglu Simoviću said:

imunologiju i virusologiju sam nekako savladao za ovih deset meseci

 

vakcinologija će mi pomutiti ovo malo mozga što je preostalo

hah, isto ovde, postajem bas povrsna.

mada je  ovo malo bolje nego kada sam jednom morala da prodjem ubrzano kroz seizmologiju kako bih odlucila da li da putujem u zemljotresima zestoko pogodjeno podrucje  :)
 

Link to comment

Kragujevac osvetlao obraz, Čačani pičke:

 

Quote

Za vakcinaciju protiv koronavirusa u kragujevačkom Kliničkom centru, prijavilo se samo šest odsto zaposlenih koji rade u non-kovid klinikama. To je na svom tviter nalogu objavio hirurg iz Kragujevca, dr Vladimir Đorđević, ističući da je za njega ovo ’’katastrofalno uznemirujuć podatak’’, koji građanima šalje lošu poruku. Imunizacija protiv koronavirusa u kragujevačkom centru počela je 5. januara, kada je vakcinisano 125 zaposlenih u kovid sistemu. Tada je najavljeno da će 8. i 11. januara biti vakcinisano medicinsko i nemedicinsko osoblje iz non-kovid režima, odnosno zaposleni koji su se dobrovoljno izjasnili za Fajzerovu vakcinu.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...