Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

1 minute ago, Filozof manijak said:

Ja sam laik, ali pročitao sam da se ruska pravi po ranijem receptu tj.tehnologiji, kad se u organizam ubacuje oslabljen/umrtvljen virus, na osnovu čega se kreira imuni odgovor.

to je kineska.

oksfordska i ruska se prave po istoj tehnologiji. 

 

Link to comment
3 minutes ago, Anonymous said:

Ništa od ovoga do sledećeg leta, kad če svi da nagrnu da se vakcinišu da bi mogli u Grčku na letovanje.

 

 


Bice daj pet. :D

Edited by Moonwalker
Link to comment

Pa, dobro, do mene i tako nece stici pre, kontam, ceka nas  jos jedan talas, slabiji od prethodnog, ako pregrmim i to, i taman kad  se na leto stisa, da se pelcujem, ja i moji, pa sam miran..jos ako odziv ne bud eogroman, mozda cu moci i pre..i nije s amo Srbin najpametniji, i u Francuskoj slab odziv..

Edited by Misko
Link to comment

danas sam bio sa dva profesora MFUB koji su hteli rusku™ i nijednu drugu, ali zapao ih Fajzer i "šta ćemo kad mora tako". A da ih pita čovek zašto, ne bi mogli da daju argumentovani odgovor. Inače su na početku tvrdili kako je korona slabija od gripa itd.

 

Kinezi danas kažu "vakina je efikasnija od 50%, ali mora da se sačeka kraj ispitivanja". A, koliko je to više od 50, 51%% ili 87% !? Isto tako i rusi, krenuli su bez faze III, dok su F. i Moderna čekali da se završi prvo preliminarni deo faze III. Odnosno, ne da su čekali, nego FDA nije hteo da odobri i pored Trampovog pritiska.

 

Hoću da kažem da naši lekari (pa bili oni i profesori) ne čitaju dokumente, nego zasnivaju "ekspertsko mišljenje" po tome šta drugi pričaju na hodniku. Kao što i kolege iz inostranstva koje sugerišu neke promene u trijaži, lečenju, nalete na zid da to ovde ne može tako, da znamo mi šta radimo...

 

 

  • +1 5
Link to comment
3 minutes ago, Aleksija said:

to je kineska.

oksfordska i ruska se prave po istoj tehnologiji. 

 

 

Dočim sam ja čuo da se ruska i kineska prave po istoj tehnologiji. 

Jbt, koji šum od informacija, nije ni čudo što su ljudi nepoverljivi.

Link to comment

Mene zanima šta će biti ako ove trenutne vakcine ne pokrivaju nove sojeve (Fajzer jedini kaže da za sada pokriva koliko sam ispratio ali ko zna šta će biti ako je i to tačno), Napraviće ogromnu količinu koja će možda biti nepouzdana a i ljudi koji će se dotle vakcinisati, šta onda, ne može vakcina da se prima baš svakih mesec dana.

Ko zna šta će biti sa ovim čudom i koliko će ovo sve trajati

Link to comment
Just now, Filozof manijak said:

 

Dočim sam ja čuo da se ruska i kineska prave po istoj tehnologiji. 

Jbt, koji šum od informacija, nije ni čudo što su ljudi nepoverljivi.

pa ne znam gde si cuo, onde gde naucnici objasnjavaju sastav i delovanje vakcina nema nikakvog suma. ja sam na 3-4 mesta naisla na relativno jasna objasnjenja za laike, mozda ih i okacim ovde.

a to sto smo ovde vise puta ponovili, da smo svi izlozeni konstantnoj propagandi koju cak i ne mozemo vise da dektujemo jer dolazi sa previse strana + namerno pusteni s lanca razni jurodivi i proroci... i eto, slazem, se, previse suma. 

Link to comment
6 minutes ago, arkonada said:

Mene zanima šta će biti ako ove trenutne vakcine ne pokrivaju nove sojeve (Fajzer jedini kaže da za sada pokriva koliko sam ispratio ali ko zna šta će biti ako je i to tačno), Napraviće ogromnu količinu koja će možda biti nepouzdana a i ljudi koji će se dotle vakcinisati, šta onda, ne može vakcina da se prima baš svakih mesec dana.

Ko zna šta će biti sa ovim čudom i koliko će ovo sve trajati

We Will Need to Update COVID Vaccines, Expert Says

  • Hvala 1
Link to comment

Ja sam razumela da fajzerova i modernina, sa jedne strane i oxfordska i ruska sa druge strane, rade slično, ali ako su ove druge recimo analogne, onda su prve digitalne :D 

Kineska je pak druga priča.

Link to comment
9 minutes ago, Kelt said:

danas sam bio sa dva profesora MFUB koji su hteli rusku™ i nijednu drugu, ali zapao ih Fajzer i "šta ćemo kad mora tako". A da ih pita čovek zašto, ne bi mogli da daju argumentovani odgovor. Inače su na početku tvrdili kako je korona slabija od gripa itd.

 

Kinezi danas kažu "vakina je efikasnija od 50%, ali mora da se sačeka kraj ispitivanja". A, koliko je to više od 50, 51%% ili 87% !? Isto tako i rusi, krenuli su bez faze III, dok su F. i Moderna čekali da se završi prvo preliminarni deo faze III. Odnosno, ne da su čekali, nego FDA nije hteo da odobri i pored Trampovog pritiska.

 

Hoću da kažem da naši lekari (pa bili oni i profesori) ne čitaju dokumente, nego zasnivaju "ekspertsko mišljenje" po tome šta drugi pričaju na hodniku. Kao što i kolege iz inostranstva koje sugerišu neke promene u trijaži, lečenju, nalete na zid da to ovde ne može tako, da znamo mi šta radimo...

 

 

da li se i dalje samo kod nas ovako masovno daju snazni antibiotici vec od prvih simptoma? 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...