Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

44 minutes ago, koksy said:

 

 

ovako sročeno, ovo naravno nije tačno.

 

ono što je tačno je da postoje zemlje čiji građani mogu da uđu u BiH bez predočavanja negativnog pcr-testa među kojima su i građani Srbije. 

 

Quote
21 Dec 2020
 

Republički štab za vanredne situacije bosanskohercegovačkog entiteta Republika Srpska nije se očitovao o apelu epidemiologa iz Federacije Bosne i Hercegovine koji traže strožiju kontrolu granice Bosne i Hercegovine sa susjednim zemljama, sudeći prema saopćenju dostavljenom medijima u ponedjeljak navečer.

Federalno ministarstvo zdravstva zatražilo je 8. decembra da državne vlasti izdaju naredbu da svi građani uključujući i one iz Srbije i Hrvatske pri ulasku u Bosnu i Hercegovinu moraju imati negativan PCR test ne stariji od 48 sati, kakvo pravilo važi i za državljane koji dolaze iz drugih zemalja, ali zahtjev još nije dobio podršku iz bosanskohercegovačkog entiteta Republika Srpska.

 

https://balkans.aljazeera.net/news/balkan/2020/12/21/bih-i-dalje-bez-saglasnosti-da-poostri-mjere-na-granici-sa-srbijom-i-hrvatskom

Edited by Orle Zmajević
Link to comment
pa upravo zato što imaju višedecenijsko iskustvo sa raznim lekovima koje su prepisivali svojim pacijentima, a koji su nakon 5-10 ili 15 godina bili povlačeni iz upotrebe zbog neželjenih dejstava, koja nisu bila otkrivena tokom ispitivanja tog leka koje je trajalo 10 godina, a ne 10 meseci kao za ove vakcine
I nastavili su da prepisuju te lekove pacijentima?
I sada bez griže savesti će vakcinisati pacijente iako smatraju da to nije u redu.


.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

lekarska komora je prosledila spisak i privatnim ustanovama da dostave spisak zaposlenik zainteresovanih za vakinaciju Pfizerovom vakcinom, tako da bi i to trebalo da krene uskoro

Link to comment
16 minutes ago, Kelt said:

lekarska komora je prosledila spisak i privatnim ustanovama da dostave spisak zaposlenik zainteresovanih za vakinaciju Pfizerovom vakcinom, tako da bi i to trebalo da krene uskoro

Privatnim zdravstvenim ustanovama ?

Link to comment
34 minutes ago, Orle Zmajević said:

 

 

i?

rekao sam da onako kako si ti sročio post, njegov sadržaj ne odgovara istini pošto je -tako kako je sročen - implicirao da za ulazak u BiH nikada ni za koga nije bilo potrebno imati negativan pcr-test jer RS za to nije dala saglasnost.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
1 hour ago, Kelt said:

 

to je isto kao i za pušenje i šta već drugo, ne može se pobeći od statistike mesta gde se živi. Svi ti lekari su prvo Srbi pa tek onda lekari, pa tako imamo antivakcinaše, čekače ruske vakcine, ...

cenim tvoje mišljenje i čitam gotovo sve što na korona temama napišeš.

ali o ovoj konkretnoj pojavi, utisci nam se mimolilaze. a bold mi nije objašnjenje ničega jer su to visokoobrazovani ljudi medicinske struke pre svega.

a čini se da nisu usamljeni, odnosno da im se pridružuju i nemci i francuzi. koji uopšte nisu srbi...

Veliki broj medicinara u EU i SAD skeptičan prema vakcini protiv korone

  • +1 2
Link to comment
53 minutes ago, Frank Pembleton said:

I nastavili su da prepisuju te lekove pacijentima?
I sada bez griže savesti će vakcinisati pacijente iako smatraju da to nije u redu.


.... Shiit has hit the fan!
 

naravno da nisu, jer je farmakomafija :happy: prestala da proizvodi te lekove, kada je utvrđen zaheb

Link to comment
4 minutes ago, pt 2.0 said:

cenim tvoje mišljenje i čitam gotovo sve što na korona temama napišeš.

ali o ovoj konkretnoj pojavi, utisci nam se mimolilaze. a bold mi nije objašnjenje ničega jer su to visokoobrazovani ljudi medicinske struke pre svega.

a čini se da nisu usamljeni, odnosno da im se pridružuju i nemci i francuzi. koji uopšte nisu srbi...

Veliki broj medicinara u EU i SAD skeptičan prema vakcini protiv korone

ali to je svuda negde oko trecine lekara koji ne zele vakcinu, a kod nas ako dobacimo do trecine koji zele, to je uspeh.

Link to comment
Quote

Za vakcinaciju protiv koronavirusa u čačanskom zdravstvenom sistemu prijavilo se svega desetak odsto od ukupno hiljadu zaposlenih. Pojedini lekari smatraju da je razlog - nedovoljno poverenje u Fajzerovu vakcinu, jer je ona, po njihovom mišljenju, suviše brzo distribuirana. Iz Kriznog štaba u Čačku, ipak misle da će veći odziv biti za vakcinu Sputnjik V, zbog kako su rekli „emotivnih veza sa Rusijom“.

 

Iako skoro da nije bila testirana kad se pojavila prva na svetu. Ali emocije su emocije.

Link to comment

Ima tu malo i do vrste vakcine, ruska se pravi po ranijem receptu, Fajzerova je u potpunosti nova tehnologija. *
A verovatno je prisutan i sentiment  „emotivnih veza sa Rusijom“ :isuse:

 

 

 

esid: *ovo mi je ispričala doktorka, bliska prijateljica, na moje pitanje o vakcinaciji.

Edited by Filozof manijak
Link to comment
naravno da nisu, jer je farmakomafija :happy: prestala da proizvodi te lekove, kada je utvrđen zaheb
Da baš to tako bude sa famakomafijom[emoji769]

A ovo oko vakcina, pošto eto odbijanjem da prime vakcinu jer imaju saznanja[emoji769] da li svoje pacinente upozoravaju na to?
Mislim da ih na to obavezuje neka etika[emoji769]?

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
Just now, Filozof manijak said:

Ima tu malo i do vrste vakcine, ruska se pravi po ranijem receptu, Fajzerova je u potpunosti nova tehnologija. 
A verovatno je prisutan i sentiment  „emotivnih veza sa Rusijom“ :isuse:

kom ranijem receptu? i ovo je nova tehnologija, koliko znam.

Link to comment

Ja sam laik, ali pročitao sam da se ruska pravi po ranijem receptu tj.tehnologiji, kad se u organizam ubacuje oslabljen/umrtvljen virus, na osnovu čega se kreira imuni odgovor.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...