Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА
Држављани Србије могу без ограничења са територије Србије да уђу у БиХ или да транзитирају. Уколико држављани Србије улазе у БиХ из других земаља, неопходан је негативан PCR тест, не старији од 48 сати.

 

 

http://www.mfa.gov.rs/sr/index.php/konzularni-poslovi/putovanja-u-inostranstvo/vesti-za-putovanja-u-inostranstvo/22669-----------covid-19?lang=cyr

 

 

@Arkadija

  • +1 1
Link to comment
Da,da i svi su eksperti za izradu vakcina, genetiku, viruse  i sl.
 
A da te iste pitaš nešto van njihove specijalizacije, npr urologa za neko kožno oboljenje, odmah se pretvore u neznalice te ne mogu da ti odgovore, nije to njihovo polje interesovanja, znanja, vrteli bi glavom, upućivali na nadležnu kliniku.
pazi, odlichno je ako kazu ne znam i upute na nadleznu kliniku. ja to jako cenim, najvishe sam i cenila lekare koji su rekli ja ovo ne znam, dovidjenja, jednako kao i one koji su znali da znaju. zamisli samo kako neshtor 'lechi' autizam. shto privatno i radi.

sent from bubamoto


Link to comment
13 minutes ago, gospa buba said:

pazi, odlichno je ako kazu ne znam i upute na nadleznu kliniku. ja to jako cenim, najvishe sam i cenila lekare koji su rekli ja ovo ne znam, dovidjenja, jednako kao i one koji su znali da znaju. zamisli samo kako neshtor 'lechi' autizam. shto privatno i radi.

sent from bubamoto

 

Sve se slažem, ali su svi oni odjednom jako stručni za virusologiiju i izradu vakcina.I jako voljni da to svoje mišljenje šire svuda. ;)

Link to comment
Sve se slažem, ali su svi oni odjednom jako stručni za virusologiiju i izradu vakcina.I jako voljni da to svoje mišljenje šire svuda. [emoji6]
kad je vreme histerichno, a odgovornost nikakva, pa josh planetarno :sad:

sent from bubamoto

Link to comment

Dobijeno od profesora Tiodorovića:

U celosti i sa dozvolom prenosim status Milena Stojanović, člana moje porodice, zmaj-žene i hirurga u KBC „Dr Dragiša Mišović” koja od marta radi sa pacijentima obolelim od Covid-19. Slobodni ste da ga delite dalje. I treba.

----

Ljuta sam. Besna. Tužna. Nemoćna.

Kako opisati sva stanja beznađa kroz koje prolazimo poslednjih 10 meseci? Da li je morao Neša da umre da bismo se trgli? Sve društvene mreže, novine, portali - svi žale, pišu hvalospeve. Poznati dobijaju još jedan poen, pridobijaju narod, još jedan politički uspeh, još jedna stepenica više u borbi za položaj. Tužno i sramotno.

Za dan su zaćutali i antivakcinaši, teoretičari zavere, protivnici krpa na licu, pljuvači doktora i medicinskih radnika, oni koji ne priznaju izmišljeni i najsmešniji virus, oni kojima smeta zatvaranje kafića, ukidanje žurki, utakmica, provoda, skijanja, odlaska na more.

Do kada? Dan-dva i sve će biti isto. Zaželeće se opet svojih normalnih života i nastaviti.

O, da. I ja želim opet svoj normalni život. Želeo ga je i Neša, ali nema ga više. Zauvek. Zauvek. Ni Danijele Gordić. Ni profesora Borzanovića. Ni dr Dejanovića. I još koliko njih...nema ih više. Zauvek.

Da li ste se nekad setili svih njih dok niste počeli da ih žalite? NE. Neli sam obećala da če biti dobro, da će sve proći. Neši sam mahala pre samo četiri dana, dok mi se smejao i pokazivao mi da je dobro, preko traheostome.

Ne znate kako. Nemoguće. Pa, sve vi znate!

Pre samo četiri dana je i u našoj intenzivnoj bilo devetoro doktora na respiratoru. Sad ih je sedmoro - umrli su Neša i Rade. Ne. Meni je žao i NAMA koji radimo tu svaki dan što ih nismo spasli. A svi su oni samo jednog dana otišli na posao. Normalno - popili kafu, poljubili decu i otišli na posao. To je naš posao, za to smo školovani, za to smo plaćeni.

I molim vas, gledaoci nacionalnih frekvencija, dajte sad što više negativnih komentara, pljujte još jače po nama. Biće nam još draže da samo radimo svoj posao. I za ono malo duše koje nosimo u sebi i nismo izgubili.

NELA, NEŠO, MIŠO, RADE...žao mi je što nismo uspeli, drugari - u ovoj bici u kojoj smo se zajedno borili. Božić je. Još jedan piiiip, još jedan ex...

 
 
246
9
113
Link to comment
3 hours ago, Arkadija said:

kako se sads ide u Bosnu konkretno u Mostar, jel treba test, jel traže nešto?

 

 

Ne, BIH nikad nije uvela PCR test kao obavezan jer iz RS ne dalju saglasnost/misljenje po tom pitanju, a potrebno je da se sloze rs, federacija i distrikt brcko

Link to comment
Quote

Radovanović: Velika smrtnost lekara u Srbiji mora da se istraži

Epidemiolog prof. dr Zoran Radovanović izjavio je da Krizni štab i Ministarstvo zdravlja moraju da daju odgovor na pitanje zašto je od početka pandemije u Srbiji preminulo 70 lekara od posledica koronavirusa.

Radovanović je agenciji Beta kazao da je nepoznat broj preminulih među ostalim medicinskim radnicima i da te podatke takođe treba staviti na uvid javnosti.

„Prema dostupnim podacima u Sloveniji nije preminuo nijedan lekar od koronavirusa, dok je u Hrvatskoj zabeležen samo jedan smrtni slučaj. Ovako velika smrtnost u Srbiji mora da se istraži“, rekao je epidemiolog.

Radovanović je kazao da postoje indicije da lekari nisu dobijali adekvatnu zaštitnu opremu.

„Imamo, doduše još uvek neproverene informacije, da su lekari u pojedinim bolnicama dobijali zaštitna odela koja štite od prašine ili da su odela za jednokratnu upotrebu morali da koriste više puta. Nažalost, još uvek nemamo nikakve dokaze, ali ti navodi bi morali da se provere“, rekao je profesor.

Dodao je da lekari, zbog straha, ne smeju da javno potvrde te sumnje.

On je rekao da je velika smrtnost lekara veoma zabrinjavajuća i tim povodom čudno je ponašanje pojedinih članova Kriznog štaba.

„Kada su jednog od njih proletos pitali kako se zaražavaju lekari u kovid zonama, on je rekao da su oni na kraju radnog vremena umorni, pa nepažljivo skidaju zaštitna odela. To je bila veoma neukusna izjava, posebno zato što mnogi nisu ni imali potrebnu zaštitu“, kazao je Radovanović.

Epidemiolog je naveo da će Ujedinjeni protiv kovida i Sindikat lekara i farmaceuta u narednom periodu sprovesti istragu o razlozima velike smrtnosti među medicinskim osobljem u Srbiji.

https://rs.n1info.com/vesti/radovanovic-velika-smrtnost-lekara-u-srbiji-mora-da-se-istrazi/

Edited by vememah
  • +1 2
Link to comment
56255580_1512648982202333_3534232299006590976_n.jpg?_nc_cat=1&ccb=2&_nc_sid=dbb9e7&_nc_ohc=G4di1ZAgUo0AX80trsz&_nc_ht=scontent.fbeg1-1.fna&tp=6&oh=bdcc7c019e212e562b5f46489782c677&oe=601FD458 WKn7XU96DL-.png   Predrag Kon пре око сат времена Dobijeno od profesora Tiodorovića:
U celosti i sa dozvolom prenosim status Milena Stojanović, člana moje porodice, zmaj-žene i hirurga u KBC „Dr Dragiša Mišović” koja od marta radi sa pacijentima obolelim od Covid-19. Slobodni ste da ga delite dalje. I treba.
----
Ljuta sam. Besna. Tužna. Nemoćna.
Kako opisati sva stanja beznađa kroz koje prolazimo poslednjih 10 meseci? Da li je morao Neša da umre da bismo se trgli? Sve društvene mreže, novine, portali - svi žale, pišu hvalospeve. Poznati dobijaju još jedan poen, pridobijaju narod, još jedan politički uspeh, još jedna stepenica više u borbi za položaj. Tužno i sramotno.
Za dan su zaćutali i antivakcinaši, teoretičari zavere, protivnici krpa na licu, pljuvači doktora i medicinskih radnika, oni koji ne priznaju izmišljeni i najsmešniji virus, oni kojima smeta zatvaranje kafića, ukidanje žurki, utakmica, provoda, skijanja, odlaska na more.
Do kada? Dan-dva i sve će biti isto. Zaželeće se opet svojih normalnih života i nastaviti.
O, da. I ja želim opet svoj normalni život. Želeo ga je i Neša, ali nema ga više. Zauvek. Zauvek. Ni Danijele Gordić. Ni profesora Borzanovića. Ni dr Dejanovića. I još koliko njih...nema ih više. Zauvek.
Da li ste se nekad setili svih njih dok niste počeli da ih žalite? NE. Neli sam obećala da če biti dobro, da će sve proći. Neši sam mahala pre samo četiri dana, dok mi se smejao i pokazivao mi da je dobro, preko traheostome.
Ne znate kako. Nemoguće. Pa, sve vi znate!
Pre samo četiri dana je i u našoj intenzivnoj bilo devetoro doktora na respiratoru. Sad ih je sedmoro - umrli su Neša i Rade. Ne. Meni je žao i NAMA koji radimo tu svaki dan što ih nismo spasli. A svi su oni samo jednog dana otišli na posao. Normalno - popili kafu, poljubili decu i otišli na posao. To je naš posao, za to smo školovani, za to smo plaćeni.
I molim vas, gledaoci nacionalnih frekvencija, dajte sad što više negativnih komentara, pljujte još jače po nama. Biće nam još draže da samo radimo svoj posao. I za ono malo duše koje nosimo u sebi i nismo izgubili.
NELA, NEŠO, MIŠO, RADE...žao mi je što nismo uspeli, drugari - u ovoj bici u kojoj smo se zajedno borili. Božić je. Još jedan piiiip, još jedan ex...
   
246 9 113
Ovo ovaj govnar Kon isli da se odnosi na nekog drugog, ne njega i te ostale medicinare u KŠ?

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
37 minutes ago, Frank Pembleton said:

Ovo ovaj govnar Kon isli da se odnosi na nekog drugog, ne njega i te ostale medicinare u KŠ?

.... Shiit has hit the fan!
 

 

 

On ne da na struku..jer misli da je jos uvek struka, verovatno. 

 

Ili ne kapira da ga vise niko ne dozivljava kao struku nego samo kao naprednjacki megafon.

 

Govnar.

  • +1 2
Link to comment
23 hours ago, SNARC said:

 

Da li je bre jebeno moguce ? 

 

Tacno da se covek zapita..Da li ja, koji sam laik za zdravstvo, mozda gresim kada sam toliko otvoren za vakcinisanje ? 

 

Bilmezi.

 

to je isto kao i za pušenje i šta već drugo, ne može se pobeći od statistike mesta gde se živi. Svi ti lekari su prvo Srbi pa tek onda lekari, pa tako imamo antivakcinaše, čekače ruske vakcine, ...

  • +1 2
Link to comment

Gledam ovog Kona, i pitam se,eto, da li ga grize savest, bar malo, da li je i okacio ovo jer ga je pecnulo, malkice?I da  li ce i  sada sebe gledati u ogledalo, i pricati sebi kako je super, dobar, dobro jutro care..ne znam, ja na njegovom mestu, ne bih mogao bas tek tako lako da zivim sa sobom posle svega..

Edited by Misko
Link to comment
3 hours ago, Orle Zmajević said:

 

Ne, BIH nikad nije uvela PCR test kao obavezan jer iz RS ne dalju saglasnost/misljenje po tom pitanju, a potrebno je da se sloze rs, federacija i distrikt brcko

 

 

ovako sročeno, ovo naravno nije tačno.

 

ono što je tačno je da postoje zemlje čiji građani mogu da uđu u BiH bez predočavanja negativnog pcr-testa među kojima su i građani Srbije. 

Link to comment
7 minutes ago, Kelt said:

 

to je isto kao i za pušenje i šta već drugo, ne može se pobeći od statistike mesta gde se živi. Svi ti lekari su prvo Srbi pa tek onda lekari, pa tako imamo antivakcinaše, čekače ruske vakcine, ...

ne znam, meni to i dalje ništa ne objašnjava, odnosno i dalje mi je jebeno neverovatno

 

ja sam bila antitalenat za biologiju, hemiju, ič me to nije zanimalo

nisam mogla da vidim krv, nisam dugo znala šta ću da studiram ali sam znala da medicinu nikako neću

 

na kraju, inženjer, a i to inženjerstvo, nama arhitektama mogi spore, dakle sva moja znanja koja mi pomažu da nešto razumem oko ove vakcine, su znanja iz gimnazije

ali ta znanja su mi bila dovoljna, da zahvaljujući dobrim ljudima koji su se potrudili da to jednostavno objasne, shvatim osnovno

 

e pa kako to ona ne mogu lekari, ostaće mi večna zagonetka

 

ili recimo danas, slušam neu emisiju na radio bg 2, gostovao Srđa, nisam sve pomno slušala, ali u jednom momentu neki čovek (koji je još zvučao pristojno) pita ''a zašto se to sada radilo novom metodom ?''

i onda se iznerviram, kada su to ljudi postali toliko glupi

trebalo bi ga pitati, pa zašto su ljudi izumili recimo električni šporet kad se lepo kuva i na onome na drva, ili tako neku stupidariju

 

neverovatno koliko zaglupljujemo, ali velikim korakom se korača unazad, nažalost

  • +1 3
Link to comment

pa upravo zato što imaju višedecenijsko iskustvo sa raznim lekovima koje su prepisivali svojim pacijentima, a koji su nakon 5-10 ili 15 godina bili povlačeni iz upotrebe zbog neželjenih dejstava, koja nisu bila otkrivena tokom ispitivanja tog leka koje je trajalo 10 godina, a ne 10 meseci kao za ove vakcine

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...