Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

37 minutes ago, theanswer said:

 

 

Ima testova, ali ih ne interesuje ti ako kod kuće preležiš bolest šta si imao, dal koronu, dal grip, dal nešto deseto

 

Ne vidim nijedan racionalan razlog za ovo onda. Možda strah od oboljenja ovih što vrše testiranje, ali svejedno, svi sad rade testove u ogromnom broju.

 

Onda, skraćivanje karantina je težak idiotizam. Treba odmah uvesti potpuni karantin ali sa dozvolom odlaska u prodavnicu, ovako se prave ogromne gužve. Jutros na Kaleniću redovi ispred svakog ulaza, ponegdje uz tradicionalno srpsko disanje u vrat. Tu sam prvi put vidio i pandura koji onako lagano upozorava da se napravi razmak.

Link to comment
6 minutes ago, Ravanelli said:

Mene ovo bas brine

Svi koji su imali dobar odgovor na epidemiju su masivno testirali

 

Evo primera

U novom sadu u gradskoj upravi radi zena ciji je otac bolestan od korone

Ona je isla na posao dok otac nije poceo da pokazuje simptome i za to vreme je mogla da zarazi kolege

Sada nema jos simptome, ali ne zele da je testiraju

I tako sada dobar deo gradske uprave moze biti zarazen i sede kuci i strahuje, dok se skoro sigurno jedan deo njih verovatno ponasa nebezbedno

 

Upravo pročitah  tekst o popu koji je u Bosni i pozitivan na virusm testiran jer je bio na čuvenoj proslavi u Čačku odakle je buknula zaraza. Testiran odmah. Čačani sa te proslave sem ako nisu baš sa simtomima nisu testirani, sede po kućama, uglavnom deca al roditelji te dece rade  u stoijednoj ustanovi... i tako evo druga sedmica. Moja drugarica i njena porodica svi sa lakim simptomima i najverovatnije virus ušao preko tetke koja je došla iz Slovenije,  zvali i žalili se, nema testiranja, sedite kod kuće. ptr prvih simtoma temperature na par dana svako radio  negde po Bgu i pajao tamo amo

Link to comment

apropos tekstova, objasnio kon sinoć. ima ih toliko koliko ih ima, njima je svejedno što neko sedi u kućnoj izolaciji sa t38° taj i verovatno ima covid19, ali su oni u fazi da je od statističkih kolumni najbitnija ona gde  je trenutno 1 upisan

”ne leči statistika”

 

 

 

a i đukić sa dedinja je rekao da od kineza treba da dobijemo nekakvu spravu i da ćemo sami praviti testove

@theanswer jel si i ti ukačio taj deo?

 

 

@Meazza pa ne mogu da testiraju 1000 dnevno, ako imaju npr 10k testova

 

ratna medicina iliti medicina katastrofe, mi smo u tom modu trenutno

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Ispred crkve u Krnjači stoji dabl deker (onaj crveni), ljudi izlaze sa službe ulaze u autobus. Puna crkva, pun bas. Prijavio policiji, kažu poslaće patrolu. (Nije zvučao neozbiljno policajac, mada tipujem da iza toga stoji pristojna organizacija. Tipujem i da su digli cene. Tko lijeti, vrijedi.)

Edited by Hermetico
Link to comment

"Statistika ne leci" izgleda kao mocan oneliner, nije ni netacno kad covek razmisli, ali moze da dovede do tolikog broja zarazenih da nece leciti ni ono sto leci, sta god to bilo.

 

Takav vid rezonovanja mora da bude ispracen teskom i uspesnom propagandom, a u praksi ne da nije tako, nego je na granici suprotnog sa ovom atmosferom drzavnih praznika i skolskih raspusta ispracenih prijatnim vremenom.

Edited by Malvo
Link to comment
4 minutes ago, theanswer said:

 

Problem je što se ovde previše polaže u svest naroda. Znači, pretpostavka je da će ljudi biti kućama i da poštuju sve ove zabrane. Ako je tako onda zaista nema potrebe testirati ni tu ženu. Šta će promeniti to što će se ona pojaviti u statistici ako joj ne treba bolničko lečenje a poštovaće karantin? Ali mentalitet kod nas je takav i to je dobro Jankovićka rekla sinoć u emisiji Konu da će ljudi reći ima samo 180 zaraženih mogu da se ponašam kako hoću. Kon ide sa druge perspektive, naučne i normalnije i on verovatno smatra da će ko što je i u drugim zemljama objavljeno biti zaraženo 70% populacije ali ga interesuju samo onih 20% od tih 70% što će završiti na lečenju. 

Da, mada pitanje je da li to ispravan put

U j koreji su testirali sve zivo, a onda kad nadju da si bolesta uzimali su ti podatke sa telefona, bankovnog racuna i svih sigurnosnih kamera da ti isprate kretanja. 

To samo pokazuje da se oni nisu mnogo oslanjali na pojam odgovornog pojedinca

 

 

 

Link to comment
13 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

apropos tekstova, objasnio kon sinoć. ima ih toliko koliko ih ima, njima je svejedno što neko sedi u kućnoj izolaciji sa t38° taj i verovatno ima covid19, ali su oni u fazi da je od statističkih kolumni najbitnija ona gde  je trenutno 1 upisan

”ne leči statistika”

 

 

 

a i đukić sa dedinja je rekao da od kineza treba da dobijemo nekakvu spravu i da ćemo sami praviti testove

@theanswer jel si i ti ukačio taj deo?

 

 

@Meazza pa ne mogu da testiraju 1000 dnevno, ako imaju npr 10k testova

 

ratna medicina iliti medicina katastrofe, mi smo u tom modu trenutno

 

Jesam zakačio nešto oko Kineza i testova i da će ih biti više ali ne mogu sto posto da se setim o čemu je bilo reči. 

Link to comment
3 minutes ago, Ravanelli said:

Da, mada pitanje je da li to ispravan put

U j koreji su testirali sve zivo, a onda kad nadju da si bolesta uzimali su ti podatke sa telefona, bankovnog racuna i svih sigurnosnih kamera da ti isprate kretanja. 

To samo pokazuje da se oni nisu mnogo oslanjali na pojam odgovornog pojedinca

 

 

 

 

Tako je ali tu već dolazimo da mi nemamo kapacitete da to uradimo 

Link to comment

Meni je ova stastika o broju obolelih bez navođenja broja testiranih, obično zavaravanje...
Kao mi se sad držimo dobro...
Pa da, ali pitanje koliko si testirao...
Realno ja mislim, da npr ja verovatno imam virus u sebi, no još nije "iskočio"...
Daje se lažna slika narodu da se može lako, ponašanjem lao do sada zaobići veliko izbijanje...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...