Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

15 minutes ago, InvisibleLight said:

Jeste primetili da hrvati imaju izvestaj za preminule svaki dan po bolnicama, za svaku iznesu  broj, pol i godiste

 

Tako bar ne mogu obmanjivati javnost

I

šonje

verovatno nemaju službenika za oblast zataškavanja podataka - specijalistu za prilagođavanje činjenica željenim ishodima

  • +1 1
Link to comment
33 minutes ago, freakns said:

dolazimo do srzi problema, kao i obicno.

 

treba zatvoriti skole jer ce tamo biti zarazeno neko dete koje je pokupilo od tate koji je isao na poslovnu veceru sa jos 18 ljudi... e pa jebiga. zar nije logicnije da se zabrane poslovne vecere? i nemoj da mi kazes, e, nece oni ludaci da zatvaraju restorane, pa daj onda makar skole da zatvorimo, jer je to besmisleno na 1000 nivoa. em deca ispastaju da matore drtine ne bi slucajno propustile neko ozderavanje, em imas ljudi koji jednostavno ne mogu da rade od kuce i koji nemaju babu i dedu da im pricuvaju decu, i slicne stvari...

 

 

Ti ne citas sta pisem, jer sam sve ovo vec i sam napisao.

 

Reagovao sam na ono "neka pocrkaju matori, bitno je da deca sacuvaju mentalno zdravlje"... to je bas preterana izjava, tim pre sto je mentalno zdravlje relativan pojam.

Link to comment
1 hour ago, borris_ said:

 I u francuskoj ali ce izgleda ukinuti to (radi ilegalnih islamskih skola).

 

Koji je postotak djece koji tako poadjaju skolu?

malo, oko tridesetak hiljada. al kazu da se sad povecalo zbog korone i pretpostavljaju da ce trend rasti. a da li ce, videcemo.

Link to comment
Jeste primetili da hrvati imaju izvestaj za preminule svaki dan po bolnicama, za svaku iznesu  broj, pol i godiste
 
Tako bar ne mogu obmanjivati javnost
I
oduvek je tako. mada i kod njih postoji neka srruja mislenja da im sistem nije dovoljno transparentan (drzava ih laze) ali im se bar slazu osnovne rachunske operacije.

sent from bubamoto

  • +1 1
Link to comment
23 hours ago, InvisibleLight said:

meni najgori pokazatelj broj na respiratoru 269, ubedljivo najvise ikad

juče sam čula na teveu, onaj igor smolić, što je uz pomoć teorije verovatnoće dokazivao da su u junu lagali za broj mrtvih 1,1,1,1... sad je prčkao po broju na respiratorima i kaže da je teoretski nemoguće da do sada nijednog dana to nije bio okrugao broj.

ne znam da li ta teorija ima smisla, a nije ni da nismo odustali od zvaničnih brojeva... 

19 hours ago, Jumanji said:

Cujem poceo haos po prodavnicama.
emoji55.pngemoji55.png

u univeru nema termina za isporuku, a u maksiju prvi slobodni u ponedeljak. 

mada to može da pokazuje i da je više ljudi shvatilo da je bolje da se što manje muvaju u gužvu.

  • +1 1
Link to comment
19 minutes ago, slepa živana said:

u univeru nema termina za isporuku, a u maksiju prvi slobodni u ponedeljak. 

mada to može da pokazuje i da je više ljudi shvatilo da je bolje da se što manje muvaju u gužvu.


Meni donesi.com upravo isporucio iz prodavnice, stigli su za manje od pola sata od trenutka kad sam poslao naruzbinu.

Link to comment
16 minutes ago, slepa živana said:

onaj igor smolić, što je uz pomoć teorije verovatnoće dokazivao da su u junu lagali za broj mrtvih 1,1,1,1... sad je prčkao po broju na respiratorima i kaže da je teoretski nemoguće da do sada nijednog dana to nije bio okrugao broj.

ne znam da li ta teorija ima smisla, a nije ni da nismo odustali od zvaničnih brojeva... 

 

Nema mnogo smisla. Ovo je teorija ukratko:

 

Quote

 

Ako pogledamo zvanične brojeve pacijenata na respiratoru videćemo da se u poslednjih 48 dana ni jednom nije desilo da poslednja cifra bude nula. Verovatnoća da se ovo slučajno desi je manja od 1 prema 100

 

https://www.facebook.com/smoig/posts/10158750228788290

 

A ovo su nedostaci:

 

A ako se za koji dan više vratimo unazad, dobijamo dva dana sa poslednjom nulom, 11. i 12. oktobar, ili još nedelju - 5. i 7. oktobar.

Dosta nategnuta teza, pogotovu što je uzimao deo zaravnjene krive koja je trajala sve do 25.10. (teško da su tu zadnje cifre slučajne kad se danima vrte u opsegu od +- nekoliko osoba) koji mu odgovara, a deo koji mu ne odgovara odbacio.

 

byqMcdm.png

https://www.b92.net/info/koronavirus/statistika.php

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...