Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

3 hours ago, Joe D said:

evo, i nama ostale skole otvorene pa ne vidim da bilo sta opada. 

U Srbiji su škole zatvorene. U Evropi su otvorene. Tamo pada broj zaraženih, ovde ne.

  • +1 2
Link to comment
3 minutes ago, Jozef K. said:

U Srbiji su škole zatvorene. U Evropi su otvorene. Tamo pada broj zaraženih, ovde ne.

bukvalno ne rade tek dva dana.  i to samo stariji razredi.

 

u dosta zemalja su onlajn svi, ili samo stariji ucenici.

izgleda da skole mogu da rade samo onde gde postoji jasna strategija i testiranje.

Edited by Aleksija
  • +1 5
Link to comment
1 hour ago, Блок_64 said:

 

 

Cekaj da se samo razumemo jednu stvar.

Deci je zabranjeno da treniraju,tj da se bave sportom,ali im zato od ponedeljka do petka nije zabranjeno da idu u trzne centre i da bleje sa drustovom.

Nemojmo da zaboravimo da svo ovo sranje traje vec 9 meseci i da sve sto su strucnjaci predvidjali da su sve promasili ili su sve lagali namerno jebem li ga.

Izgleda da su kinezi jedini bili upravu da ce se 80% svetske populacije zaraziti pa ko pretkne neka pretekne.

Ja ne znam samo kako je se doslo do toga da 90% ljudi na forumu podrzi zabranu treniranja.

Ja sam bukvalno samo rekao da deca prenose ali i da razumem da se neko brine za zdravlje svoje dece ove godine. Naša psihologica radi istraživanja o deci tokom pandemije, te priče o mentalnom zdravlju i stresu su istinite. Dodatni problem je verovatno i što će se dete ređe požaliti na stres, neće umeti da prepozna, negde ljudi oko njega nisu svesni...

 

Potpuno razumem brigu roditelja, čoveče, a i ljutnju. Samo kažem da će ta mera da se uvede pa će da se uvede a ti možda možeš da nađeš nekakvo rešenje za dete kad bude uvedena, nije kraj sveta. Sad još uvek ne znamo ništa o tome kako će sve da izgleda u praksi pa sam zato rekao da je bolje da energiju uloženu u nerviranje sačuvate za kasnije traženje tog rešenja. Neće da se uvede zato što mi podržavamo ili ne nego se već uvela, nije niko ovde kriv za nju čak i ako podržava. Ako je neko kriv kriv je onaj ko je onemogućio da se stvar prati i kontroliše i sanira na vreme, pa je sad haos. 

 

Ali to što razumem ne znači baš da se slažem sa svim što si rekao. Stručnjaci su predvideli svašta dobro, da nije stručnjaka najebali bi svi. A svakako se ne može reći da su sve lagali namerno. Kinezi su se itekako aktivirali, nisu pustili da se ljudi zaraze pa ko pretekne. 

 

 

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, adam said:

meni ovde nista nije jasno. umiru ljudi na sve strane, bolnice pune, sve vise zarazenih, lekari skapavaju na nogama i sve vise ih je bolesnih a cim se pomenu neke mere krene pobuna kako kome treba i odgovara. sto teretane, sto decji treninzi, sto kafane, sto prodavnice patika i tako redom... po principu mogu mere al da mene ne kace.

 

a ovamo uglas - umiru ljudi, mnogo na aparatima, nema mesta u bolnicama, nema lecenja ostalih bolesti, lekari listom bolesni i iznemogli, drzava duradi nesto. mislim - aj da mi uradimo nesto?

 

hocu reci - ako se vecina ne odrekne neceg sto je bas njemu/njoj bitno, nema sanse da se ista uradi. nezavisno od drzave na koju se ne moze racunati od proslog veka.

 

jednostavno, zdrav razum govori da se usred ovog sranja ne ide u teretanu nego se vezba kuci s tegovima i malo trckara i sheta okolo. i da se ne igraju ekipni sportovi zarad rekreacije. zdrav razum govori da se ne ide s drustvom u zatvoreno jer se zna da maske i distance nece funkcionisati kako treba. zdrav razum govori da se ne ide na rasprodaje pa sve dzabe da dele. zdrav razum govori da deca ne moraju na trening s drugom decom. govori jos kojesta al se cuje selektivno.

 

jebiga, mogu i ja da se bunim i kukam sto nema zivih svirki a mogle bi se lepo organizovati bez guzve i uz distancu i maske a teretane da se zatvore jer tamo ne zalazim. al kapiram da je ok da i meni zatvore klub i nekom teretanu ne bi li razni roditelji pretekli. al ni to nije bitno. nek moja aktivnost ne ugrozava bas nikog, ja cu je se odreci jer ne zelim da neko upire prst u mene i krsi svoje jer ja, eto, mogu pa sto bi se on odricao.

 

ovo se moze kolko-tolko dovesti u red samo uz vise solidarnosti i manje sebicnosti. i nikako drukcije.

 

 

Ovo stampati i deliti ljudima na ulici

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Блок_64 said:

Deci je zabranjeno da treniraju,tj da se bave sportom,ali im zato od ponedeljka do petka nije zabranjeno da idu u trzne centre i da bleje sa drustovom.

 

Čini mi se da ne postoji nikakva odluka da od ponedeljka do petka zabranjeno deci da treniraju (da se bave sportom), a da u istom terminu tržni centri mogu da rade?

Koliko ja razumem, radnim danom posle pet ne rade ni tržni centri ni teretane ni vežbaonice. Isto važi preko vikenda. To je sve.
 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Hermetico said:

Ja sam bukvalno samo rekao da deca prenose ali i da razumem da se neko brine za zdravlje svoje dece ove godine. Naša psihologica radi istraživanja o deci tokom pandemije, te priče o mentalnom zdravlju i stresu su istinite. Dodatni problem je verovatno i što će se dete ređe požaliti na stres, neće umeti da prepozna, negde ljudi oko njega nisu svesni...

 

Potpuno razumem brigu roditelja, čoveče, a i ljutnju. Samo kažem da će ta mera da se uvede pa će da se uvede a ti možda možeš da nađeš nekakvo rešenje za dete kad bude uvedena, nije kraj sveta. Sad još uvek ne znamo ništa o tome kako će sve da izgleda u praksi pa sam zato rekao da je bolje da energiju uloženu u nerviranje sačuvate za kasnije traženje tog rešenja. Neće da se uvede zato što mi podržavamo ili ne nego se već uvela, nije niko ovde kriv za nju čak i ako podržava. Ako je neko kriv kriv je onaj ko je onemogućio da se stvar prati i kontroliše i sanira na vreme, pa je sad haos. 

 

Ali to što razumem ne znači baš da se slažem sa svim što si rekao. Stručnjaci su predvideli svašta dobro, da nije stručnjaka najebali bi svi. A svakako se ne može reći da su sve lagali namerno. Kinezi su se itekako aktivirali, nisu pustili da se ljudi zaraze pa ko pretekne. 

 

 

 

U praksi je zlo da ne moze da bude vece.Ako su ovo kod nas strucnjaci sto nam ih drzava predstavlja svaki dan onda daj da odma svako sebi spremi gajtan.

Strucnjaci koji dozvole sebi da crni petak moze,otvaranje trznog centra moze,farme,parovi i ostala sranja moze ali deca u sali ne mogu.Daj da se ne zajebavamo.Ako smo hteli da sprecimo virus onda smo zakasnili i zato imamo danas brojke koje imamo a i njih lazu jer su verovatno jos vece.

Edited by Блок_64
  • +1 1
Link to comment

znam bre, i ja bih da mi dete ne trpi, shto da ne idu balerine u drzavnu shkolu. ima ih 8 u sali, maskirane su, izgubile su vec jednom pola godine zbog korone, rastu deca bash u vreme kad treba da navezbaju veshtinu, ja to potpuno razumem. juche ode balet onlajn, eno ih prave ppt prezentacije, crtaju i diskutuju kako se igra balet. ne sme da se vezba 'gradivo' kod kuce, povredice se. ne pita te niko shta mislish o tome, odleteshe zajedno sa hemijskim i zanatskim shkolama i cao zdravo, pa nek leme i vare kod kuce.

 

da je postojao plan, to se ne bi desilo, kao i sa ostalim granama, otishao bi kuci svako ko moze, ostao samo onaj ko mora. bez beskrajne diskusije shta ko zeli i shta ko misli. ali ovde svako misli da je njegovo mishljenje jednako vredno kao bilo chije drugo (ne odnosi se na tebe b64! i ne na tebe sada!). naravno da se ne bi drzava zarazila od 5 baletskih shkola. niti od laboratorijskih vezbi sa distancom, bilo chijih, ali to bi znachilo da je vec sve tako i toliko jako ustrojeno, da su svi drugi kanali zapusheni. a to niko nije hteo da misli.

 

nema sad priche, sad je kasno za sve.

Edited by gospa buba
  • +1 1
Link to comment

Sve su to neka parcijalna rešenja, svako gleda neku svoju muku, jedino što bi stvarno pomoglo (ali ovo je u prošlosti, negde u sredini oktobra) to bi bilo potpuno obustavljanje privredne aktivnosti. Dokle se "ide na posao" nema više potrebe previše reči trošiti na nekakve škole, radnje i "radno vreme" kafića i restorana i tome slično... Kakvi bre crni restorani (gledam sad na prijateljskom Fejsbuku, ljutiti emotikoni upereni prema onima koji zavode skraćeno vreme restoranima... oni kao da ne povezuju uzrok i posledicu.)

 

Ako se ništa drastično ne promeni (a ne izgleda) biće oko 200-400 mrtvih od kovida dnevno u Srbiji u januaru. Ko će to sve da posahranjuje... A kamoli da ožali.

  • +1 4
Link to comment

osnovci obavezno moraju da idu u skolu. ne zato sto kuci nece nauciti kako da drka ksilofon ili sta li vec rade sad tamo, vec sto je deci neophodno da se izdjikaju i da razvijaju socijalne vestine. a sedenje u kuci i igranje mice sa bakom niti trosi energiju, niti razvija socijalne vestine.

 

a mnogo, mnogo vaznije je da se ta deca normalno razvijaju nego da mi matorci svi pretekemo.

 

ps. neam dece, znaci ovo nije neko moje sebicno misljenje kako da sedim kuci a da mi niko ne skace po glavi...

  • +1 8
Link to comment
1 hour ago, freakns said:

mnogo, mnogo vaznije je da se ta deca normalno razvijaju nego da mi matorci svi pretekemo.

 

Zajebavas naravno?


"Sine, mama ti je umrla zato sto si morao da naucis da bacas petarde od Ludog Stefana"


"Kceri, tri nastavnika iz tvoje skole dala su zivot da bi ti na odmoru razmenjivala lol lutke sa drugaricama"


"Konju moj voljeni, umro ti je deda a baba je na aparatima ali ako, barem si naucio da pljujes u dalj sa Budalom i Zapcem"

 

Inace imam sedmogodisnje dete i znam kakva je njena zedj za drustvom i druzenjem. Takodje mislim da osnovne skole nisu LEGLA zaraze ali u situaciji gde legla niko ne zatvara, skole multipliciraju stvar.

 

 

 

 

 

 

Edited by Caligula
  • +1 6
  • Haha 2
Link to comment

u mnogome saglasan sam ovim friksovim.

s obzirom da mislim da su najopasniji za prenošenje virusa radna okruženja i gradski prevoz mislim da bi pametno bilo da se pojača BGvoz prevoz. da se poveća učestalost polazak i, recimo, ostvari mogućnost prevoza južnih delova grada sa prekosavljem. da se linija iz mladenovca, umesto u prokopu završava u zemunu.

 

edit: kaligulo, ekstremišeš.

Edited by djordje geprat
  • +1 1
Link to comment
14 minutes ago, djordje geprat said:

 

 

edit: kaligulo, ekstremišeš.

 

Pogledaj kvot na koji odgovaram, ne odgovaram na ceo poust.

 

Svako vece kad prodjem pored skole gde mi ide cerka, iz sale za fizicko cujem krike i lupanje lopte. Mislim, za koji kurac teraju klince da nose maske ako ovi konji znojavi naskacu jedni na druge i lupaju si banane na 6000 zarazenih dnevno?

 

Kaze Gospa balet pod maskama zabranjen (?) ali zato su nam po cenu zivota potrebni novi Grbovici.

Edited by Caligula
Link to comment

ma, pogledao sam i uglavnom se saglasio sa postom. sve ovo što si napisao može realno da se desi i ako je potomak otišao na derbi, rođendan, muvao se u šoping centrima ili na splavovima.

Link to comment

Mislim da je @gospa buba navela da bi nam bio potreban jedan dobar poll o tome sta bi valjalo da se zatvori i kako da se postupa.

 

Kakvi bre partizan-zvezda..ili cetnici-partizani...to bi bila maricka bitka u sadejstvu sa kosovskim bojem po pitanju izginulih Srbalja i ostalih zitelja ove teritorije. 

Ban log ne bi mogao sve da primi.

  • Haha 2
Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...