Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

6 hours ago, theanswer said:

Mere su tragične. Da sam iko od ovih preduzetnika tužio bih državu. Zašto fabrika  može da radi a ugostitelj ne može, zašto vrtići rade normalno, tužna država koja je trubila 6 meseci o talasu na jesen a onda ništa nije uradila da se pripremi. 

 

Mojito mozes da pijes kuci ali mleko ne mozes da izmuzes u dnevnoj sobi niti da pravis struju, gajis krompir.

 

Ugostiteljstvo je moralo biti zatvoreno (uz novcanu pomoc zaposlenima) jos pre dva meseca. Vrtici rade normalno jer neki radnici moraju na posao da PROIZVODE, ne da ugoscuju.

 

etc.

Link to comment
15 minutes ago, Apollo Creed said:

 

Ajde saberi se.

I ne buncaj o tome da sam nekome zamerao dal ima ili nema decu,niti o volji,sposobnosti i sl.da istu ima ili nema jer to nisam ni pomislio a ni napisao.

I mani me tih tvojih budalisanja...

 

 

opa Apolo napisao čaršaf :fantom:

Link to comment
Just now, Caligula said:

 

Mojito mozes da pijes kuci ali mleko ne mozes da izmuzes u dnevnoj sobi niti da pravis struju, gajis krompir.

 

Ugostiteljstvo je moralo biti zatvoreno (uz novcanu pomoc zaposlenima) jos pre dva meseca. Vrtici rade normalno jer neki radnici moraju na posao da PROIZVODE, ne da ugoscuju.

 

etc.

Ne moze,retard podelio pakete i 100 evra i cetiri iljade za babe i dede,jer izbori.Govna.

Link to comment
12 minutes ago, Bogotac said:

Ne moze,retard podelio pakete i 100 evra i cetiri iljade za babe i dede,jer izbori.Govna.

 

Ma ne pricam ja sta ovaj radi nego sta bi trebalo.

 

Ako u ugostiteljstvu i turizmu radi recimo 50 000 ljudi, daj pomozi im kad naidje talas jer ces ih zatvoriti da bi ostalo moglo relaksiranije da radi.

 

Ovako, zbog 30 000 BG ugostitelja najebasmo svi

 

Edit: ne krivim ugostitelje btw vec drzavu koja prvo kurcem ne mrda a onda uzme buzdovan i random mlati po nejachi

Edited by Caligula
  • +1 2
Link to comment

Deca su osetljiva tema, polako ljudi... Mnogo emocija je tu sa svake strane kad su deca u pitanju. Moj savet je da prvo vidite kako mere deluju u praksi i probate da nađete neko rešenje najbliže vašim potrebama i zdravom razumu istovremeno. Deca prenose virus i imaju socijalne potrebe i biće im ugroženo mentalno zdravlje, to je tačno. Nemojte da se nervirate unapred, nije zdravo. Čuvajte živce za njihovo i svoje dobro, trebaće vam. 

  • +1 2
Link to comment
18 minutes ago, Caligula said:

 

Mojito mozes da pijes kuci ali mleko ne mozes da izmuzes u dnevnoj sobi niti da pravis struju, gajis krompir.

 

Ugostiteljstvo je moralo biti zatvoreno (uz novcanu pomoc zaposlenima) jos pre dva meseca. Vrtici rade normalno jer neki radnici moraju na posao da PROIZVODE, ne da ugoscuju.

 

etc.

 

Pričam čisto sa pravnog stanovišta.. 

Link to comment

Srećom pa sam u prilici da idem redovno na psihoterapiju zbog čega nisam trenutno u kliničkoj depresiji u kojoj sam, recimo, bio pre 7 godina kada je stanje bilo takvo da su morali da se piju antidepresivi. Pri tome, ne želim nikome da prolazi kroz ono kroz šta sam ja prošao naročito poslednjih 10 godina svog života, pa da onda ima zaista razloga za psihoterapiju.

 

Takođe, moram da treninge radim sa stručnim licem da ne bih ugrozio zdravlje, zbog specifike hirurških intervencija kroz koje sam prošao a koje zahtevaju potpuno neuključivanje određenih grupa mišića u narednom periodu. Mogu da ne radim treninge uopšte, u kom slučaju povećavam sebi rizik i potrebno vreme za oporavak kada bude došlo vreme za narednu hiruršku intervenciju. BTW, šetnja je jedna fantastična i zdrava aktivnost koja, nažalost, nije nikakva zamena za trening. 

 

Shvatiću kao dobronamerne sve sugestije ovde date. Molim vas, nemojte više :) niste ja, ne znate moju priču i nemam nameru s njom da vas smaram. Za sada niti sam dobio koronu niti sam bilo koga ugrozio, što nisam siguran da važi za sve koji ovde pozivaju na represiju. O hipokriziji ljudi koji vrište da se kafići zatvore a onda sami idu na kafu i da se pohapse svi koji šetaju a onda sami idu u šetnju mislim da je bespredmetno pričati. ;)

  • +1 2
Link to comment

@borris_

 

Prošle nedelje je u Novom Sadu je otprilike 1/4 dece školskog uzrasta poslato u izolaciju, sa tendencijom da se broj povećava. Nije bilo šanse da se nastavi regularno nastavni proces. Većina nezaraženih roditelja je logično povuklo decu. Jednostavno kombinovani nastavni proces je pukao. Svakog dana čujem za nove zaražene. Bukvalno će se ovde svi zaraziti u ovom talasu. Prošle nedelje su i po 700 prvih pregleda radili dnevno u kovid ambulanti. Mlade sa upalom pluća šalju kući, oni sa blažim simptomima leže kući zato što neće stići na red ili će dobiti savet da idu kući ukoliko nemaju temperaturu.

Edited by Facundo Orellana
Link to comment
3 hours ago, adam said:

Ti brt ocigledno ne sedis sam na gajbi od marta.

 

Hocu reci - svako ima svoj problem i svako resava svoj problem ako je cilj da se ovo dovede pod kontrolu. 

 

A pod kontrolu ces dovesti tako sto deci neces dozvoliti da treniraju.:laugh:

 

Kome se postuju mere zaove,i ostalih iz kriznog staba neka ih postuje,ja poverenje u te lopove nemam.

Link to comment
58 minutes ago, Hermetico said:

Deca su osetljiva tema, polako ljudi... Mnogo emocija je tu sa svake strane kad su deca u pitanju. Moj savet je da prvo vidite kako mere deluju u praksi i probate da nađete neko rešenje najbliže vašim potrebama i zdravom razumu istovremeno. Deca prenose virus i imaju socijalne potrebe i biće im ugroženo mentalno zdravlje, to je tačno. Nemojte da se nervirate unapred, nije zdravo. Čuvajte živce za njihovo i svoje dobro, trebaće vam. 

 

 

Cekaj da se samo razumemo jednu stvar.

Deci je zabranjeno da treniraju,tj da se bave sportom,ali im zato od ponedeljka do petka nije zabranjeno da idu u trzne centre i da bleje sa drustovom.

Nemojmo da zaboravimo da svo ovo sranje traje vec 9 meseci i da sve sto su strucnjaci predvidjali da su sve promasili ili su sve lagali namerno jebem li ga.

Izgleda da su kinezi jedini bili upravu da ce se 80% svetske populacije zaraziti pa ko pretkne neka pretekne.

Ja ne znam samo kako je se doslo do toga da 90% ljudi na forumu podrzi zabranu treniranja.

Link to comment

Argument da deci ne treba uskratiti treniranje mogu razumeti samo ako dolazi od roditelja koji namerava da mu se dete profesionalno bavi sportom. Svi smo išli u školu, treniranje nije bilo toliko zastupljeno kao danas, postojale su razne druge sekcije kao vid vannastavne aktivnosti, ali se zato većina dece van škole igrala na ulici, a ne sedela kući ispred ekrana. I nikom ništa nije zdravstveno falilo što nije trenirao, trenirali su samo talentovani i to evt. fudbal pri nekoliko klubova u gradu. Sportska hala nije postojala u gradu, termin u sali škole za pare nije postojao a balon još nije bio izmišljen.

Edited by čekmeže
  • +1 7
Link to comment

jbga, znam da je tesko poverovati, ali mnogo roditelja nema novca da plati da njihova deca nesto treniraju, a jedan broj jedva da ima i za dorucak/uzinu. i to ne bas mali.

jedino ako nije rec o nekim besplatnim treninzima - ovi koji se odrzavaju u nasim skolskim salama van casova svi pristojno naplacuju. 

tako da, jbga, cak i van korone, imamo one koji mogu da si priuste treninge, a imamo i one koji ne mogu - koji dakle trce po parku/livadi pandemija ili ne.

inace, deca do 4. razreda i dalje idu u skolu, bas danas gledam jednu grupicu u dvoristu, rade neke vezbice istezanja sa uciteljem, mnogo slatki :)

 

a sto se tice virusa, mislim da je konsenzus da su deca preko 10 godina, a tinejdzeri svakako, prenosioci taman koliko i odrasli.

  • +1 7
Link to comment
11 minutes ago, čekmeže said:

Argument da deci ne treba uskratiti treniranje mogu razumeti samo ako dolazi od roditelja koji namerava da mu se dete profesionalno bavi sportom. Svi smo išli u školu, treniranje nije bilo toliko zastupljeno kao danas, postojale su razne druge sekcije kao vid vannastavne aktivnosti, ali se zato većina dece van škole igrala na ulici, a ne sedela kući ispred ekrana. I nikom ništa nije zdravstveno falilo što nije trenirao, trenirali su samo talentovani i to evt. fudbal pri nekoliko klubova u gradu. Sportska hala nije postojala u gradu, termin u sali škole za pare nije postojao a balon još nije bio izmišljen.

Da ali zato si mogao da igras lopte po ceo dan na ulici, kola su bas retko prolazila, danas svaka shusha ima kola, nemoguce je vise preci ulicu van pesackog prelaza koliko je gust saobracaj

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...