Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

1 hour ago, InvisibleLight said:

Extra za teretane

Sad ce ovi sto inace idu svi da se nabiju u kratkom vremenu

Moj trener nije fasovao koronu uopste, a promicu mu razni ljudi. To je zato sto je gorstak kao ja. 

Link to comment
Just now, MayDay said:

Moj trener nije fasovao koronu uopste, a promicu mu razni ljudi. To je zato sto je gorstak kao ja. 

 

pa mozda je ko i ti asimptomac!

 

a jbg ne znam, bukvalno gledam s prozora u teretanu preko (vdim ko na kojoj spravi radi :D), ima bas malo ljudi, al od 17-18h do zatvaranja u 21h bude onako

valjda nece sad svi nagrnuti, ma nece ako su na poslu do16 il 17h. opet je manja fluktuacija nego na bilo kom radnom mestu.

ja ne idem uopste :(

 

 

Link to comment

Pričao sam s mojim trenerom pre jedno 7 dana, rekao mi je da je mnogo manje ljudi ali njegovi vežbači dolaze redovno. Kaže da nisu imali nijedan jedini slučaj da on zna da se neko kod njih zarazio, svi vežbači koji su javili da su zaraženi su fasovali preko posla ili izlazaka. Rekao mi je da slobodno dolazim makar na traku (sve trake su direktno ispred prozora pa mogu da otvorim) ali se još nešto nisam odlučio za to...

Link to comment
2 minutes ago, InvisibleLight said:

 

pa mozda je ko i ti asimptomac!

 

a jbg ne znam, bukvalno gledam s prozora u teretanu preko (vdim ko na kojoj spravi radi :D), ima bas malo ljudi, al od 17-18h do zatvaranja u 21h bude onako

valjda nece sad svi nagrnuti, ma nece ako su na poslu do16 il 17h. opet je manja fluktuacija nego na bilo kom radnom mestu.

ja ne idem uopste :(

 

 

Naravno da ce tako da bude. Evo na primeru prethodnog skracenja radnog vremena ugostiteljima. 

 

Moj termin u gymu je 8 uvece prema mom zahtevu. Nema ljudi, mada mi ionako imamo stroge mere da u terminu moze biti 5 osoba unutra, a i uklapa mi se jer ja imam pakao posla otkako je pocela korona. I kad su uvedene ove nove mere da kafane rade do 6, onda ovi sto bi da sede u kafani sad smaraju trenera da dolaze u moj termin od 8, ali ne moze. 

  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, Misko said:

Ne reskiraj, moj savet..

 

Pa pošto će ionako da budu zatvorene u periodu kad bih mogao da eventualno odem, onda ni ne mogu da reskiram. 

 

Ja nisam zaista u fazonu da se zatvaram pod stakleno zvono da bih eliminisao svaki rizik, sad sam 2 meseca već prilično izolovan zbog operacije koju sam radio, video sam se sveukupno sa 5-6 ljudi u tom periodu, već 2 nedelje nisam seo nigde, mogu verovatno da bez socijalizacije izdržim još par nedelja, ali posle toga znam da kreće pucanje.

Link to comment

Mere su OK, ako vec vecina ljudi ne zeli da bude zatvarana po ceo dan kao proletos. Ono sto mora da radi (prehrambene prodavnice, apoteke) i gde mora da se ide radi koliko treba, za ostalo je skraceno radno vreme a mere koje su vec postojale (maske, distanca, broj gostiju u objektu,...) valjda vaze i dalje. Ko ce gde da nagrne neka nagrce, to se ocigledno ne moze spreciti osim da se debilima zabrani izlazak iz kuce, sto nas vraca na stavku "necu da me zatvaraju kao roba". I ovako ce dosta njih da se seti da bas u periodu izmedju 5 popodne i 9 uvece izadje "nesto da kupi", izgleda da nema niceg sladjeg od toga da se ubermenschi sepure po ulici dok glupa raja sedi kuci i postuje mere.

 

Sve ovo je, naravno, trebalo uraditi jos pre tri nedelje ali opste je poznato da su kod nas prasad slang do pred sam Bozic.

Edited by harper
  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, Misko said:

Pa, druze, znas kako, svima nam fali neceg, mnogi od nas ovde su se odrekli, neko vise neko manje..nikome ne prija, ali jbg..

 

Naravno, svako ima neku granicu čega je spreman da se odrekne i koliko. Ako se ponašam rizičnije, npr. krenem u teretanu, onda se neću viđati s ljudima koje mogu da zarazim. 

 

Za mentalno zdravlje, kao i za opšte stanje organizma, ja ne mogu da priuštim da još 4 meseca ne vežbam. Bukvalno mi je juče na kontroli hirurg rekao da je fasciniran mojim oporavkom i da je brzina najverovatnije rezultat dobre kondicije i stanja u kome sam bio pre operacije, a sledeća operacija mi sleduje u martu-aprilu tako da najkasnije od januara moram da krenem da se spremam.

Link to comment
28 minutes ago, harper said:

Mere su OK, ako vec vecina ljudi ne zeli da bude zatvarana po ceo dan kao proletos. Ono sto mora da radi (prehrambene prodavnice, apoteke) i gde mora da se ide radi koliko treba, za ostalo je skraceno radno vreme a mere koje su vec postojale (maske, distanca, broj gostiju u objektu,...) valjda vaze i dalje. Ko ce gde da nagrne neka nagrce, to se ocigledno ne moze spreciti osim da se debilima zabrani izlazak iz kuce, sto nas vraca na stavku "necu da me zatvaraju kao roba". I ovako ce dosta njih da se seti da bas u periodu izmedju 5 popodne i 9 uvece izadje "nesto da kupi", izgleda da nema niceg sladjeg od toga da se ubermenschi sepure po ulici dok glupa raja sedi kuci i postuje mere.

 

Sve ovo je, naravno, trebalo uraditi jos pre tri nedelje ali opste je poznato da su kod nas prasad slang do pred sam Bozic.

sve je u redu sem zamašćenog. može se sprečiti ako se hoće. kompol je dobila pravo da kažnjava i rasteruje. neka to i radi.

 

danas videh naslov. otprilike; u jeku korone rasprodati aranžmani u kafanama za doček nove godine.

 

vezano za sammela. pričalo se o psihološkoj službi zbog pomoći stresiranim zbog (samo)izolacije. postoji li to? igde.

Edited by djordje geprat
  • +1 1
Link to comment

Svako mora sam da nadje balans izmedju rizika i psihickog zdravlja. 

 

Ono sto jeste je da je sada situacija najgora ikada i da ce sa novim merama valjda da se malko sredi, tako da ako je nekad trenutak malo se ususkati - sada je. 

 

Ja zbog prirode posla moram da povremeno idem i fizicki na njega pa time malo sredjujem problem socijalizacije. Dok to nisam radio pomagala mi je komunikacija preko skype-a.

Link to comment
17 hours ago, Forest said:

koji u sred ovog pomora bez zadrške dele sadržaj svojih pluća sa celom okolinom, a da čim se pomene ljubljenje ikone 

pogledaj N1 video Šeklera na temi o korisnim savetima, i pročitaj njegov tekst sa primerima.

udisanje (i to dovoljne koncentracije virusa), odnosno unos u respiratorni sistem i unos u sistem organa za varenje su dva kosmosa.

ovaj virus ne može da preživi želudačnu kiselinu.

 

Edited by pt 2.0
Link to comment

Sekler je pisao nedavno i sirok tekst o maskama, bas  koliko znace, i koliko, sve i da uneses virus noseci masku, narocito ako i kliconosa nosi masku, uneces daleko manje, neces ni osetiti,a stices imunitet..u prevodu, kada bi svi nosili maske par meseci, problem bi bio pre resen, ali, dokazi ti bandoglavim idiotima..jeste on mozda malo previse udesno z amoj ukus, ali, o ovim stavrima sigurno zna vise nego Kon, Jankara, i klovn Nestor..

Edited by Misko
Link to comment

taj tekst sam i okačila.

sve objašnjeno jasno i konkretno, a po primerima iz svakodnevnih situacija u kojima se najčešće nalazimo. 

ne slažem se sa tvojim uprošćenim prevodom njegovih reči, ali neću dalje da razglabam, koga zanima ima video ima link na tekst, pa nek čita.

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...