Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Jutros spomenutom momku, 39g, poznaniku, je potvrdjen virus. Ponavljam, bez prethodnih zdravsvenih problema. Smesten na niskoj infektivnoj. Sam u dvokrevetnoj sobi koja je raspad, bez sredstava higijene, usranim toaletom. Jutros mu dali neke lekove da pije. Gusi se i dalje, saturacija mu 89, kazu nije to jos za masinu. Temperaturu ima vec 6. dan. 

Obidju ga jednom u 4 sata da vide dal je ziv i toeto. Zena mu do pre 5 dana isla redovno na posao jer mu je izabrani lekar rekao da ima jacu upalu grla i da je sve u redu.

 

A vidim tupi se kurac na temi kako ce prezivimo 24/7 pandurski sat, kako ce da se bisoni izvode napolje da mocaju samo dvaput dnevno......

Link to comment
4 minutes ago, Ted said:

uh, ovo je baš hard-core, ovako na prvu loptu kršenje gomile prava od jednom.

nekakvo, mada ne i dovoljno opravdanje bi se moglo naći samo pod uslovom da je ljudima u samoizolaciji sve obezbeđeno (hrana, lekovi, prava po osnovu rada itd).ne možeš čoveka ostaviti na cedilu pa još obznaniti ime i adresu i napraviti od njega pokretnu metu.

 

Ta 'samoizolacija' je glupost, skidanje odgovornosti država i prebacivanja na građane. Ovo je pri tom još i poziv na međusobno špijuniranje, Crna Gora je tu i inače prilično jaka.

Link to comment
Meni je ovo vrlo problematično. Izgleda mi ko panično reagovanje države...  
 
 
... Shiit has hit the fan...
 
 
 
Nije.
Nešto slično rade u Singapuru.
Odličan metod, taman po meri ljudske prirode

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Link to comment
2 minutes ago, Rumpelstiltskin said:

Jutros spomenutom momku, 39g, poznaniku, je potvrdjen virus. Ponavljam, bez prethodnih zdravsvenih problema. Smesten na niskoj infektivnoj. Sam u dvokrevetnoj sobi koja je raspad, bez sredstava higijene, usranim toaletom. Jutros mu dali neke lekove da pije. Gusi se i dalje, saturacija mu 89, kazu nije to jos za masinu. Temperaturu ima vec 6. dan. 

Obidju ga jednom u 4 sata da vide dal je ziv i toeto. Zena mu do pre 5 dana isla redovno na posao jer mu je izabrani lekar rekao da ima jacu upalu grla i da je sve u redu.

 

A vidim tupi se kurac na temi kako ce prezivimo 24/7 pandurski sat, kako ce da se bisoni izvode napolje da mocaju samo dvaput dnevno......

 

Kakvu si vezu između katastrofalnog stanja na infektivnoj i reakcijama na pandurski sat našao nije mi baš najjasnije.

Link to comment
Jutros spomenutom momku, 39g, poznaniku, je potvrdjen virus. Ponavljam, bez prethodnih zdravsvenih problema. Smesten na niskoj infektivnoj. Sam u dvokrevetnoj sobi koja je raspad, bez sredstava higijene, usranim toaletom. Jutros mu dali neke lekove da pije. Gusi se i dalje, saturacija mu 89, kazu nije to jos za masinu. Temperaturu ima vec 6. dan. 
Obidju ga jednom u 4 sata da vide dal je ziv i toeto. Zena mu do pre 5 dana isla redovno na posao jer mu je izabrani lekar rekao da ima jacu upalu grla i da je sve u redu.
 
A vidim tupi se kurac na temi kako ce prezivimo 24/7 pandurski sat, kako ce da se bisoni izvode napolje da mocaju samo dvaput dnevno......
Vest za dodatnu brigu, a ionako brinemo dovoljno. Naročito jer smo sličnih godina i živimo u istom gradu. Nadam se da će biti dobro.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
8 minutes ago, Anonymous said:

 

Ta 'samoizolacija' je glupost, skidanje odgovornosti država i prebacivanja na građane. Ovo je pri tom još i poziv na međusobno špijuniranje, Crna Gora je tu i inače prilično jaka.

faktički nam je svima uvedena samoizolacija. nekima rešenjem pod pretnjom sankcijama, a nama ostalima uskraćivanjem slobode kretanja koje je sve jače, sa tendencijom da postane potpuno. doduše, pod datim okolnostima razumnom čoveku je jasno da privremeno treba da suspenduje sve socijalne kontakte i da se samoizoluje. problem je što oni koje možeš da svrstaš u kategoriju razumnih čine debelu manjinu u svakoj državi.

 

e sad, kako će ova mera da se pokaže u društvu kao što je CG, pa to je gotovo izvesno. isto bi bilo i kod nas.

Edited by Ted
Link to comment
33 minutes ago, dvb-t manijak said:

 

Da li se zna koliko tačno ima potvrđenih slučajeva u Kikindi?

Stalno se provlači da je to žariše, a pominju se neki jednocifreni brojevi?

Ti podatci se izgeda kriju i od Kikinđana,,Znam za četvoro što je bilo u Novom Sadu,od kojih je jedan juče nažalost preminuio..Nezvanično,u našoj bolnici nije bilo zaraženih do danas..Danas su primili 3 pacijenta za koje sumnjaju da su zaraženi..Tako da ovo što mediji izjavljuju je vrlo neprofesionalno..Meni sve ovo liči da skreću pažnju sa ozbiljnijih žarišta..

Link to comment

Dal sme gradjanin stariji od 65 da se prebaci iz grada u grad dok traje zabrana? Mi bismo sutra na put pa zato [emoji849]

 

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
39 minutes ago, gospa buba said:

daj bre oni svi znaju istog dana kako se zove strina svakog crnogorca u samoizolaciji.

 

a druge strane, crtanje krstova na zarazene kuce nije neka istorijska novotarija, samo je pitanje ko ce prvi da se seti.

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

muka mi je vise od ovakvih prica, jeste, stvarno, svi se u crnoj gori poznaju, sta je sledece? svi kinezi jedu slepe miseve, i slicno. ovakve price zaista nisu korisne u ovoj situaciji. o mojim roditeljima u bgdu se brinu dvoje njihovih prijatelja koji su takodje poreklom iz crne gore, svaki dan ih zovu, donose im sta treba i zaista vode racuna. naravno, svuda ima idiota, i ja razumem da u srbiji postoje razne predrasude o crnogorcima koje na osnovu svog prezimena slusam od osnovne skole, ali mislim da ovo nije ni mesto ni vreme za ovakve price.

Link to comment
5 hours ago, mustang said:

 

 

da. rekli su ako izgura sledecih 48 sati, prezivece. na respiratoru je. neverovatno koliko brzo napreduje

 

Leče li ga ičim, pogotovu nečim od pomenutih lekova? (Ako znaš)

 

 

2 hours ago, vememah said:

 

 

 

Bukvalno će biti pomor.

Link to comment
8 minutes ago, extragluv said:

Dal sme gradjanin stariji od 65 da se prebaci iz grada u grad dok traje zabrana? Mi bismo sutra na put pa zato emoji849.png

 

 

niko nije reko da stariji od 65 ne sme biti u kolima. 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...