Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

2 hours ago, Filozof manijak said:

Meni su naše brojke čudnovatno niske u odnosu na okolne zemlje. Da li smo mi to ranije pregrmreli drugi udar, koji se kasnije desio kod komšija, ili je nešto drugo u pitanju - ne znam. Škola je počela, narod se relaksiranije ponaša nego letos, pa su opet brojke nekako niske. No, videćemo šta donosi oktobar

U pitanju je sto smo sirotilja pa u februaru i martu nismo bili na skijanjima po Austrijama ili kakvim drugim putovanjima. To nas je spasilo pomora u prvom talasu. 
Brojke su nam cudnovato niske jer su fantasticno lazirane, a nije iskljuceno ni da je nasa struka naprosto nesposobna da prebroji mrtve u jednom danu u svim bolnicama u zemlji i zbroji to sto je prebrojala.

Brojke rastu svuda u Evropi pa i kod nas. Od oktobra kad se pozatvaraju prozori i zivot predje unutra ce tek rasti. 

Link to comment
1 minute ago, Shitgenstein said:

I meni se čini da se pušta buva po ko zna koji put ... al treba i da se selim uoči tog datuma :mellow:

A zamisli sad pomeris za, lupam 12, i posle opet krenu najave bas za oko 12:lolol:

Link to comment

beograd su majkemi bablovi. novi beograd jedva jedan bez maske na ceo bus i to obichno neka stejtment osoba, nishta guzva nishta ludenje. donji dorcol mila majko, jedine smo dve sa maskom, naroda ko na vasharu :rolf: :unsure:



sent from bubamoto

Link to comment

Što se tiče "buva", prijatelju u JP poslali mejl da treba u kadrovskom da do kraja nedelje potpiše papir o "organizaciji rada u vreme proglašenog vanrednog stanja" i nešto u vezi "ratnog rasporeda"...
Ni njemu nije jasno šta je to...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
1 hour ago, Sammael said:

DKT je demantovala to za vanredno stanje. Meni zaista ne izgleda ni izgledno, ni logično, ali čujem da se po školama pripremaju za povratak na online nastavu 100%.

ma jok, to sa online. za sada nema ni pomena o tome, a realno, cini se da nema ni epidemioloskog razloga.

ja sam takodje za sada prijatno iznenadjena, malo dece i nastavnika za sada na bolovanju, uglavnom neke noncovid stvari.

kod mene u skoli se postuju pravila mimo svakog ocekivanja. antimaskeri gundjaju ali nose maske gde treba.

radnje, banke i apoteke se takodje jos uvek super drze. izgleda da je julski talas kod nas u gradu ipak napravio razliku, nema onog ludila iz juna. iako su vec pocele proslave svega i svacega, uporedo.

svejedno, cudno je sve ovo sa virusom kod nas, a rekla bih da ovog puta nije (vece) laziranje.

 

@gospa buba ima slucajeva? bice to ok.

 

Link to comment
15 minutes ago, Misko said:

Ovo Frenkovo meni najvise stvara dilemu...da tog njegovog prijatelja ne zeza neki haker:unsure:

ma jok... i ja sam u državnoj firmi i slična je situacija. očigledno je da rukovodioci u državnim službama imaju neku informaciju zbog koje su se usrali, al ne misle da i mi treba da je imamo.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Misko said:

Mozda su se uspanicili na buvu?:lolol:

:D to je i meni palo na pamet. moguće je. 

al s obzirom da je moj direktor došao sa skijanja u italiji 3 dana pred uvođenje vanrednog stanja kod nas i da mu nije palo na pamet da otkaže sastanak tog dana, a sada nas šalje kući prošle nedelje s obrazloženjem da će se broj obolelih povećati, i to u nedelji kad zvanične statistike pokazuju smanjenje... rekla bih da je buva debela.

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...