Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Ne znam, ako neko vodi racuna, ja vodim, sa druge strane, u psolednje vreme gledam da sto vise iskoristim ovo lepo vreme, dok traje, i dok je jos mirno..svakako sve bolje dozivljavam nego u junu i julu...pa, dokle potraje..licno mislim da ce situacija generalno postati dosta mirnija na prolece...

Edited by Misko
Link to comment
1 hour ago, Filozof manijak said:

Meni su naše brojke čudnovatno niske u odnosu na okolne zemlje. Da li smo mi to ranije pregrmreli drugi udar, koji se kasnije desio kod komšija, ili je nešto drugo u pitanju - ne znam. Škola je počela, narod se relaksiranije ponaša nego letos, pa su opet brojke nekako niske. No, videćemo šta donosi oktobar

 

 

Brojke svakako nisu tačne, ali stanje na terenu koje je mogao da vidi bilo koji gradjanin se svakako razlikovalo od Italijanskog ili Spanskog, o Brazilu i SAD da ne govorim.

 

Pošto je nova i nevidljiva stvar u pitanju, sva nagadjanja su moguća, racunam da smo mi 45+ možda u SFRJ primali neki komplet vakcina koji nehotice pokriva i ovog uljeza, dalje i genetika tu može da igra ulogu, svi balkanski narodi (sem Makedonaca?) su nekim čudom dobro prošli uprkos svadbama, preslavama, utakmicama, koncertima, turnirima, unameit - za sada.

 

Videćemo sta spremaju jesen i zima, ja se nadam nekom kozmickom čudu da bestija nestane sama od sebe taman kao onaj Španski pre sto godina. A sve druge mogućnosti su verovatnije :D

 

Iskreno, od marta imam utisak da izbegavam metke, a pucaju na narod i država, i ovi debili antimaskeri, i ekonomija, globalni haos - i na kraju sam COVID. Sve sam napetiji i umorniji.

Link to comment

Mislim da nece biti problema sa gripom ako se budu nosile maske. Drugi je problem sto sve vise ljudi ne nosi te brnjice, po njihovim recima. Posmatram samo cene maski, mislim da ih sve manje i manje ljudi kupuju pa otuda npr. u dm-u sad pakovanje od 10 hirurskih kosta 200 din, a letos su bile 350-400, a kn95 su sad 80, a letos 200

Link to comment

U kom smislu, "dobro prosli"? Sta sve moze potencijalno pomoci: 

 

1.Nacija se dosta prokuzila(uzmimo u obzir da se  najvise i lagalo o brojkama kad je bilo najgore, jun jul, prema tome, ko zna koliko se njih zapravo zarazilo), dodajmo tome dosta njih koji su imali virus,a da  nisu ni znali)

 

2.Neka  nova istrazivanja pokazuju da ima ljudi koji imaju prirodan imunitet na  virus(imalo bi smisla)

 

3.Sad smo valjda ipak bar malo spremniji...

 

4.Ne ocekuju se mnogo hladna  jesen i zima, kazu bice toplo svo vreme manje vise, ako klima uopste ima bilo kakav uticaj...

Edited by Misko
Link to comment
9 minutes ago, de Sisti said:

Mislim da nece biti problema sa gripom ako se budu nosile maske. Drugi je problem sto sve vise ljudi ne nosi te brnjice, po njihovim recima. Posmatram samo cene maski, mislim da ih sve manje i manje ljudi kupuju pa otuda npr. u dm-u sad pakovanje od 10 hirurskih kosta 200 din, a letos su bile 350-400, a kn95 su sad 80, a letos 200

Da, ali je sada i ponuda mnogo veća nego na početku kada je postojao oszbiljan deficit. Sada postoje uvoznici, proizvođači, mala privreda na pijaci... Postoji mnogo mesta na koja ne možeš ući bez maske što ranije nije bio slučaj, tako da svi imaju potrebu za njima.

Link to comment
Poznajem nekoliko osoba(nemaju veze jedna sa drugom) koje su u poslednjih 5 dana imale temperaturu,svi testirani i svi negativni.I svima je temperatura prošla za dan,dva.
 
Čujem isto ovo i od jednog drugara,dakle vlada ovih dana i neki virusčić koji nije Covid.
 
Morali smo se organizovati juce uvece i odvesti klinku od 16 god u decju bolnicu jer joj se osim visoke temperature, lice izoblicilo. Zadrzali su je preventivno i nedavno sam se vratio iz bolnice. Receno mi je da je najverovatnije drugi virus, ali ce je sutra testirati i na covid reda radi. Ovo tvoje stoji da cirkulise i drugi virus [emoji106]
Link to comment
13 minutes ago, Misko said:

U kom smislu, "dobro prosli"? Sta sve moze potencijalno pomoci: 


1.Nacija se dosta prokuzila

 

Ne bih rekao, naprotiv, ako smo dohvatili 5% to bi bila naucna fantastika uz ovaj broj mrtvih. + sto imunitet traje 4 meseca (zapravo antitela ostaju toliko u organizmu)

 

Quote

2.Neka  nova istrazivanja pokazuju da ima ljudi koji imaju prirodan imunitet na  virus(imalo bi smisla

 

 

Meni je ovo najlogicniji odgovor.

 

Quote

4.Ne ocekuju se mnogo hladna  jesen i zima, kazu bice toplo svo vreme manje vise, ako klima uopste ima bilo kakav uticaj...

 

 

Pokazalo se da nema uticaj :D

 

 

Edited by Caligula
Link to comment
11 minutes ago, čekmeže said:

Da, ali je sada i ponuda mnogo veća nego na početku kada je postojao oszbiljan deficit. Sada postoje uvoznici, proizvođači, mala privreda na pijaci... Postoji mnogo mesta na koja ne možeš ući bez maske što ranije nije bio slučaj, tako da svi imaju potrebu za njima.

 

Da, ostavljam mogucnost i za tako nesto, jeste logicno. Ali primetno je, bar ono sto ja vidim, da ljudi sve manje nose maske i na tim mestima na kojima je obavezno nosenje

Edited by de Sisti
Link to comment

Klima nema baš nikakav uticaj, to je jasno.

 

Išla je ona neka priča da oni koji su preležali neki raniji oblik korone (koja je redovno jedan od uzročnika "gripa") imaju imunitet iako nemaju antitela.

 

Za vakcine... bila je teorija o BSG ali sam prilično siguran da je opovrgnuta. 

 

Geni, ne bih išao uopšte na tu stranu, to deluje ko Nestor iz najboljih dana.

  • +1 1
Link to comment
Just now, Sammael said:

Geni, ne bih išao uopšte na tu stranu, to deluje ko Nestor iz najboljih dana.

 

Pa nije eugenika, pricali ozbiljni strucnjaci o tome jos aprila meseca. Nemam sad linkove jbg ali teorija sasvim legitimna.

Link to comment

Taj Nestor, kolika god budala bio, je verovatno rekao i neke stvari koje jesu tacne,ili barem imaju nekog smisla, sad, sto je on izlupetao sve i svasta, pa je izgbio kredibilitet, pa ljudi ne veruju ni kad kaze nesto  smisleno(njegova  je i krivica, doduse), to je drugo..ne zmnam, cuo sma i neka istrazivanaj da ljudi imaju imunitet cak i ako nemaju antitela, ai sve i da se rezaraze, da ce svakako bolje proi nego prvi put..pa dobro, ako klima nema uticaja, zasto se  onda toliko bojimo jeseni i zime?:D

Edited by Misko
Link to comment

Iskreno, ne znam, ja uvek mislim da  je istina negde na sredini...dakle, verujem da virus postoji, i izvesna kolicina straha postoji, mada je trenutno manja nego ranije, ali, nisam ni od onih "ce da  mremo svi, ili bar ostati sa  trajnim posledicama" ljudi....

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...