Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

15 minutes ago, Sammael said:

Neću da učitavam, ali imam ponekad utisak da ima ljudi kojima je prosto žao što je situacija trenutno bolja (ne zaslugom vlasti ni građana, nego eto... randomly) nego što su oni očekivali. 

 

Sličnu stvar je neko ovde na forumu rekao krajem juna.

Link to comment

Ja se baš dosta krećem i mogu da kažem da je narod sve, samo ne oprezan. Ja prvi radim sada rizičnije stvari nego u julu, premda se i dalje pridržavam nekih common sense pravila (maske unutra, ne idi u klabing, s ljudima se viđaj po baštama restorana, izbegavaj okupljanja sa više od par ljudi). Ali eto, zagrlio sam neke ljude, poljubio neke druge, generalno se više viđam...

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Frile said:

 

Sličnu stvar je neko ovde na forumu rekao krajem juna.

 

Moguće, ne sećam se. Znam da je većina ljudi (uključujući i mene) tada tvrdila da se cifre lažiraju debelo zbog izbora, dok to sada nije slučaj.

 

Anegdotski, trenutno ne znam ama baš nikog iz Srbije ko je pozitivan, dok sam u julu znao za gomilu ljudi iz prve i druge ruke, i za nekoliko smrtnih slučajeva. Fascinantno mi je da izgleda da škola zaista nije napravila neku ogromnu razliku.

Link to comment

Najbolja supruga na svijetu™ večeras dobila temperaturu koja šeta od 37 do 37,5. Sačekaćemo do jutra za odlazak do ambulante.

Pošto je ovih dana doživela teži stres i jaču reakciju na ambroziju, ovaj simptom (uz glavobolju koja prati alergiju i blagu malaksalost) bi bio jedini okidač da pomislimo da je Covid.

Link to comment
16 minutes ago, djekson said:

Da li natečeno lice u kombinaciji sa temperaturom 37,4-38,0 može upućivati na Covid?

Poznajem nekoliko osoba(nemaju veze jedna sa drugom) koje su u poslednjih 5 dana imale temperaturu,svi testirani i svi negativni.I svima je temperatura prošla za dan,dva.

 

Čujem isto ovo i od jednog drugara,dakle vlada ovih dana i neki virusčić koji nije Covid.

 

Link to comment
3 hours ago, Caligula said:

Moji dobri drugari iz Paracina, normalne i pametne ih pamtim, potpisuju neku peticiju "ZELIM DA DISEM" ili tako nesto, protiv maski.

 

Tako da racunam novembar armagedon.

Nemam ništa protiv maske, odmah da se izjasnim, ali ako sam dobro shvatio u Švedskoj maske nisu ni preporučene.

Link to comment
16 minutes ago, Jozef K. said:

Nemam ništa protiv maske, odmah da se izjasnim, ali ako sam dobro shvatio u Švedskoj maske nisu ni preporučene.

u shvedskoj mozda ljudi nemaju obichaj da se bacaju jedni na druge, duvaju zavrat i da ih ima 150 u autobusu. stvarno ne znam.

ali oni su odmah usvojili doktrinu ko ziv ko muerte i verovatno se toga drze sve vreme.

 

mene je malo sramota da se slabi i stari tako pushtaju niz vodu, kao shto su oni uradili odmah. mozda samo ne razumem. nije da je 100 dukata da chovek pokusha da zashtiti druge od sebe, sve i da nema smisla i ne zna se precizno. za svaki sluchaj :unsure:

 

kao shto rekoh ranije, nek i ispadnem glupa, ali neka niko ne pogine zbog mene.

Edited by gospa buba
  • +1 3
Link to comment

Meni inace ova globalna stvar sa maskama deo neke neobjasnjive psihoze. Jbt kao da igle treba da se zabodu ispod noktiju ili da se oci peru kiselinom, takav otpor, iracionalan.

 

I jos su agresivni, u fazonu UKLJUCI MOZAK 

 

Inace vec bilo sve to i pre sto godina o spanskom gripu, preslikano. Samo bez fejcbuka.

Link to comment
26 minutes ago, gospa buba said:

u shvedskoj mozda ljudi nemaju obichaj da se bacaju jedni na druge, duvaju zavrat i da ih ima 150 u autobusu. stvarno ne znam.

ali oni su odmah usvojili doktrinu ko ziv ko muerte i verovatno se toga drze sve vreme.

 

mene je malo sramota da se slabi i stari tako pushtaju niz vodu, kao shto su oni uradili odmah. mozda samo ne razumem. nije da je 100 dukata da chovek pokusha da zashtiti druge od sebe, sve i da nema smisla i ne zna se precizno. za svaki sluchaj :unsure:

 

kao shto rekoh ranije, nek i ispadnem glupa, ali neka niko ne pogine zbog mene.

Imao sam virus. Najvažnije mi je bilo da ne prenesem virus nikome. Ni u kući. Nosim je zbog nekog opšteg načela da se bude odgovoran, ali zaista nisam siguran da treba da se ljudi primoravaju da nose. Apelovanje da, objasniti prednosti da, prisila i kazne nisam siguran da treba. Nije ovaj virus tako smrtonosan da zahteva toliku pažnju.

Što se Švedske tiče njihov model se pokazao najbolji. Manje, više svi su sada na tim pozicijama.

Link to comment
9 minutes ago, Jozef K. said:

Imao sam virus. Najvažnije mi je bilo da ne prenesem virus nikome. Ni u kući. Nosim je zbog nekog opšteg načela da se bude odgovoran, ali zaista nisam siguran da treba da se ljudi primoravaju da nose. Apelovanje da, objasniti prednosti da, prisila i kazne nisam siguran da treba. Nije ovaj virus tako smrtonosan da zahteva toliku pažnju.

Što se Švedske tiče njihov model se pokazao najbolji. Manje, više svi su sada na tim pozicijama.

koje su to pozicije?

Link to comment
Imao sam virus. Najvažnije mi je bilo da ne prenesem virus nikome. Ni u kući. Nosim je zbog nekog opšteg načela da se bude odgovoran, ali zaista nisam siguran da treba da se ljudi primoravaju da nose. Apelovanje da, objasniti prednosti da, prisila i kazne nisam siguran da treba. Nije ovaj virus tako smrtonosan da zahteva toliku pažnju.
Što se Švedske tiče njihov model se pokazao najbolji. Manje, više svi su sada na tim pozicijama.
Koji je njihov rezultat na kraju koliko mrtvih?
Jer samo se to broji.
Realno.

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...