Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

6 minutes ago, Milošica said:

Okej,slažem se da internet na svašta utiče,ali na šta tačno misliš u ovom slučaju?

 

Na sveukupni mindset zahvaljujući društvenim mrežama i vidljivosti tzv.običnog čoveka u globalnom selu. Uopšte nije problem u muzici, nego u sveukupnoj debilizaciji populacije, nedostatku empatije, selfcentričnosti japajajizizma. 

Mislim da je mnogo dublja tema za raspravu, a nemam nešto vremena da dublje elaboriram.
U svakom slučaju, to se valjda zove progres :D

 

Link to comment
8 minutes ago, Filozof manijak said:

 

Na sveukupni mindset zahvaljujući društvenim mrežama i vidljivosti tzv.običnog čoveka u globalnom selu. Uopšte nije problem u muzici, nego u sveukupnoj debilizaciji populacije, nedostatku empatije, selfcentričnosti japajajizizma. 

Mislim da je mnogo dublja tema za raspravu, a nemam nešto vremena da dublje elaboriram.
U svakom slučaju, to se valjda zove progres :D

 

naravno. ako se tvoje dete razboli od mog, shto si kozo slala dete u shkolu kad nije arijevski herkules. ako se moje razboli od tvog, skandal i ministar duradi neshto.

 

i tu decu neko vaspitava. nadam se da ce svet imati srca za njih, da dobiju odmah i sve na tanjiru. i da se svide svima. i da ih za to plate, da se ne muche :hihi:

  • +1 1
Link to comment

@Filozof manijak

 

Ja mislim da je ta priča o internetu kao izazivaču svega toga precenjena.Precenjena kao i mnoge teorije zavere kojima se ovde,naravno sa pravom,podsmevamo.

 

Sve u svemu,u pravu si da je tema predobuka za forum,a i mene koga smara da troši previše vremena na to + ne znam da li sam preko foruma dovoljno sugestivan i elokventan da objasnim da sam apsolutno u pravu :D

 

Link to comment

ma ok je internet, i nije problem po sebi, samo nam je potrebno neko globalno civilizacijsko vreme da shvatimo gde nam to stoji u zivotu i zashto, shta nam je sredstvo, a shta svrha.

(u postojanje svrhe dakako ne ulazim :hihi: )

Link to comment

Gledam ovaj snimak..i razmisljam..

 

Neko ce mozda da umre..mozda ce neki samoupravljac iz doba samoupravne zajednice naroda i narodnosti, koji je vredno radio tokom zivota, pazio sta prica i kako postupa, bio solidno cuvan i pazen od strane drzave sa vise strana..Sad moze da mre jer ce unuk/a da ga zarazi koronom koju je pokupila na koncertu ove kalasture.

 

Meni tuzno.

 

Link to comment

Internet je izbacio svavakav sljam, za koje nase mikro sredine nisu ni bile svesne da postoje, jer ih biramo uglavnom. A sada svako ima mogucnost da se njegovo misljenje cuje.

I cujemo ih...e to je meni mana interneta, kako vreme prolazi, sve gora :vesala2:

Edited by Jumanji
  • +1 2
Link to comment
On 30.8.2020. at 20:55, Caligula said:

Moj drugar i bivsi kolega, super pametan covek, car jednom recju, vidim ljuti se na fejsbuku sto su nekome pravili problem u poslaticari i nisu hteli da ga usluze jer nije imao masku. Ocutao sam naravno. Moja Kuma i njena sestra, obe ih volim i postujem jos od srednjeskolskih dana, uslovno receno normalne osobe (kazem uslovno jer su umetnice :D ) vidim prate stranu "obozavateji doktora Nestorovica". Moj prepametni rodjeni brat koji je izmedju ostalog ni iz cega sasvim sam napravio veliku CNC mashinu sa plazma glavom za secenje metala, talenat jednom recju, kaze da "mnogo naduvaju ovo oko virusa, koji im je bre qratz vise"...

 

Kapiram da nije do inteligencije, izgleda da je nesto mnogo primalnije.

 

 

 

Jeste do inteligencije, nemogućnost kauzalnog razmišljanja i zaključivanja je baš to.

Link to comment
11 hours ago, Milošica said:

@Filozof manijak

 

Ja mislim da je ta priča o internetu kao izazivaču svega toga precenjena.Precenjena kao i mnoge teorije zavere kojima se ovde,naravno sa pravom,podsmevamo.

 

 

 

Kako bre precenjena

 

Potcenjujes snagu nepozante/anonimne objave. Vecina mozgova je nastelovana na misticno, onostrano, stvaranje sveta za sedam dana, znakove koje nam bog salje i ostalo. Sve sto je anonimno je glas neceg Jaceg. Zato su ljudi od postanka medija verovali bezlicnom televizoru ili, jos vise, radiju (setimo se cuvene radio emisije o invaziji vanzemaljaca)... sklanjali se od lokomotive u bioskopu, plakali kada bi neki glumac poginuo u filmu. Sada smo dosli u prirodnu fazu da verujemo internetu i raznim ljudima koji se slikaju lepo i imaju sugestivan nastup, zato je lakse poverovati da je svet ravna ploca i da vakcine ne pomazu.

 

Sto je velika razlika  od TVa i radija jer, jebiga, te medije ipak neko uredjuje i ne pusta proroke i nadrilekare u naucne emisije ili informativni program niti promovise ravnu zemlju kao legitiman stav. Seti se devedesetih, Milje Vujanovic i kljuceva Arkane, to je primer kada je urednik zlonameran. Kod interneta nema cak ni zle namere, prosto sve ide amorfno, bez smisla, bez hijerarhije po vrednosti i znacaju vesti, recimo vest o prolasku sonde pored Plutona i fotografijama te planete stoji u sendvicu izmedju objave o tome da su mlada Kardasijanka i reper Tuga raskinuli, a na vrhu vest da je Dzej Lo puna celulita i fotografija koja to ilustruje.

 

Dakle ulazimo svakako u vreme vladavine idiota, usao majmun u tenak, i to je jasno vec otprilike dvadeset i kusur godina.

Edited by Caligula
Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...