Jump to content

Coronavirus u Srbiji

Milosh76

Recommended Posts

James Marshall

Meni je super ovo "testirano petocifren broj ljudi", meni evo, da kucnem u drvo, nije palo za ovih sad će pola godine, nijednom da se testiram, jer nisam imao nikakve simptome blizu onih koje prijavljuju za kovid. A imam malo i hipohondrije, i to one kad idem doktoru i kad ne treba, nisam od onih koji ne idu da ne bi dobili lošu vijest.

Šta hoću da kažem - da li je moguće da smo mi imali skoro milion ljudi koji ili imaju neke simptome ali nije kovid pa ih ignorišu i ne tretiraju jer su sve bolnice u kovid režimu ili su onako uskurac išli da se testiraju, toliko su dokoni, bahati i sebični da su alergiju ili kašalj od cigara svrstali pod kovid? Ne znam šta je gore, pod uslovom da ispratimo logiku "testiramo 10k dnevno" a to je da je 95-99% ljudi kod nas ili medicinski potpuno nepismeno, ili su teški hipohondri ili su sebična govna, ali uglavnom, ništa im ne fali.

(A onda dobijamo rezultate sa lokala gdje je redovno od 30-70% zaraženih, ko su ovi što namiruju brojku do 10k, ko će ga znati)

• Replies 25,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• renne

1026

• gospa buba

996

• vememah

981

• Frank Pembleton

678

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Vratio se za vikend iz NP, ali iskreno nisam imao snage jedan red da napišem. I dalje ne mogu da se opasuljim gde sam bio i šta sam video - ne umem ni da opišem a da debelo ne izadjem iz okvira b

Žena je dok su u aprilu ljudi umirali, a medicinski radnici po bolnicama rizikovali živote i radili u nenormalno dugim smenama često van svojih gradova i bolnica da pomognu ljudima, imala foto-sešn za

Stigao juče u Np. Cirkus u koji je politika duboko umešala prste. Danas ceo dan u akciji, smoren sam. Situacija je manje vise pod kontrolom. Pišem više sutra Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Posted Images

Tihajeza
3 minutes ago, James Marshall said:

ko su ovi što namiruju brojku do 10k, ko će ga znati)

Niko. Izmislili su broj.

• +1 1
gospa buba

meni bi bilo prhtvatljivo skroz da se prichuvaju malo ti testovi, zatrebace za zimu, pa ce opet sa upalom pluca da se ide kuci netestirano jer odakle?

ili da se makar novac od komercijalnih prishtedi/prichuva pa se kupi nova kutija. ali mozda je to privatnikov novac :unsure:

Edited by gospa buba
James Marshall
2 minutes ago, Tihajeza said:

Niko. Izmislili su broj.

Ma znam, ja ovo hipotetički, kao, rasprave radi, da uzmemo kao premisu da je broj istinit.

• +1 1
Frank Pembleton
Dok sam bio pod virusom, jeo sam normalno. Disciplinovano ležao i gubio kilažu. Mišića više nemam. 
Međutim organizam mi je tražio klopu i posle Korone i još kada sam vratio alkohol očas posla sam nadoknadio kilažu i dobro preterao, a mišića i dalje nema. Mislim nisam bio taj tip nikada, ali ono normalno što treba da ima je nestalo.
Jel te neko od doktora upozorio na takve posledice?

.... Shiit has hit the fan!

Jozef K.
49 minutes ago, Frank Pembleton said:

Jel te neko od doktora upozorio na takve posledice?

.... Shiit has hit the fan!

Nisam ni pitao. Ja sam u suštini imao dva kontakta sa doktorima. Prvi put kada sam bio bolestan i testiran i dobio terapiju. Drugi put posle 15 dana. Poslušala pluća, pitala kako sam i dala uput za retestiranje. 

Duhovnost, ljubav i med
On 27.7.2020. at 13:10, Duhovnost, ljubav i med said:

Jel proučavao ko hrvatski anti-epidemijski model i u čemu su bili uspešniji od nas, CG i BIH-a?  Cg i BIH nisu imale izbore, SR i HR jesu, a opet po zvaničnim informacijama HR deluje superiorno u odnosu na ostale tri zemlje. Nadam se da ne zataškavaju stvari zbog turizma.

Citiram gore sebe :) , kako sam pre mesec dana hvalio Hrvate, ali izgleda da nisu pronašli neki superiorni model, čim su se danas popeli na 300. Plus, ovo je lošija varijanta za pik, jer u septembru počinju da se ukrštaju gripovi sa koronom.

gospa buba

hrvati tvrde da su i njihovi lagali. jedno (kratko) vreme im je sva korona bila koncentrisana u slavoniji, gde nema ni naroda ni mora :D

Duhovnost, ljubav i med

Ovo će im biti baš zeznuto za zdravstveni sistem, ako se popnu na 500 i više, a pri tome se nađu u unakrsnoj vatri više vrsta gripa koje često haraju u ovo vreme. Ja se retko razboljevam, ali početkom septembra često zakačim grip, tad mu je sezona. I kod nas će biti vrlo zeznuto, ali bolje je imati pik u julu i avgustu, nego u septembru i oktobru.

dillinger
2 hours ago, James Marshall said:

Aha, pogotovo u julu ih je bilo baš kad se moglo u... Neum.

U julu je bilo znatno vise ljudi sa simptomima, a danas onih koji putuju. Pisao sam ovde vec i po licnom iskustvu - imas 20 ambulanti u BGu, u julskom piku vecina ih je testirala trocifren br ljudi dnevno. Pogledaj samo jedan Sabac kao najtransparentniju lokaciju, isla je do 200 testova dnevno jer je za tim tada bilo potrebe.