Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Problem je sto su oni i za ovaj pik mobilisali od ljudstva sta su mogli, a koga ce povuci da radi ako bude vise pacijenata... ne znam. 

A o tehnickim detaljima i svakodnevnom mucenju sa tipa bocama za kiseonik ( jer je nama u provinciji centralni kiseonik misaona imenica) ne vredi ni govoriti. 

Vidim da je u NS danas uveliko krenulo opustanje, tipa maske ispod nosa ako je imaju uopste, Oficirac party, Ribarac pun danas... I onda jbg...

image.png.f1cdefba45b0c412ca139aecb64e46bf.png

Edited by pufikaflafi
...
Link to comment
3 minutes ago, gospa buba said:

masovno opushtanje je definitivno startovalo ove nedelje. ne znam shta je bilo okidach.

sent from bubamoto
 

Ništa, dokurčila ljudima cela ta priča i prestali da misle o tome na ozbiljan način... Jbg, dečak koji je vikao vuk, samo što ovde ima vuka, ali selu dokrčilo da ga se boji...

 

Bar je tako u nekom mom okruženju...

 

Mislim, kolega odlučio sutra da ide u Bukurešt na nedelju dana, na primer...Poslom... Niko ga ne tera...Kaže, valjda neće biti ništa... U Bukureštu, inače, opšta katastrofa...

 

Ja nešto mislim, kad ste već danas pričali o školi da će prosto prvih par nedelja da se prave ludi, kao da je sve normalno, pa će kad krene eskalacija, da izvuku rešenje gde će uzeti neku lovu... Za decu ih ionako zabole...

 

Što ćerina nastavnica Informatike nam danas reče, imaće svi dobre ocene i nikakvo znanje... Decu ćemo učiti kako ko ume i zna po kućama, ako želimo da nešto nauče...

 

 

Link to comment
5 hours ago, gone fishing said:

90k hospitalizovanih na dan od toga 9k na intezivnoj nezi, nema šanse

 

5 hours ago, radisa said:

9K na intezivnoj je nemoguće iz tehničkih razloga... Nemamo te kapacitete ni u snu...

 

Mislim da se ovde ne radi o novohospitalizovanim tog dana, nego o ukupnom broju hospitalizovanih na dan taj i taj. Broj respiratora kojim su mahali je 1000 i nešto, to odgovara drugoj horizontalnoj liniji. 

Jedino što su mi linije preblizu - premala im je razlika između hosp. i intenzivne, tj. preveliki je udeo onih na intenzivnoj nezi u hosputalizovanima. Ko zna šta podrazumevaju pod time.  

Link to comment
6 hours ago, radisa said:

Ništa, dokurčila ljudima cela ta priča i prestali da misle o tome na ozbiljan način... Jbg, dečak koji je vikao vuk, samo što ovde ima vuka, ali selu dokrčilo da ga se boji...

 

Bar je tako u nekom mom okruženju...

 

Mislim, kolega odlučio sutra da ide u Bukurešt na nedelju dana, na primer...Poslom... Niko ga ne tera...Kaže, valjda neće biti ništa... U Bukureštu, inače, opšta katastrofa...

 

Ja nešto mislim, kad ste već danas pričali o školi da će prosto prvih par nedelja da se prave ludi, kao da je sve normalno, pa će kad krene eskalacija, da izvuku rešenje gde će uzeti neku lovu... Za decu ih ionako zabole...

 

Što ćerina nastavnica Informatike nam danas reče, imaće svi dobre ocene i nikakvo znanje... Decu ćemo učiti kako ko ume i zna po kućama, ako želimo da nešto nauče...

 

 

 

 

Ovaj problem  je prekompleksan za predcivilizacijsko društvo što mi, kao World Population, izgleda jesmo, još uvek jesmo. Deluje nerealno, Vuk dođe, dečak viče vuk, ali ako seljani svojim očima ne vide vuka kako se gosti ovcama oni ne veruju iako bez problema konstatuju da je i ovaca i njih manje jer su napredni, matematički pismeni, ljudi...

 

 

Glede škola - uf! Ja se sećam divnih diskova iz istorjie koje sam pokupio negde početkom veka, poklonio sam nekom detetu i jako mi je žao sada zbog toga. Odlično obrađeno, lagan tekst, sa naratorom koji je ima odličan glas, sa ponekim malim videom koji se vrti u pozadini. Ja sam bio oduševljen, siguran sam da su ti ljudi radli dosta predmeta u tranzicionoj iluziji da kvalitet, strast i dobra ideja imaju veze sa uspehom. Da li se to može primeniti umesto tele-časova bolje uz mikro učenje i kontrolu sistemima kao što su proctorexam ili nešto (gde država može da dreši kesu - mada je za pola milijarde koliko ih je cca koštalo 100e po osobi mogla to već sve da reši za sve školarce ali to je druga priča). Tako da umesto velikih časova na platofmama koje nisu predviđene za nastavu nastavno osoblje, ako bi se složilo sa time, drži 15tak minuta dnevno grupi od po 3-4-5, da, imaće šest puta više grupa, tri puta više "časova", svaki dan, ali... manji komadići znanja, lakš engagement i češća i bolje kontrolisana provera bi dali neke rezultate valjda.

 

 

Juče je drugarici umro tata, u Pančevačkoj bolnici, od kovida... u sredu je bilo, malo je bolje, ne znamo kada će izaći... sve je ovo jedan veliki šit. Već dugo. I nema šanse da će se završiti lagano i lepo. I polako ali sigurno vuk jede kroz naše starije, bolesnije, potkači nekog mladog, nekog trudnog, i tako svaki dan... a narodu dosta - pitam se čega.

Link to comment

Lockdown nije odgovor.

 

Pare su potrošene, strpljenje takođe, a virus nije otišao i ne planira da ode. Ideja da je dovoljno da se zatvorimo u kuće i sačekamo da nam Kinezi, Rusi ili Oksford pošalju vakcinu nije prošla. Braćo Srbi i sestre Srpkinje, moraćete malo da se naguzite, da nosite maske, da ne idete po svadbama i utakmicama, da se ne ljubite ritualno, da ne prepunjavate autobuse i da se malo zamerate sa Srbima idiotima koji ismevaju preventivu. Dokle god nismo spremni da jebemo mater veseljacima koji nam se dovikuju preko ramena, šapuću u facu i upadaju bez pardona i bez maski, čudo se neće dogoditi. Po meni, jedini mogući odgovor u zatečenoj situaciji su prisila i kazne za neodgovorna ponašanja i nametanje pravila u javnim prostorima. Vanredna situacija, vanredne mere, ali život mora da teče, jer jutro sigurno neće promeniti sve.

 

I siguran sam da bismo se brzo navikli na nova ponašanja da nije raznih tiodorovića koji sav napor ponište jednim pozivom da se Nišvil ipak održi - ako ste tražili ko je dao signal za opuštanje i ko će nas povesti u novi pik pandemije, eto ga. Na Nišvilu se možda niko neće zaraziti, ali će oni koji na njemu nikad nisu bili poleteti na svadbe i u folkoteke jer je lekarski apartčik dao mig da smo virus ponovo pobedili.

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, April said:

Lockdown nije odgovor.

 

Pare su potrošene, strpljenje takođe, a virus nije otišao i ne planira da ode. Ideja da je dovoljno da se zatvorimo u kuće i sačekamo da nam Kinezi, Rusi ili Oksford pošalju vakcinu nije prošla. Braćo Srbi i sestre Srpkinje, moraćete malo da se naguzite, da nosite maske, da ne idete po svadbama i utakmicama, da se ne ljubite ritualno, da ne prepunjavate autobuse i da se malo zamerate sa Srbima idiotima koji ismevaju preventivu. Dokle god nismo spremni da jebemo mater veseljacima koji nam se dovikuju preko ramena, šapuću u facu i upadaju bez pardona i bez maski, čudo se neće dogoditi. Po meni, jedini mogući odgovor u zatečenoj situaciji su prisila i kazne za neodgovorna ponašanja i nametanje pravila u javnim prostorima. Vanredna situacija, vanredne mere, ali život mora da teče, jer jutro sigurno neće promeniti sve.

 

I siguran sam da bismo se brzo navikli na nova ponašanja da nije raznih tiodorovića koji sav napor ponište jednim pozivom da se Nišvil ipak održi - ako ste tražili ko je dao signal za opuštanje i ko će nas povesti u novi pik pandemije, eto ga. Na Nišvilu se možda niko neće zaraziti, ali će oni koji na njemu nikad nisu bili poleteti na svadbe i u folkoteke jer je lekarski apartčik dao mig da smo virus ponovo pobedili.

Sve si u pravu i svi to ponavljamo kao papagaji mesecima. Primetio sam i ja  da sve manje ljudi nosi maske u zatvorenom. Boldovano nema ko da sprovede, inspekcije su bile aktivne prvih par dana posle pogorsanja situacije i to samo zato jer ih je neko direktno isterao na teren. Kad je ovde inspekcija ikad radila samostalno i po sopstvenom nahodjenju?Uvek se ceka da NEKO kaze sta im je ciniti, a i ko ce se lomatati po vrucini zbog maski :fantom:

Link to comment
4 minutes ago, Haralampije said:

 Boldovano nema ko da sprovede, inspekcije su bile aktivne prvih par dana posle pogorsanja situacije i to samo zato jer ih je neko direktno isterao na teren. Kad je ovde inspekcija ikad radila samostalno i po sopstvenom nahodjenju?Uvek se ceka da NEKO kaze sta im je ciniti, a i ko ce se lomatati po vrucini zbog maski :fantom:

Pa to je tačka na kojoj sve stane.

 

Neko je u priči o novoj školskoj godini otvoreno rekao da mere u školi kolegijum ne može da sprovede. Možda bi pomoglo malo horor naslova, jer je u Srbiji strah izgleda jedini motivator.

Link to comment

Ono što će na **bati i to snažno, je ponašanje ljudi na onom "ukupnom" nivou...
Pričao sam vam o onom "partiju iznenađenja" na koji sam pozvan, a koji sam odbio.
E situacija je eskalirala, uz ljutitost srba koji jbga oće da se provedu, proslave i to sve...
Uz posledično dobacivanje o "zentari" i "paranoiku navučenom na pripagandu"...
Nemam volje da se sa takvim debilima raspravljam, a možda bi trebalo, ali zaista nemam volje da trošim snagu...
Prosto mi smo kao društvo (tu ubrajam ono što zovemo država a i narod ukupno) u takvom sranju, da smo bukvalno "na izvolte" ovakvoj jednoj nesreći.
Čak mislim da ćemo ukupno bolje da prođemo nego što zaslužujemo.

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 4
Link to comment
Just now, Frank Pembleton said:

Ono što će na **bati i to snažno, je ponašanje ljudi na onom "ukupnom" nivou...

 

Apsolutno. Mislim da se to ovde na forumu ima negde u vidu, ali nada preovlađuje.

 

Proteklih šest meseci je pokazalo da je nemali broj ljudi baš briga za druge i da nemaju ni minimalnog obzira prema ostalima, te da ih zabole da li će nekog dovesti u potencijalno smrtnu opasnost. A to vodi katastrofi. Pandemija je pokazala da čovek dvadeset prvog veka nije dogurao evolutivno ni onoliko koliko su najokoreliji mizantropi mislili.

  • +1 2
Link to comment
31 minutes ago, Malkmus said:

Apsolutno. Mislim da se to ovde na forumu ima negde u vidu, ali nada preovlađuje.

 

Proteklih šest meseci je pokazalo da je nemali broj ljudi baš briga za druge i da nemaju ni minimalnog obzira prema ostalima, te da ih zabole da li će nekog dovesti u potencijalno smrtnu opasnost. A to vodi katastrofi. Pandemija je pokazala da čovek dvadeset prvog veka nije dogurao evolutivno ni onoliko koliko su najokoreliji mizantropi mislili.

Bas naprotiv. Ljudi su do 21. veka imali gotovo svake decenije razne epidemije, jer jednostavno lekova nije bilo. I zatvaranje skola se podrazumevalo, kao i distanciranje. Vodilo se vise racuna nego sad. Razlog je sto su ljudi bili stalno suoceni sa smrcu svojih bliznjih, sto dece, sto odraslih. Covek 21. veka jednostavno nema takva iskustva. Ako izuzmemo africke i druge ugrozene zemlje.

Link to comment

Bombardovan si i informacijama o bolesnoj deci, al ne kliknu svi taj sms da doniraju 100 din koje zdusno ostave konobaru kao baksis.

 

Dok te, naravno, ne pogodi neko koga znas...

Edited by fren
Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...