Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

12 minutes ago, Malkmus said:

Panika, stvaranje zaliha, otkazi, ugostiteljstvo, zanatske radnje i prodavnice koje još nisu propale.

Pad rejtinga.

Dakle, manja šteta za njih.

 

 

 

Zasto bi iko propao ako bi se ljudi pridrzavali mera?

 

Ovako je propast sasvim izgledna.

 

Link to comment
10 minutes ago, Caligula said:

 

 

Zasto bi iko propao ako bi se ljudi pridrzavali mera?

 

Ovako je propast sasvim izgledna.

 

 

Trenutno stanje što se tiče privredne aktivnosti u poređenju sa istim periodom 2019;

 

Srbija sa Kosovom i CG:  -15.5% za prvih sedam meseci.

 

Ako se gleda situacija od recimo aprila naovamo: - 23.7%

 

Imam samo ove grube podatke bez mogućonosti razdvajanja teritorija/država. No s obzirom na veličinu CG/Kosova, može se izvući neki zaključak. A taj je da smo poprilično najebali :(

Link to comment
2 hours ago, Tihajeza said:

Kaže mi sestra da je silom prilika imala uvid u broj smrtnih slučajeva u D.Mišović i VMC Karaburma juče. Vikend= 30. Od kovida. Samo ova dva mesta. 

 

U četvrtak je prijatelj, anesteziolog  javio 5 smrti u Zemunskoj bolnici, za 24h. Taj dan su objavili 7 za celu Srbiju.

 

Ovim sumanutim laganjem brojeva su sigurno ubili neki broj ljudi koji su verovali da bolest i nije tako strašna, jer brojevi-sitnica...

 

potez od djerma do botanicke baste

u tih nekoliko km neuobicajen broj umrlica po ulazima zgrada 

i taj broj se povećava

najvise je rodjenih izmedju 1950 i 1970, ima i mladih,

veoma starih tek par

Link to comment
Juče mi žena od ortaka šalje poruku:
E samo da javim tog i tog datuma žurka iznenađenja za našeg drugara (njenog muža) za jubilarni rođendan, svi da se okupimo u kafiću kod Pere da proslavimo.
Al pazite ovo je tajna...
 
I sad ja izmišljan kako da joj kažem da neću ići jer nije u redu da se tamo grlimo i ljubimo i sve... Ali okolo naokolo
 
Umesto da joj kažem:
 
Dokona debilano koja ne radi ništa kući pa joj dosadno pa smišlja kako da se zeeeezamo, odjebi!
 
.... Shiit has hit the fan!
 
 
 
 
E odjavio ssam se sa ovog "partija iznenađenja"...

Nisam imao vaspitnu notu[emoji769]
Samo obrazložio svoj stav...

Dobio sam kiseli odgovor:
Al onda to uključuje da ne blejite na kafi...


.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
2 hours ago, Tihajeza said:

 

 

O smanjenju govoriš na osnovu zvaničnih brojeva koje 3 posta iznad kažemo da su lažni da lažniji ne mogu biti? Ili brojiš sam, imaš neki svoj izvor?

 

I meni deluje da smanjuje (deluje, ne tvrdim). Manje gužve ispred ambulanti, manje prijavljenih slučaja u RL, manje prijavljenih na PPP-u...

Link to comment
2 minutes ago, Anonymous said:

 

I meni deluje da smanjuje (deluje, ne tvrdim). Manje gužve ispred ambulanti, manje prijavljenih slučaja u RL, manje prijavljenih na PPP-u...

 

Možda. Dok za dve tri nedelje svi ne skinu maske ("evo prolazi...") pa opuštencija, pa period inkubacije...

Oktobar nek se spremi.

Link to comment
9 minutes ago, omiljeni said:

pre nedelju dana u bačkom brestovcu bilo na sahrani 500 ljudi

 

 

:blink:

nikad nisam čula za toliku sahranu ?

pa ko je sahranjivan pobogu ?

Link to comment
7 minutes ago, dùda said:

:blink:

nikad nisam čula za toliku sahranu ?

pa ko je sahranjivan pobogu ?

To je nista,na Zlatiboru gde imam mnogobrojnu familiju,pre par godina na sahrani malo preko 1000 ljudi,lagano

Edited by Bogotac
Link to comment
2 hours ago, Dankan Ajdaho said:

 

Trenutno stanje što se tiče privredne aktivnosti u poređenju sa istim periodom 2019;

 

Srbija sa Kosovom i CG:  -15.5% za prvih sedam meseci.

 

Ako se gleda situacija od recimo aprila naovamo: - 23.7%

 

 

Ma sve kapiram, samo kazem da ne bi bilo panike ako bi se objavljivale tacne cifre, bilo bi vise opreza. Panike ce biti kada ljudi vide (evo rece Matilda) gomilu umrlica, kada cuju gomilu prica - a na TV nista od toga.

 

Meni licno bilo bi 10X lakse kada bi se saopstavale prave brojke, bio bih slobodniji u kretanju i slicno. Danas bio na sastanku do neke produkcije, ja imao masku oni nisu. Rekoh glavnom coveku dok sam ulazio "ja ovo nosim jer izbegavam da zakacim ovo sranje" a on meni lakonski "ma radi brate sta hoces", tipa stavi i kofu na glavu meni ne smeta, ja se virusa ne plasim.

 

IIlovaca ce sve to da izleci, sto rece na onom forumu Kinaski

Edited by Caligula
  • +1 1
Link to comment
Da li neko zna da li je ograničen broj ljudi na sahranama u Beogradu (na otvorenom), i ako da, da li se mera sprovodi u realnosti, tj.da li kontrolišu broj?
Ograničen na 10.
Ne kontroliše se.

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
9 minutes ago, Frank Pembleton said:

Ograničen na 10.
Ne kontroliše se.

.... Shiit has hit the fan!
 

 

Hvala. Tako sam i mislila; nesprovodivo je. Neko da ide po groblju i prilazi ljudima, od kojih su mnogi uplakana familija i pita ih kod koga su došli, prebrojava ih i zamoljava da se udalje jer su preko broja... 

 

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...