Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

1 hour ago, Mindaugas Žukauskas said:

 

Pošto radim u veleprodaji lekova, mogu da potvrdim da se ta mast ne nalazi na lageru u poslednjih 2-3 meseca. Mislim da nema veze sa kovidom, jednostavno je deficitarna trenutno.

To nije prvi put da nema hloramfenikol a, mislim na mast. Izuzetno je komplikovana i skupa njegova proizvodnja, ipak je to novi antibiotik, ne pravi se ni 100 godina tek. Šalu na stranu,tako funkcioniše tržište lekova u Sr. Nikog nije briga što nema nekad i mnogo važnijih lekova od kojih zavisi život bolesnika.Hloramfenikol proizvodi Galenika i ako se njima ne isplati da ga prave onda neko treba da omogući uvoz. Tu dolazi do drugog problema, uvozne dozvole,papirologija do 101 i nazad i sve to traje mesecima

Link to comment
1 hour ago, slepa živana said:

gde? pa mi smo zvanično sada u drugom piku.

zanimljivo mi je kako hrvatska danas ima 36 novozaraženih i 4 preminula

odlično se držimo

 

Ne pričam o zvaničnim podacima, ko još to uzima za ozbiljno. Evidentno je da broj opada još od sredine jula.

Link to comment
1 hour ago, Haralampije said:

To nije prvi put da nema hloramfenikol a, mislim na mast. Izuzetno je komplikovana i skupa njegova proizvodnja, ipak je to novi antibiotik, ne pravi se ni 100 godina tek. Šalu na stranu,tako funkcioniše tržište lekova u Sr. Nikog nije briga što nema nekad i mnogo važnijih lekova od kojih zavisi život bolesnika.Hloramfenikol proizvodi Galenika i ako se njima ne isplati da ga prave onda neko treba da omogući uvoz. Tu dolazi do drugog problema, uvozne dozvole,papirologija do 101 i nazad i sve to traje mesecima

 

I ko je od privatnika lud da se bavi time za mast koja košta 150 dinara.

Link to comment
34 minutes ago, keitel said:

 

Ne pričam o zvaničnim podacima, ko još to uzima za ozbiljno. Evidentno je da broj opada još od sredine jula.

pa u kom smo nezvaničnom talasu, piku?

Link to comment
3 hours ago, Mindaugas Žukauskas said:

 

...I da li je istina da se Methotrexate koristi u kovid terapiji i da ga zbog toga nema u prodaji. Koliko je meni poznato, radi se o citostatiku.

 

 

da metrotreksat je citostatik.

pretpostavljam da su nekako povezali metroteksat i metilprednizolon pošto se kod nekih autoimunih bolesti koriste simultano.

Link to comment
 
Pošto radim u veleprodaji lekova, mogu da potvrdim da se ta mast ne nalazi na lageru u poslednjih 2-3 meseca. Mislim da nema veze sa kovidom, jednostavno je deficitarna trenutno.
a enbecin druze, shta kazu?

sent from bubamoto

Link to comment
25 minutes ago, gospa buba said:

a enbecin druze, shta kazu?

sent from bubamoto
 

 

Čini mi se da je i on deficitaran neko vreme, čim stigne javljam 😀

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...