Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

20 avgusta je trebalo da bude svadba sina jednog bliskog rođaka (pokojni) moga muža.

Taj dečko koji se ženi je zamislio da moj muž bude taj koji će mu na svadbi zameniti oca, dakle bitna funkcija.

Međutim, mi smo mu još pre ovog pogoršanja situacije objasnili da je svadba bitna ali da je život bitniji.

I shvatio.

Danas se venčava, samo sa kumovima, svi mladi.

  • +1 7
Link to comment

Moj kum je kamiondžija. Juče pozvao mene i još desetak ortaka da podjemo sa njim i šlepujemo pivo do Kuršumlije. Zamisao je bila da mi za to vreme sedimo u prikolici i cepamo pivo. Pošto sam bez dlake na jeziku nisam se uvijao, već sam mu odma’ odbrusio da odjebe i da raskidam kumstvo. Nažalost, ovi ostali nisu razumeli ozbiljnost situacije i svi do jednog odoše šleperom u Đavolju varoš.

  • Haha 1
Link to comment
12 hours ago, Haralampije said:

Ceo tvoj post je problematican, svaka tvrdnja osim ovog o gradskom saobracaju je pogresna.Treba biti oprezan sa pausalnim ocenama o desetkovanju penzionera...

E ’ajd sad, stvarno me nrzi da se natezem na forumu, ali danas je nedelja, molim za obrazlozenje. Moze i na PP.
Kazes “Ceo tvoj post je problematican, svaka tvrdnja osim ovog o gradskom saobracaju je pogresna.”
Pa da krenem po tvrdnjama.
1. Ne mislim da Srbija moze da se poredi sa nekom normalnom zemljom.
Sta je tu pogresno? Moje misljenje o Srbiji?
2. Ne mozes decu zatvoriti u kucu i uskratiti im skolu - do nastanka vakcine?
To zapravo ne kazem ja, nisam strucna, vec pedagozi sirom sveta koji pokusavaju da nadju resenje (Jer je pandemija covida 19 svetski problem). Kao sto sam vec negde ovde napisala, oni smatraju da neodlazak dece u skolu nije problematican samo sa stanovista gubitka u sticanju znanja, vec sa stanovista normalnog razvoja, jer je izolacija za decu pogubna.
Sta je tu netacno?
3. "I kad stigne vakcina, pitanje je koliko cemo zeleti da vakcinisemo decu."
Ocigledno je iz sledece recenice da sam htela da kazem - da mislim na vakcinu izbacenu na brzinu, manje od godinu dana od proglasenja pandemije (kako se najavljuje).
Sta je tu pogresno?
4. "Napravili su vakcinu za Lajmsku bolest - i "primena" ce poceti 2025."
To je ilustracija uobicajenog rada na vakcini. Dakle, vakcina je gotova, ocekuje se da ce se njena bezbednost i efekti proveravati jos oko pet godina. Sta je tu pogresno?
5. “Onako kako je (policijski cas) kod nas sproveden u martu/aprilu, samo je mogao da doprinese zarazavanju jer je skratio radno vreme i napravio vece guzve. “
Mislila sam na guzve u postama, bankama, prodavnicama prehrambene robe, u koje su ljudi morali da idu. Jer nisu mogli da prestanu da jedu.

Sta je tu pogresno?
6. “Nas je tad izvuklo zatvaranje penzionera (sto je njih verovatno desetkovalo, i jos ce, ali nisu umrli od covida)…"
Ocenu drugaciju od “pausalne” ne mogu da dam jer o tome nema podataka niti ce ih u Srbiji biti. Ikad.
Ali ako nisi znao da je zabrana izlaska iz kuce zdravstveno pogubna za 65+ dozvoli da te o tome obavestim. Ako ne verujes pitaj bilo kog lekara.
7.  "… i ukidanje gradskog saobracaja/rad od kuce.”
Sto se rada od kuce tice, to uopste nije tako mali broj ljudi: Drzavna administracija i uprava, ustanove kulture, sporta, skole…, a onda citav niz ljudi koji uopste nisu radili jer im je zabranjeno, ili su drasticno smanjili rad - ugostiteljstvo, saloni lepote, fizioterapeuti… (izvini ali ipak nemam vremena da vadim ceo spisak zanimanja, mnogo bi trajalo u zemlji u kojoj su i statistike ovakve kakve su.) Prema tome, jeste znacajna pomoc zaustavljanju sirenja bolesti.
Po cemu je onda ceo moj post problematican?

Link to comment

Pre podne sam obrnuo krug oko Ade peške s kumom. Nisam ga viđao par nedelja pošto je kuma rizična zbog MS pa se paze koliko mogu, ali izvode dete napolje i jebiga ne mogu da izbegnu da na igralištu imaju nekakvog kontakta s drugima. Sad smo se pozdravili fist bump-om i šetali na metar i po razdaljine ta dva sata.

 

Sudeći po atmosferi i ponašanju ljudi tamo, virus ne postoji. Samo Frikomovi prodavci sladoleda nose maske propisno, ostali ih ili ne nose ili nose ispod nosa ili na bradi. Ne pričam o ljudima na plaži ili po kafićima, premda su i oni baš dosta zgusnuti, pričam o kelnerima, prodavcima, roštilj majstorima i slično.

Link to comment
4 hours ago, Frank Pembleton said:

Juče mi žena od ortaka šalje poruku:

E samo da javim tog i tog datuma žurka iznenađenja za našeg drugara (njenog muža) za jubilarni rođendan, svi da se okupimo u kafiću kod Pere da proslavimo.

Al pazite ovo je tajna...

 

I sad ja izmišljan kako da joj kažem da neću ići jer nije u redu da se tamo grlimo i ljubimo i sve... Ali okolo naokolo

 

Umesto da joj kažem:

 

Dokona debilano koja ne radi ništa kući pa joj dosadno pa smišlja kako da se zeeeezamo, odjebi!

 

.... Shiit has hit the fan!

 

 

 

 

 

Mislim da nema ničeg lošeg u tome da kažeš da ne želiš da dođeš jer se čuvaš zbog epidemije.

Ako se neko vređa od takve jedne tvrdnje, to već stvarno nije tvoj problem.

 

 

Inače meni je jedno prijateljstvo ispaštalo, a i dalje ispašta, jer sam rekla da je neodgovorno organizovati žurku u ovo vreme i dosta žustro zastupala taj stav. Pošto je to bila neka grupna prepiska, ispostavilo se posle da je od 20 pozvanih ljudi 10 odustalo od žurke posle mojih pisanija. Nekad ljudima treba mali nudge.

 

Nemali broj ljudi se ponaša neodgovorno jer se ljudi u njihovoj okolini ponašaju neodgovorno i blam ih je da idu protiv mišljenja mase, jer ismevanje i gledanje s visine i dalje postoji.

Meni je toliko pun kurac svega da sada već ulazim u konfrontaciju, argumentovano i smireno ali direktno kažem ljudima šta mislim da je (ne)odgovorno ponašanje.

  • +1 4
Link to comment
47 minutes ago, Lila said:

E ’ajd sad, stvarno me nrzi da se natezem na forumu, ali danas je nedelja, molim za obrazlozenje. Moze i na PP.
Kazes “Ceo tvoj post je problematican, svaka tvrdnja osim ovog o gradskom saobracaju je pogresna.”
Pa da krenem po tvrdnjama.
1. Ne mislim da Srbija moze da se poredi sa nekom normalnom zemljom.
Sta je tu pogresno? Moje misljenje o Srbiji?
2. Ne mozes decu zatvoriti u kucu i uskratiti im skolu - do nastanka vakcine?
To zapravo ne kazem ja, nisam strucna, vec pedagozi sirom sveta koji pokusavaju da nadju resenje (Jer je pandemija covida 19 svetski problem). Kao sto sam vec negde ovde napisala, oni smatraju da neodlazak dece u skolu nije problematican samo sa stanovista gubitka u sticanju znanja, vec sa stanovista normalnog razvoja, jer je izolacija za decu pogubna.
Sta je tu netacno?
3. "I kad stigne vakcina, pitanje je koliko cemo zeleti da vakcinisemo decu."
Ocigledno je iz sledece recenice da sam htela da kazem - da mislim na vakcinu izbacenu na brzinu, manje od godinu dana od proglasenja pandemije (kako se najavljuje).
Sta je tu pogresno?
4. "Napravili su vakcinu za Lajmsku bolest - i "primena" ce poceti 2025."
To je ilustracija uobicajenog rada na vakcini. Dakle, vakcina je gotova, ocekuje se da ce se njena bezbednost i efekti proveravati jos oko pet godina. Sta je tu pogresno?
5. “Onako kako je (policijski cas) kod nas sproveden u martu/aprilu, samo je mogao da doprinese zarazavanju jer je skratio radno vreme i napravio vece guzve. “
Mislila sam na guzve u postama, bankama, prodavnicama prehrambene robe, u koje su ljudi morali da idu. Jer nisu mogli da prestanu da jedu.

Sta je tu pogresno?
6. “Nas je tad izvuklo zatvaranje penzionera (sto je njih verovatno desetkovalo, i jos ce, ali nisu umrli od covida)…"
Ocenu drugaciju od “pausalne” ne mogu da dam jer o tome nema podataka niti ce ih u Srbiji biti. Ikad.
Ali ako nisi znao da je zabrana izlaska iz kuce zdravstveno pogubna za 65+ dozvoli da te o tome obavestim. Ako ne verujes pitaj bilo kog lekara.
7.  "… i ukidanje gradskog saobracaja/rad od kuce.”
Sto se rada od kuce tice, to uopste nije tako mali broj ljudi: Drzavna administracija i uprava, ustanove kulture, sporta, skole…, a onda citav niz ljudi koji uopste nisu radili jer im je zabranjeno, ili su drasticno smanjili rad - ugostiteljstvo, saloni lepote, fizioterapeuti… (izvini ali ipak nemam vremena da vadim ceo spisak zanimanja, mnogo bi trajalo u zemlji u kojoj su i statistike ovakve kakve su.) Prema tome, jeste znacajna pomoc zaustavljanju sirenja bolesti.
Po cemu je onda ceo moj post problematican?

Tesko je pricati sa ljudima koji realnost podredjuju svojoj predstavi realnosti.Uplices se sve vise bez razloga za takvu prgavost, iako te naravno  ja necu razuveriti da nisi u pravu.

 

1. Argument da Srbija nije bas neka ozbiljna zemlja sam ja pomenuo na tvoje elaboriranje iz prvog posta gde si pokusala da objasnis kako ce neke zemlje zapada pustiti decu u skolu najesen.Zasto je to kod njih mozda ivodljivo a zasto ovde ne, svakom je jasno jel?

2. Opet se pozivas na neki svet, gde je drustvo puno puta uredjenije.Svako ima pravo da komentarise situaciju oko korone gledajuci sa svog profesionalnog stanovista, pa tako i pedagozi.Da ne kazem da su svi pametni i pozvani da pricaju o svemu ali zaista tako jeste.Jedini koji bi trebali da se ovde pitaju su lekari, epidemiolozi jer je ovo sad pre svega njihov posao.Ostali mogu samo da komentarisu i ekonomisti i pedagozi i ..navedi koga hoces.Zasto? Zato sto o pitanjima koja se ticu opsteg zdravlja treba da odlucuju lekari.Ne pravnici, ekonomisti,trgovci jer njihov pogled na epidemiju je uskogrud i cesto motivisan necim drugim a ne stanjem  zdravlja nacije.

3/4. oko vakcina sam ti vec rekao

5. Policijski cas, kako god da je sproveden kod nas, dao je rezultate.dovoljno je pogledati broj zarazenih na pocetku i na kraju sprovodjenja istog.

6.Pausalno? Ok.

7.Ako ne zivis ovde onda mogu da shvatim tvrdnju da veliki broj ljudi ovde radi ili su radili od kuce. Drzavna administracija i uprava? Ajde! Sta su oni radili od kuce? Ustanove kulture i sporta?:D Uglavnom rade od kuce ljudi vezani za IT sektor,marketing,prodaja. Srbija je zemlja gde je  i dalje veoma prisutan srafciger kao osnovna alatka, takodje puno ljudi se bavi poljoprivredom i naravno drzavni aparat koji ne radi ni kad je sve potaman a ne sad.Kamo srece da vecina moze da radi od kuce. 

Elem, ovde cu prekinuti raspravu, nije moj manir da pisem eseje, pozdravljam te 

 

Edited by Haralampije
Link to comment
1 minute ago, namenski said:

Nidi ti video zemunsku pijacu... :D

 

Maxi, petak, posle 22:00.

 

Niko maske, ni zaposleni ni mušterije. Self checkout ne radi (to je tek prica za sebe, nismo mi sa to...), samo dve kase, brdo ljudi, dahtanje za vrat i guranje preko reda...bukvalno sam čekao one što idu i ližu stvari da se pojave da olapću celu radnju pride. Totalno hevi priča. Napravih mental note da je rano jutro bolje od after hours shopinga sto se maksija tiče..

Link to comment
5 minutes ago, Vapad said:

Maxi, petak, posle 22:00.

Živo me zanima na koju to foru pojedini Maksiji (npr. na Cvetnom trgu) mogu da rade 24 sata uprkos gradskoj zabrani za radnje i kafiće posle 21, a nijedan Tempo ne može?

 

Ostavili političari za sebe i svoju poslugu?

Link to comment

Jedino odrzivo resenje su maske i to ce biti novi standard, bolje da se navikavamo. Azijati ih nose celu deceniju cini mi se.

 

Fenomem promaje prebaciti na vazduh in general i resen problem :)

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...