Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

UhhhSutra idem u posetu /rođendan klincima (biće sedenje u parku) i iz ranije priče ja kapiram da on nema pojma šta će i kako će sa decom (dvoje, niži razredi) i vidim da je već sad prilično očajan...Biće sranja, ozbiljnog...  .... Shiit has hit the fan!

 

 

 

 

 

 

pa niko ne zna, hajde petaci, oni su makar nekad bili u shkoli, ali ovi mali shto sad treba da krenu, roditelji su listom ochajni. i oni shto rade izvan kuce i ovi shto rade od kuce, ne znash shta je gore, a realno treba da preuzmesh na sebe obrazovnu funkciju (i odgovornost koja sleduje), a ko je za to spreman i obuchen unsure.gif zato ja insistiram na tome da zashto mene niko po zavrshetku onlajn nastave nije pitao shta ja mislim o tome i kako je to bilo. mi/nas, na terenu™. jer je bilo stvarno svakako i vecina nas koji smo bili u tome (ie imali decu) je videla neshto o chemu je trebalo da se pricha. to meni garantuje da od septembra sleduje ful sranje, posle chega ce se, kao i uvek, gledati samo numerichki autput i zivo dete videti niko nece jer ce morati ministarstvu da se podnose obimni papirni dokazi o elektronskoj nastavi. to sam 100 posto sigurna.zali boze i dece i nas.  

 

a da se kladimo da ni nastavnike niko nije pitao nishta. ni onu nesrecnicu shto je sve mejlove pisala velikim slovom, pa i to hajde, sa redovnim domacim zadatkom prepishite prezentaciju sa televizora cry.gif

u elitnoj novobeogradskoj osnovnoj shkoli, gde su sve osnovne shkole elitne :s_w: ne na peshteru.

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, Haralampije said:

Možda je u ovoj situaciji imperativ živa glava na ramenima? A škole će biti ovakve ili onakve 

Izgleda da osnovnoskolci slabo prenose virus. A koliko vidim u Evropi se ne plase samo uticaja (na decu) nastave na daljinu, vec i uticaja izolacije.

Ovaj je clanak meni bio zanimljiv:

https://www.washingtonpost.com/world/europe/schools-reopening-coronavirus/2020/07/10/865fb3e6-c122-11ea-8908-68a2b9eae9e0_story.html

Link to comment

i uopshte (a i prebacujte ovo na obrazovanje jer se tek spremam da se razludim) za shta je ova drzava spremna sa da novac, za privredu nema jer nema, za zdravstvo vidimo da ne namerava da se bakce, to je shto je, za obrazovanje jebiga. vazno je da su nam izbili po 150.evara za papirne knjige uredno u junu, pa cemo opet fotografisati sveske i knjige u pedeefove. onlajn udzbenici ce se chuvati ko kumranski rukopis dry.png

 

edip.shta ako nam se napune respiratori osnovcima? moze i onda da se pricha da nismo znali, mislili smo uv, vrucina, mushko zensko, rekla szo. teshko, rekla bih. ili osnovci veselo luduju a nastavnici predju u resor zdravstva. mozda nije potrebna pamet, ali opreznost ne bi shkodila. ne znam, fantaziram unsure.gif

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

 

Link to comment
8 minutes ago, Haralampije said:

Ko je to dokazao ?

Okacila sam clanak iz Washington posta koji i to spominje. Dokazano nije nista, po naucnim kriterijumima, suvise je rano.

Na primer: 

Quote

While documented cases of younger students transmitting the virus to their classmates or to adults so far appear rare, there is enduring worry about the susceptibility of teens, college-age students and their teachers. And, especially in communities where the virus is still circulating widely, elaborate and expensive measures may be necessary to avoid shutting down entire schools each time a student tests positive.

Arnaud Fontanet, head of the Epidemiology of Emerging Diseases unit at the Institut Pasteur in Paris, said he “gladly” sent his four teenagers back when French schools reopened on a voluntary basis in mid-May. But he emphasized that was only because “the virus is not too much circulating in France.”

“High schoolers are still contagious and primary school students are less contagious but not zero-risk,” he said.

 

 

Ima jos.

(Ja sam upotrebila izraz "osnovnoskolci" da ne bih mnogo objasnjavala.)

Edited by Lila
Link to comment
16 minutes ago, gospa buba said:

i uopshte (a i prebacujte ovo na obrazovanje jer se tek spremam da se razludim) za shta je ova drzava spremna sa da novac, za privredu nema jer nema, za zdravstvo vidimo da ne namerava da se bakce, to je shto je, za obrazovanje jebiga. vazno je da su nam izbili po 150.evara za papirne knjige uredno u junu, pa cemo opet fotografisati sveske i knjige u pedeefove. onlajn udzbenici ce se chuvati ko kumranski rukopis dry.png

 

edip.shta ako nam se napune respiratori osnovcima? moze i onda da se pricha da nismo znali, mislili smo uv, vrucina, mushko zensko, rekla szo. teshko, rekla bih. ili osnovci veselo luduju a nastavnici predju u resor zdravstva. mozda nije potrebna pamet, ali opreznost ne bi shkodila. ne znam, fantaziram unsure.gif

 

sent from bubamoto

e sad pazi - medju roditeljima, a i medju nastavnicima - imas jedno 20 razlicitih skola misljenja - od najgluplih i najrizicnijih mogucih  do veoma, veoma malog broja zdravorazumskih predloga. i na sve to drzavu koja, ako se ne pravi mrtva, pravi stetu. 

videcemo, posto jos nemaju nikakvu ideju, ocigledno, ko zna sta ce biti. racunam da ce na kraju ispasti kako ko hoce.

 

Link to comment
14 minutes ago, Lila said:

Okacila sam clanak iz Washington posta koji i to spominje. Dokazano nije nista, po naucnim kriterijumima, suvise je rano.

Na primer: 

Ima jos.

(Ja sam upotrebila izraz "osnovnoskolci" da ne bih mnogo objasnjavala.)

Sve je to površno, a čak i u tom članku piše da se odnosi na zemlje sa dobrom kovid strategijom i na one zemlje gde Korona nije široko rasprostranjena.Šta misliš, spada li Srbija u takve? Takodje znam za sirenje zaraze preko maturskih večeri, u pitanju su osmaci.

Edited by Haralampije
Link to comment

Uz rizik da budem spopadnut od slobodoljubacatm svih boja i usmerenja, mislim da je za Srbiju poslednji trenutak, danas je 01. avgust, dakle jos maksimalno 4-5 dana, za reprizu vanrednog stanja, potpuno zatvaranje, policijski sat i sve sto uz to ide.

Sto je puklo - puklo je, od kafica na dalje, avgust je i onako u neku ruku najopusteniji mesec, deca/djaci su najvecim delom kod kuce i/ili pod kontrolom: znam da zvuci preostro, ali ova taktika oce kaki-nece kaki, sa dnevnim prebrojavanjem koja se otaljava iz dana u dan sve ocekujuci da se nestotm dogodi i izvuce zemlju iz govana nema nikakvog efekta osim sto vreme nepovratno curi, a problemi se gomilaju i njihovo resavanje odlaze do tacke kada ce ih biti nemoguce resiti, sa sve defintivnim pucanjem svih sistema, od zdravstvenog preko obrazovnog...

 

Link to comment

Bio je klub odavde koji je bio na Zlatiboru na pripremama dok je tamo bilo najgore. Momci od 15,16 godina, niko nije imao nikakve simptome. Radili su test po povratku u ZR, od 28 njih 21 su imali antitela. 

  • +1 1
Link to comment

Haralampije Ne mislim naravno da Srbija moze da se poredi sa nekom normalnom zemljom. Samo ne vidim resenje. Ne mozes decu zatvoriti u kucu i uskratiti im skolu - do nastanka vakcine? A i kad stigne vakcina, OK mi matori da eksperimentisemo, ali cepiti decu necim cije se posledice nece znati ko zna jos koliko? 

Skoro sam inace negde procitala da su napravili vakcinu za Lajmsku bolest - i da ce "primena" poceti 2025.

A ovo za policijski cas, bas bih volela da mi neko objasni na koji nacin to sprecava sirenje zaraze?

Onako kako je kod nas sproveden u martu/aprilu, samo je mogao da doprinese zarazavanju jer je skratio radno vreme i napravio vece guzve.

Nas je tad izvuklo zatvaranje penzionera (sto je njih verovatno desetkovalo, i jos ce, ali nisu umrli od covida) i ukidanje gradskog saobracaja/rad od kuce.

  • +1 1
Link to comment
e sad pazi - medju roditeljima, a i medju nastavnicima - imas jedno 20 razlicitih skola misljenja - od najgluplih i najrizicnijih mogucih  do veoma, veoma malog broja zdravorazumskih predloga. i na sve to drzavu koja, ako se ne pravi mrtva, pravi stetu. 
videcemo, posto jos nemaju nikakvu ideju, ocigledno, ko zna sta ce biti. racunam da ce na kraju ispasti kako ko hoce.
 
chekaj, to shto pecheni izlazi i slikava se najavljujuci tisucu sharenih reshenja, dok roditeljske.grupe kljuchaju shta ce biti, jer niko nishta ne zna, to znachi samo to, da niko nishta ne zna, jer nichega ni nema? :unsure:

sent from bubamoto

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

chekaj, to shto pecheni izlazi i slikava se najavljujuci tisucu sharenih reshenja, dok roditeljske.grupe kljuchaju shta ce biti, jer niko nishta ne zna, to znachi samo to, da niko nishta ne zna, jer nichega ni nema? :unsure:

sent from bubamoto
 

konstantno se pominje da ce skolama biti prepusteno da izaberu model koji im odgovara i da ga prilagode sebi, naglasava se autonomija i specificnosti skole.

ova vec izreklamirana resenja su sumanuta, jednostavno nisu fizicki izvodljiva - nema toliko sati u danu, o ljudima i prostoru da ne govorim. tako da mislim da ce oni dati neke maglovite okvire, a posle - kako se ko snadje... nista se tu nije odmaklo od marta, bojim se.

 

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...