Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

3 hours ago, mustang said:

nisam znala za kanadu ...svasta

 

al kanadjani su disciplonovani. mi nismo. kad bi se ulazilo na prednja vrata, sofer bi mogao da odbija one koji ne nose maske i nemaju kartu

Sofera zivo zabole da se jebava sa tim ko sta radi po autobusu. Ima on svoju brigu, dosta mu je sto mora da gleda drum.

Link to comment

nasi korisnici gsb-a bi dobili nervni slom od americkih vozaca autobusa :D

 

polako, bez zurbe...dobar dan, kako ste....pa biciklo, pa kolica....

Edited by mustang
Link to comment

U jeku pandemije ovde je bilo moguce sesti samo na svako drugo mesto. I ako se neko ne pridrzava vozac ne krene sa stanice.

 

Sada ukinuto pravilo i na prometnijim linijama vec guzva maltene kao ranije.

Link to comment

Ulazak na prednja vrata je postao sumanuta praksa u spicu i najlaksi nacin da se pokupi virus. Uvek se nadje neki stariji sugradjanin koji se nabije na prvu slobodnu sipku i ne pomera, onda se napravi usko grlo gde ljudi stoji jedni drugima na glavama i tako dahcu jedni u druge do prve sledece stanice, kad se uz koju ne bas pristojnu rec to rascisti ka sredini autobusa. Uvek kad mogu, udjem na srednja ili zadnja i ponosim se time.

 

Sto se tice skole, morace da pronadju neki model, jer ne mogu da zamislim kako ce izgledati novim prvacima i petacima polazak na online nastavu, a u gradskim sredinama postoji i problem zaposlenih roditelja koji ne mogu kod kuce da ostave samo dete koje je prvi ili drugi razred. Deca koja su na ovaj ili onaj nacin zaostajala sada padaju u kanal, jer ko zna kako ce i da li nadoknaditi punih godinu dana bez skole.

 

 

  • +1 3
Link to comment

nece nadoknaditi nikako, a roditelji ce skapati.

 

i u ovom pioshlom krugu se zavrshilo tako shto su roditelji radili domace, a deca ocenjena na aritmetichku sredinu. to ni jedno nije shkola.

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
6 hours ago, gospa buba said:

nece nadoknaditi nikako, a roditelji ce skapati.

 

i u ovom pioshlom krugu se zavrshilo tako shto su roditelji radili domace, a deca ocenjena na aritmetichku sredinu. to ni jedno nije shkola.

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

ja sam licno protiv povratka dece u skolu,mislim da nije potreban elaborat da se objasni koliko je to opasno

Link to comment
ja sam licno protiv povratka dece u skolu,mislim da nije potreban elaborat da se objasni koliko je to opasno
naravno, ali za razradu te ideje treba neka pamet, a toga nece biti. bice neka zgodna fasada, koja ce da drzi neko vreme i naci ce se neki krivci spolja.

sent from bubamoto

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, maharaja said:

Ako deca ne idu u školu fizički mora da se ima vrlo ozbiljna e-learning strategija i pedagogija nastave. Uz ozbiljnu infrastrukturu i ozbiljne investicije za decu koja nemaju ni internet a ni uređaje. Plus detaljan plan kako će da se nadoknađuje 'gaps in learning'.

I naravno ozbiljan plan za childcare.

Potpis. Ne vidim kako ovo može biti ne-katastrofalno, u oba slučaja. Ako ih pustiš u školu, ogroman je rizik od širenja virusa, ako je e-learning, slobodno možemo da računamo da ova godina, za obrazovanje nije ni postojala.

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Ian Mancunian said:

Potpis. Ne vidim kako ovo može biti ne-katastrofalno, u oba slučaja. Ako ih pustiš u školu, ogroman je rizik od širenja virusa, ako je e-learning, slobodno možemo da računamo da ova godina, za obrazovanje nije ni postojala.

Meni je sestra pričala, da su se razrednom njenog deteta (6 razred) javili roditelji jednog klinca  koji su na granici da budu socijalni slučaj i rekli mu, mi smo decu poslali na selo, tamo nemaju internet. I taj mali je naravno dobio sve prepisane ocene sa polugodišta, nije morao da crta tehničko, likovno, da pravi kućice za ptice, da sluša simfonije na YT, i slično.  Takvih je po Srbiji, uverena sam, poprilično. Ni njima se ne pravi nikakva usluga, što će ih natavnici zanemariti. S druge strane se dešavalo da deca dobijaju obaveštenje da test počinje za 10 minuta, a ono pola sedam uveče, a od ujutro su u pogonu . Ni to nije ok. Meni se čini, da su tokom proleća nastavnici bili potpuno prepušteni sami sebi, bez ikakvih uputstava šta rade, auverena sam mnogi nisu bili ni pripremljeni da rade u internet okruženju. Ne znaju bre svi da koriste kompjuter na naprednijem nivou. Ne kažem da je to ok, ali stariji kadar, sigurno nikada nije ni sanjao da će pod stare dane morati koristi zoom , kojekave druge on line učionice isl.

  • +1 1
Link to comment

Naravno, tu valjda nema nikakve diskusije šta je imperativ u ovoj situaciji.

 

Samo, tamo gde smo već fulali, jaz će biti još veći, u narednim godinama. Zato sam i napisao da ne vidim načina da prođemo malo ugruvani.

Link to comment
8 minutes ago, Haralampije said:

Možda je u ovoj situaciji imperativ živa glava na ramenima? A škole će biti ovakve ili onakve 

Sad je vreme da se pusti Pink Flojd. :)

Link to comment
3 minutes ago, maharaja said:


Ne mora Srbija da izmišlja toplu vodu. Deca da se vrate u školu, nema menjanja učionica ni u kom razredu, nema mešanja razreda tokom odmora i ručka, obavezno nošenje maski, obavezno prskanje ruku između svakog časa, nema nastave fizičkog do daljnjeg. Još Srbija uglavnom ima dve smene što je dobro.
 

Sve pogrešno.Kad si bio poslednji put u nekoj srpskoj školi? To što ti predlažeš bi za mesec dana dovelo do masovnog povećanja korone i posledično opet do zatvaranja škola tj online nastave. 

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...