Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

46 minutes ago, steins said:

Sve što je Srbija dala dole se ne računa - sve što je Bosna i Turska dala, e to je vrh.

 

Pa kad im šaljemo otrovne maske pune virusa. :laugh:

  • -1 1
Link to comment
47 minutes ago, steins said:

Vratio se za vikend iz NP, ali iskreno nisam imao snage jedan red da napišem.

I dalje ne mogu da se opasuljim gde sam bio i šta sam video - ne umem ni da opišem a da debelo ne izadjem iz okvira bilo kakve korektnosti. 

Proživeo sam nedelju dana mešavine Undergrounda /Kusturičinog/ i Contagion - a. 

Prvi dan su nas upozorili da je tamo kamen zaražen - i bili su u pravu. Upozorili su nas i da niko pišljiva boba ne daje za to. I bili su u pravu. I da je sve politika. I tu su bili u pravu. 

Na putu od bolnice do hotela svaka peta kuća ima plakatu. A onda u hotelu svadba za 150 ljudi od kojih maske imaju konobari i eventualno fotograf. 

Mladjem kolegi je umro otacprvi dan kad sam otišao u bolnicu. Ne verujete scenu - ja se okrećem na parkingu jer nemam pojma gde da sačekam šofera, prilazi mi čovek u skafanderu sa kojim sam pio vodu /iz flašice/ pre sat vremena da mi kaže da mu je upravo otac umro i da je bio s njim do poslednjeg trenutka. Ja skamenjen - pojma nemam šta da kažem. On se okreće i odlazi a nailazi drugi kolega koji se nudi da me vodi na klopu i piće. Ja kažem COVID bato, ovome upravo umro otac, on viče, ma nema veze, neće nam ništa biti. 

Haos. 

Atmosfera je potpuno šizofrena - s jedne strane ti se zahvaljuju a sa druge te mrze. Kažu mi oni što su tu od ranije da ih je vojska spasila i da  nisu oni došli, bio bi opšti haos. Izuzetno mrze vojsku i plaše je se. 

Primere neradništva i kurcobolje koje sam video - nigde nisam do sad video. 

Sve što je Srbija dala dole se ne računa - sve što je Bosna i Turska dala, e to je vrh.

Poslednju noć sam fasovao neku temperaturu i povraćao a nisam smeo nikog da zovem pošto nisam bio siguran šta će se desiti.  Ujutru sam iskoristio sve veze koje sam imao i na jedvite jade se ugurao u auto samo da stignem kući. 

Imao sam neprijatnu scenu sa jednim Srbinom koji je kontao da je našao srodnu dušu da se požali kako u centru Srpske države živi 8% Srba. Pitao sam ga gde su nestali, kaže u Beograd. Sledeće sam ga pitao što mi se onda žali i tu je došlo do mrštenja i neprijatne tišine. :D

U petak je Bajram. Biće interesantno za nedelju dana. Opkladio sam sa kolegom da žemo opet dole. 

 

PS danas mi stigao test da sam negativan. :D

E , samo se odmori i dryi se.

I nadam se da ce da te preskoci sledeca tura...

  • -1 1
Link to comment

Malo pre pozovem osobu A sa druge strane trešti muzika, kaže osoba A čujemo se sutra, u provodu  je u gradu (Bg) ne može da priča. 

 

Pozovem osobu B ne može ni ona da priča, sa društvom je u izašla u grad. Pitam kako kad ne radi ništa odgovor hahahaha.

 

Sad to što jedna od tih osoba još čeka negativan rezultat PCR testa pošto je zadnji biio pozitivan (doduše simptomi su prošli) uopšte ne uznemirava ni tu osobu ni njeno društvo :sad:

 

Neće se ovaj pik tako brzo završiti kao prvi, verovatno nas čeka manji pad i onda opet novi rast.

  • -1 1
Link to comment
2 minutes ago, Frank Pembleton said:

E , samo se odmori i dryi se.

I nadam se da ce da te preskoci sledeca tura...

Ne mogu. Sutra krećem ponovo. Nema ko. 

Sledeća će me preskočiti pošto se nakupilo posla sačuvaj bože, al posle nje teško. Opet - nema ko. 

Baš sam umoran. Voleo bi da mogu sledećih nedelju dana samo da farbam ogradu i ne pričam ni sa kim :D

 

Nemojte da me shvatite pogrešno, ne žalim se, samo sam smoren valjda. 

  • +1 1
  • Wub 2
  • -1 1
Link to comment
6 hours ago, Sammael said:

I hajde sad objasnite ovaj trend. Epidemija se polako smiruje samo zato što nema masovnih događaja i što se maske nose više? Ako je toliko prosto, nek se prosto obaveže nošenje maski unutra do daljnjeg i nek se na masovnim događajima ograniči broj ljudi na 1/3 normalnog kapaciteta.

 

nemoj da potpadneš pod uticaj toga što u medijima izadje naslov "kriva se zaravnjuje". Ništa se još ne smiruje. To što je danas 370 a juče je bilo 400 ne znači ama baš ništa, bitan je rolling time average, mislim da će tek od kraja avgusta nešto da se desi.

 

 

  • +1 3
  • -1 1
Link to comment
6 minutes ago, Kelt said:

 

nemoj da potpadneš pod uticaj toga što u medijima izadje naslov "kriva se zaravnjuje". Ništa se još ne smiruje. To što je danas 370 a juče je bilo 400 ne znači ama baš ništa, bitan je rolling time average, mislim da će tek od kraja avgusta nešto da se desi.

 

 

 

Stopa zarazavanja se smanjila, nemojte da se zezamo, i to ne zbog brojki vec, ponavljam, broja strana na PPPu koji je pouzdaniji indikator stanja.

Maske pomazu.

No, kako kazu, bice ups i downs dok god se omladina zajebava kako stigne.

  • Haha 1
  • -1 1
Link to comment
Ne mogu. Sutra krećem ponovo. Nema ko. 
Sledeća će me preskočiti pošto se nakupilo posla sačuvaj bože, al posle nje teško. Opet - nema ko. 
Baš sam umoran. Voleo bi da mogu sledećih nedelju dana samo da farbam ogradu i ne pričam ni sa kim [emoji3]
 
Nemojte da me shvatite pogrešno, ne žalim se, samo sam smoren valjda. 
Auh jbga...
Ma samo se čuvaj....

.... Shiit has hit the fan!

  • -1 1
Link to comment
4 minutes ago, Budja said:

 

Stopa zarazavanja se smanjila, nemojte da se zezamo, i to ne zbog brojki vec, ponavljam, broja strana na PPPu koji je pouzdaniji indikator stanja.

Maske pomazu.

No, kako kazu, bice ups i downs dok god se omladina zajebava kako stigne.

 

i ovo sve sa lošim, zvaničnim podacima, prikupljeni i obradjeni metodologijom jebo lud zbunjenog

 

Image

Edited by Kelt
  • -1 1
Link to comment
10 hours ago, freakns said:

postoji  razlika.

isao si na posao, nadao se da ces dobiti platu jer si je dobijao prethodnih 20 godina a i nisi bas morao da jedes tudja govna. a i drzava se kao pravila da je drzava, i kao bila je na strani radnika, ali se posle ispostavilo da su ih zajebali... mislim, imao si neku nadu, ma koliko lazna bila, da ce biti nesto OK na kraju.

sada te jebu, brutalno, usput im cistis kucu, jedes bas ta njihova govna i pitas jel ostalo jos. e onda ti drzava isporuci jos koju kantu. vise se niko ni ne pretvara da ce biti bolje, vec prete da ce biti gore, a drzava umesto radnika na sva (zvalava) usta podrzava robovlasnike. i ti pristajes na sve to. 

treba pogledati seriju Norsemen. cela Srbija je Kark.

Sve se slazem, ali moj primer je je bio samo da ukaze na evoluciju stradanja radnika. Od momenta kada su cele fabrike isle na posao koga nije bilo, a ni plate, pa do danasnjeg robovlasnistva je proslo 20- 30 godina. 

  • -1 1
Link to comment

Juče jedan pokušao da uđe u Lidl bez maske, obezbeđenje ga nije pustilo, da ne kažem maltene ga oteralo u...Jbt :isuse:  U martu smo (zvanično, well) imali 800 u izolaciji, koliko pozitivnih- nije objavljeno,  sada imamo 113 (nisam razumela mamu koliko potvrđeno pozitivnih i koliko ih je u karantinu).  Većina se zarazila na fuckin' svadbama i tako to. Onaj pokrajinski nas pre neki dan svrastao na 3. mesto u Vojvodini. Nezavisno od toga šta on kaže, ne slušam, ne čitam ga, ali dovraga šta više treba da se desi, štaaa, da ovi negiraoci i "boli me uvo"..Šta treba da se desi da ih zaista nešto izistinski ozbiljno zaboli? Do kada negiranje? Da im fasuje neko iz familije ili oni sami da fasuju, pa nek mole svetog petra da ih ne primi pre vremena. Druga opcija je naučna fantastika i nesprovodiva: 400ojra kazne za nenošenje maske i nepoštovanje razdaljine ili 4 meseca tvorza. A možda je i bolje odmah po kratkom postupu 4 meseca lupanja kamenja u padinjaku, samo što je ovo samo moja utopija.

  • -1 1
Link to comment
2 hours ago, Alfa said:

Juče jedan pokušao da uđe u Lidl bez maske, obezbeđenje ga nije pustilo, da ne kažem maltene ga oteralo u...Jbt :isuse:  U martu smo (zvanično, well) imali 800 u izolaciji, koliko pozitivnih- nije objavljeno,  sada imamo 113 (nisam razumela mamu koliko potvrđeno pozitivnih i koliko ih je u karantinu).  Većina se zarazila na fuckin' svadbama i tako to. Onaj pokrajinski nas pre neki dan svrastao na 3. mesto u Vojvodini. Nezavisno od toga šta on kaže, ne slušam, ne čitam ga, ali dovraga šta više treba da se desi, štaaa, da ovi negiraoci i "boli me uvo"..Šta treba da se desi da ih zaista nešto izistinski ozbiljno zaboli? Do kada negiranje? Da im fasuje neko iz familije ili oni sami da fasuju, pa nek mole svetog petra da ih ne primi pre vremena. Druga opcija je naučna fantastika i nesprovodiva: 400ojra kazne za nenošenje maske i nepoštovanje razdaljine ili 4 meseca tvorza. A možda je i bolje odmah po kratkom postupu 4 meseca lupanja kamenja u padinjaku, samo što je ovo samo moja utopija.

Lepo je neko ovde rekao: Nista novcana kazna, nego bajo moj sutra u 7.00h da se javis u najblizi kovid centar, dobices masku i ima da volontiras i pomazes med osoblju 7 dana.Nekim ljudima treba slikovito i na licnom primeru objasniti kako trenutno zivot izgleda da bi shvatili

Edited by Haralampije
Link to comment
Quote

Gojković: Vučićeva tvrdnja da će virus biti savladan do početka avgusta apsolutno odgovara trenutnom stanju

Pokrajinski sekretar za zdravstvo Zoran Gojković kazao je da se tvrdnja predsednika Srbije Aleksandra Vučića, izrečena 12. jula, da će virus biti "savladan u Srbiji u sledećih 20 dana", apsolutno može podrediti trenutnom epidemiološkom stanju u Srbiji.

 

:covid19:

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
47 minutes ago, Haralampije said:

Lepo je neko ovde rekao: Nista novcana kazna, nego bajo moj sutra u 7.00h da se javis u najblizi kovid centar, dobices masku i ima da volontiras i pomazes med osoblju 7 dana.Nekim ljudima treba slikovito i na licnom primeru objasniti kako trenutno zivot izgleda da bi shvatili

Hmm ... Neodgovornu osobu staviti na odgovorno mesto da zezne celu ambulantu, ne zvuči mi baš dobro... Problem je što ne postoji način da se 24 sata kontrolišu takvi ljudi, ko je služio vojsku zna da nema pouzdanog načina za "ubacivanje u sistem" nekoga ko nema minimum unutrašnje discipline. 

Link to comment
9 hours ago, steins said:

Ne mogu. Sutra krećem ponovo. Nema ko. 

Sledeća će me preskočiti pošto se nakupilo posla sačuvaj bože, al posle nje teško. Opet - nema ko. 

Baš sam umoran. Voleo bi da mogu sledećih nedelju dana samo da farbam ogradu i ne pričam ni sa kim :D

 

Nemojte da me shvatite pogrešno, ne žalim se, samo sam smoren valjda. 

 

Matori, ako uzmogneš testiraj se još jednom, neće da se baci. Ne znam da li za vas lekare imaju odvojene neke pouzdane testove ali ovo što raja dobija često ume da bude krš živi. Ljudi umru od korone nakon što po 2-3 puta dobiju negativan test.

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...