Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

9 hours ago, Duhovnost, ljubav i med said:

Ma bre... naša diskusija je počela jer mi zasmetalo što si napisao da treba bejzbol palicama kažnjavati one što ne nose maske u zatvorenim objektima. ... Replicirao sam, jer mislim da se jedan prekršaj ne ispravlja drugim, još gorim, prekršajem... a sad meni "učitavaš" da od ljudi tražim slepu poslušnost prema merama. :kecman:

 

Mani vadjenje, bejzbol palice i ne lazi da ti bilo sta ucitavam, pogotovo slepu poslusnost prema merama.

Mada bih, doduse, voleo da saznam, koja bi to poslusnost osim takozvane slepe dala rezultate kada je u pitanju epidemija koja dokazano ima potencijal da pobije desetine hiljada ljudi i sjebe sve oblasti zivota.

Obaska sto mesas poslusnost - ali to se valjda stice - sa pridrzavanjem...

 

Ali, da se mi vratimo na stvar:

 

15 hours ago, Duhovnost, ljubav i med said:

Bilo je više strategija, kako se čini. 

Ona prva: kompletno zatvaranje.

Druga, tiho letnje prokužavanje.

I sad, treća, trajni život sa maskom i fizičkom distancom. 

 

E za tu treću, prosto je neophodno da se ljudi psihološki pripreme. Ti misliš da će ljudi kad im fino priđeš i pokloniš taj pribor - zagrliti masku, čitati uputstva (a mnogi ne čitaju uputstva ni za skupe tehničke uređaje koje sami plate teško zarađenim novcem) , da je neće odmah zavrljačiti u uz neku standardnu srpsku psovku, tipa, "dokle više, jebale vas maske" .... Država nema moć da prevaspita, život i porodica vaspitavaju. Ko je naučen u kući tim stvarima, držaće se pravila. Kod ostalih tek kad se probudi nagon za preživljavanjem. Tu uključujem i pripadnike režima, oni sami kao da su tek naknadno, sa dva meseca kašnjenja, uplašili za sebe.

 

Mislim da gotovo niko nije psihološki spreman (osim Kineza, a oni su navikli na maske zbog zagađenja) na trajni prelazak u život sa maskom i distancom.

 

A to je sad jedina strategija.

 

Pitam te, po ko zna koji put: znaci li ovo sto si napisao gore da:

- zivimo u drzavi koja barata strategijama borbe protiv epidemije, koja te strategije artikulise i sprovodi, dosledno naravno i jos naravnije drzeci se profesionalnih standarda i profesionalne etike?

- da nekotm negdetm zna sta radi, a mi nepotrebno, primitivni i uplaseni kakvima nas je vec bog dao, dizemo dzevu i panicimo, sve se pitajuci sta nosi dan, a sta nosi noc...

- kako se zove, koje je to strucno i drzavno telo koje je proklamovalo i stoji iza strategija koje si onako precizno naveo...

- gde mozemo, na koji nacin i kojim tehnickim sredstvima da pratimo rad i rezultate organa o kojima je rec, mozemo li, smemo da mu verujemo...

- sta se to dogodilo sa dva meseca kasnjenja pa su se 'pripadnici rezima' pobojali za sebe...

 

I, mani se eskiviranja nego odgovori na pitanja koja sam ti postavio, verujem da odgovori zanimaju poprilicno ljudi ne samo na forumu...

Link to comment

Agresivno i konfliktno nastupaš, kao da si moj islednik, a ja sam rešio čvrsto da ne doprinosim stvaranju negativne energije. Ne možeš tako sa ljudima, to ti sve vreme pričam, ko god da vlada i donosi strategije mora da bude dobar sociolog i pedagog, pogotovo u zemlji sa previše strasti i mržnje.

Link to comment
5 minutes ago, Duhovnost, ljubav i med said:

...ko god da vlada i donosi strategije mora da bude dobar sociolog i pedagog, pogotovo u zemlji sa previše strasti i mržnje.

Hvala na preciznom odgovoru.

 

 

 

 

Edit: izvini, a KO to OVDE vlada? :D

I, svaka cast sociologiji i pedagogiji, ali sta je sa medicinom i politikom?

Edited by namenski
Link to comment
4 minutes ago, rezwalker said:

 

 sa maskom koja ne štiti od COVID-a. 

 

To nije maska za "lice u lice", tj. za ćaskanja iz neposredne blizine ili za lekar-pacijent pregled, ali ja isto nosim običnu pamučnu masku kada se krećem kroz grad, ili kad sam u kupovini, na benzinskoj pumpi i slično, jer štiti od "daljinskog" i "brzinskog" zaražavanja.

Link to comment
14 minutes ago, precog said:

mislis da je bolje da ne nose maske?

 

Ne, samo mislim da se na ovaj način poverenje u KŠ dodatno urušava...

Edited by rezwalker
Link to comment
3 minutes ago, rezwalker said:

 

Ne, samo mislim da se na ovaj način poverenje u KŠ dodatno urušava...

znaci da bi ljudi imali poverenje treba da dolaze u full hazmat opremi?

 

image.png.1c476a8d465b048236f9c4fe623c8f4a.png

Link to comment
16 minutes ago, precog said:

znaci da bi ljudi imali poverenje treba da dolaze u full hazmat opremi?

 

image.png.1c476a8d465b048236f9c4fe623c8f4a.png

 

Ne znam šta im je teško da stave maske koje rade stvar, a ne maske za vožnju skuterom po Sajgonu.

Link to comment
30 minutes ago, Boycie said:


Po milioniti put, maskom smanjuješ drastično rizik da se drugi zaraze od tebe ako si inficiran ali asimptomatičan. Da bi to funkcionisalo svi bi morali da nose maske gde je cirkulacija vazduha suboptimalna - a za to je dovoljna standardna maska ili bilo kakva krpa preko lica. 

jebeno neverovatno da ljudima pola godine ne moze da dopre prilicno jednostavan koncept do mozga.

 

hirurzi nose upravo te maske da ne bi slucajno ubili pacijenta. sta tu moze da bude tako komplikovano za razumeti?

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, Joe D said:

jebeno neverovatno da ljudima pola godine ne moze da dopre prilicno jednostavan koncept do mozga.

Jedino sto je korak neverovatnije je osecaj obaveze & potrebe da se to dodatno objasni neko ko clearly™ (sto bi rekli anglosaksonci) nije zainteresovan ni za fakte ni za 'fakte' a ima i svoje misljenje, ne? 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...