Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Da, na njega. Pominjao sam ga X puta do sada. I nije član štaba nego njegov najveći kritičar, mada mu je Kon nudio da preuzme "komande".

Link to comment

Svojevremeno je i Nestorovic, kao clan KS, davao izjave tipa - sada je najbolje vreme da se covek razboli.

 

Ok, Nestorovic je podlac pa se njegove reci ne uzimaju za ozbiljno, barem kod mislecih ljudi.

 

Na drugoj strani ceo KS, na celu sa PKonom, je pricao o letu kao ubici virusa. Mada su u martu mesecu imali sirenje virusa u Australiji (toplo i suvo).

 

Da li su imali nameru da izvrse lagano letnje prokuzavanje, moze da bidne, ali ko ce ga znati. Oni su ljudi koji jedno misle, drugo rade, a trece (kako im sef naredi) govore.

 

Link to comment
11 minutes ago, Duhovnost, ljubav i med said:

Da, na njega. Pominjao sam ga X puta do sada. I nije član štaba nego njegov najveći kritičar, mada mu je Kon nudio da preuzme "komande".

Odlicno, hvala.

Dakle, da zakljucim: svestan si da tvoja prica o strategijama moze da se cita jedino tako da nekotm tamo zna sta radi, i to od samog pocetka, a da namatm ostaje samo da budemo dobri, mirni, imamo poverenja u stratege :isuse:... 

I da se od nas ocekujetm da se prilagodimo nosenju maski....

Pa ce sve biti u redu u najboljem od svih svetova, zemlji u kojoj respiratore mozes lopatama da tovaris i koja ima najbolje rezultate u regionutm....

 

BTW, osim Radovanovica koga si procedio kroz zube, na jedvite jade, i cije izjave imaju tezinu prosecnog gradjanina, sto ce reci da nikoga ne obavezuju, nisi odgovorio ni na jedno jedino moje pitanje.

Dakle:

Quote

 

Odakle si pokupio one strategije koje si gore nabrojao?

Link, dokument?

Odakle ti budalastina o tihom letnjem prokuzivanju koje se, sasvim slucajno poklapa sa eksplozijom korone posle otvaranja i za koju manje-vise znamo kako je nastala?

To je neko, bilo ko, svesno i strucnotm sproveo u zemlji Srbiji?

Zasto su se 'pripadnici rezima' tek naknadno uplasili za sebe, znaju li nesto sto mi ne znamo?

Hoces li konacno da prestanes da se postapas opstim mestima, hvatas Kineza koji su navikli da nose maske, i jasno i prosto odgovoris na jasna i prosta pitanja?

 

 

Link to comment

Ma bre... naša diskusija je počela jer mi zasmetalo što si napisao da treba bejzbol palicama kažnjavati one što ne nose maske u zatvorenim objektima. ... Replicirao sam, jer mislim da se jedan prekršaj ne ispravlja drugim, još gorim, prekršajem... a sad meni "učitavaš" da od ljudi tražim slepu poslušnost prema merama. :kecman:

Link to comment

Pa DrKon je rekao da su probali sa prokuživanjem,ali onim svojim pa znate ,u toj situaciji,moguće mislim...

Rts Oko u ono vreme kada se probudio Novi pazar

Link to comment
7 hours ago, harper said:

Nevezano za srpska 5Glupiranja i nasu nesposobnu vlast, skoro ceo zapadni svet ima problem da svom praznim frazama razmazenom i sludjenom stanovnistvu objasni kako decenije ubedjivanja da su slobodni da rade sta hoce i da nikakva drzava nema pravo da im se mesa u zivot bas i ne vaze onda kad zdrav razum treba da ti govori da je epidemija takav kontekst u kojem moras da budes solidaran da bi izasao na zelenu granu. Sad placamo dividende nesposobnosti da razumemo nesto sto teorija drustva zna odavno, da je i sloboda ogranicen pojam. Nije to nista ni nerazumljivo ni strasno, ne mogu svi ljudi da se odjednom presaltaju u nacin razmisljanja s kojim se mnogi od njih nisu suocavali od rodjenja. Strasno je sto u velikom broju demokratskih, narocito hibridno-demokratskih drzava, izvrsna vlast nije dobro promislila kako ce porukom koju salje gradjanima u vreme epidemije da premosti ili makar ublazi taj problem. Od tih poruka je, cini mi se, dosta zavisila disciplina gradjana i svest o njenoj neophodnosti.

 

Srpska vlast je samo jos jednom pokazala ono sto smo svi znali jos pre nego sto je epidemija pocela, da je nesposobna, da ima pogresne prioritete, da ne ume da se bavi nicim osim licnim i politickim marketingom i da je, u sustini, zabole za bilo koga osim za njih same i da joj je zbog toga jedini interes koji prepoznaju njihov. Iskreno ne razumem cudjenje svakom bogovetnom svinjarijom koju su napravili od pocetka epidemije, ono sto bi bilo za cudjenje je da su pokazali nesto drugacije od onog za sta smo svi znali da ce pokazati.

 

tako je! resavati to golom silom, demokratija je precenjena, kina je zakon! zasto se zaustaviti samo na tome? lepo kao kina uvesti prisilu da svako mora da bude u braku i da ima decu. ne mozes? ima usvajanje! necete nikako da shvatite da je epidemija problem samo zato sto se svuda u svetu prica pa hajde da se zgrazavamo. kako glupani ne paze na svoje zdravlje! kako sebicne nije briga za jadne stare i nemocne! kako nema kapaciteta u bolnicama! zivimo taj zivot kako ko vec 30 godina i vama treba da se dogodi svetska pandemija pa da pocnete da primecujete da je bas lose. sloboda gradjanina je svetinja. na vladama je kako da ubede gradjanina da svojevoljno promeni nacin kako zivi pazljivo odabranim porukama. opasno je zagovarati silu kao jedino i mudro resenje kako to radi namenski. danas ce to biti zbog suzbijanja virusa, sutra zbog malog nataliteta, prekosutra zbog povratka tradicionalnim vrednostima.

Link to comment

Ma da, ko sme da dira u osnovna ljudska prava da zarazi drugog? Smaraš standardno.

 

Evo Italijani, što neko pomenu večeras, su poslali vrlo pažljivo odabranu poruku da će da naplate 432 (:laugh:) evra svim tim pametnjakovićima.

Edited by Anonymous
Link to comment
31 minutes ago, ravena said:

 

tako je! resavati to golom silom, demokratija je precenjena, kina je zakon! zasto se zaustaviti samo na tome? lepo kao kina uvesti prisilu da svako mora da bude u braku i da ima decu. ne mozes? ima usvajanje! necete nikako da shvatite da je epidemija problem samo zato sto se svuda u svetu prica pa hajde da se zgrazavamo. kako glupani ne paze na svoje zdravlje! kako sebicne nije briga za jadne stare i nemocne! kako nema kapaciteta u bolnicama! zivimo taj zivot kako ko vec 30 godina i vama treba da se dogodi svetska pandemija pa da pocnete da primecujete da je bas lose. sloboda gradjanina je svetinja. na vladama je kako da ubede gradjanina da svojevoljno promeni nacin kako zivi pazljivo odabranim porukama. opasno je zagovarati silu kao jedino i mudro resenje kako to radi namenski. danas ce to biti zbog suzbijanja virusa, sutra zbog malog nataliteta, prekosutra zbog povratka tradicionalnim vrednostima.

 

hoces da se kladimo u sta god hoces ti i ja da ce se za manje od godinu dana pojaviti vakcina, pandemija proci, zaraza zaustaviti, a anti-maskeri koji su zagovarali apokalipsu i oduzimanje sloboda ostati u istoriji upamceni kao epske budaletine, stetocine i ubice?

 

 

Link to comment
3 hours ago, smorenko said:

Na Torlaku se rezultati dobijaju isti dan, popodne. Prijatelji u petak radili. Uplati se unapred 6000.

 

 

Znaš li u kom obliku se dobijaju rezultati? Pismena potvrda, mejl...?

Link to comment
1 hour ago, ravena said:

 

tako je! resavati to golom silom, demokratija je precenjena, kina je zakon! zasto se zaustaviti samo na tome? lepo kao kina uvesti prisilu da svako mora da bude u braku i da ima decu. ne mozes? ima usvajanje! necete nikako da shvatite da je epidemija problem samo zato sto se svuda u svetu prica pa hajde da se zgrazavamo. kako glupani ne paze na svoje zdravlje! kako sebicne nije briga za jadne stare i nemocne! kako nema kapaciteta u bolnicama! zivimo taj zivot kako ko vec 30 godina i vama treba da se dogodi svetska pandemija pa da pocnete da primecujete da je bas lose. sloboda gradjanina je svetinja. na vladama je kako da ubede gradjanina da svojevoljno promeni nacin kako zivi pazljivo odabranim porukama. opasno je zagovarati silu kao jedino i mudro resenje kako to radi namenski. danas ce to biti zbog suzbijanja virusa, sutra zbog malog nataliteta, prekosutra zbog povratka tradicionalnim vrednostima.

 

Ne znam ko te je i zasto iznervirao ali ovoliko ucitavanje necega sto nisam ni pomislio ni napisao bas nema smisla. Cinjenica je da veliki broj ljudi koristi drustvene mreze da zloupotrebljava slobodu govora i misljenja i da neometano siri gomilu nenaucnih teorija koje u ovakvim okolnostima prave veliku stetu. Takodje je cinjenica da su neke drzave (Kanada) uspele da samog vrha izvrsne vlasti posalju pristojnu, odgovornu i optimisticnu poruku a neke (SAD) su epski brljale i brljaju na stetu sopstvenog stanovnistva. Kako si ti uspeo da u ta dva moja komentara ucitas Kinu, ogranicavanje sloboda, primenu prinude i sta si vec nabrojao, jebem li ga ako mi je jasno.

Link to comment
2 hours ago, Dankan Ajdaho said:

 

 

Znaš li u kom obliku se dobijaju rezultati? Pismena potvrda, mejl...?

Mailom obavestenje da je rezultata gotov, a sam rezultat je u onoj elektronskoj bazi odakle skines i stampas.

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, Tsai said:

 

hoces da se kladimo u sta god hoces ti i ja da ce se za manje od godinu dana pojaviti vakcina, pandemija proci, zaraza zaustaviti, a anti-maskeri koji su zagovarali apokalipsu i oduzimanje sloboda ostati u istoriji upamceni kao epske budaletine, stetocine i ubice?

Kamo sreće da bude baš ovako kako pišeš, samo se bojim da će anti-maskeri ostati ubeđeni u ispravnost svog stava čak i više nego sada kad/ako epidemija prođe, a oni živi i zdravi.

Uostalom, da bi vakcina dala rezultate mora velika većina da je primi, a kako stvari stoje - mrka kapa za taj scenario. 

Link to comment
38 minutes ago, Партибрејкер said:

Kamo sreće da bude baš ovako kako pišeš, samo se bojim da će anti-maskeri ostati ubeđeni u ispravnost svog stava čak i više nego sada kad/ako epidemija prođe, a oni živi i zdravi.

Uostalom, da bi vakcina dala rezultate mora velika većina da je primi, a kako stvari stoje - mrka kapa za taj scenario. 

 

Primice velika većina kad bude stani pani, solidan deo ovih koji se bune otpada na kurcenje sto iz straha sto iz neizdrza, ostace procenat pecinskih ljudi sa druge strane ko i uvek, ali ne ogroman

  • +1 1
Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...