Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

51 minutes ago, James Marshall said:

Zato DKT djeluje kao da se sprema da dobije svoju emisiju na RTS, kakva lahkoća komunikacije

 

... ma ona uziva pred kamerama. Bukvalno je ovo njenih pet minuta, non stop visi po medijima.

 

Zla tikva.

 

edit, ne mogu da se zakunem, ali prividja mi se da je to ona na prvoj KZN ikada izjavila negde kod recimo cetvrtog pitanja novinara, culo se kako kaze negodujuci, "najzad jedno pitanje o virusu" (do sada ste sve pitali o politici i Vucicu)... od tog komentara sam poceo da je ne podnosim.

 

 

Edited by Caligula
Link to comment
1 hour ago, Duhovnost, ljubav i med said:

 

Moglo bi se postaviti pitanje kako je uopšte iskorenjena bolest dospela u SFRJ ako su se poštovali svi protokoli o karantinima, bezbednosti, merama... u onom svetu manje globalizovanom nego sad... nedopustivo je da jedna zaražena osoba ugrozi zemlju od 20-tak miliona... Posle je moralo kako je moralo, u red po vakcinu.

 

Prosto: mrske komunjare, Tito streljao, itd, itd...

 

Quote

 

Bilo je više strategija, kako se čini. 

Ona prva: kompletno zatvaranje.

Druga, tiho letnje prokužavanje.

I sad, treća, trajni život sa maskom i fizičkom distancom. 

 

A te strategije nam je suvislo i artukulisano objasnio i predocio ko?

Krizni stab?

Vucic licno?

Ili ti se to sve, ipak, samo чини?

Quote

 

E za tu treću, prosto je neophodno da se ljudi psihološki pripreme. Ti misliš da će ljudi kad im fino priđeš i pokloniš taj pribor - zagrliti masku, čitati uputstva (a mnogi ne čitaju uputstva ni za skupe tehničke uređaje koje sami plate teško zarađenim novcem) , da je neće odmah zavrljačiti u uz neku standardnu srpsku psovku, tipa, "dokle više, jebale vas maske" .... Država nema moć da prevaspita, život i porodica vaspitavaju. Ko je naučen u kući tim stvarima, držaće se pravila. Kod ostalih tek kad se probudi nagon za preživljavanjem. Tu uključujem i pripadnike režima, oni sami kao da su tek naknadno, sa dva meseca kašnjenja, uplašili za sebe.

 

Mislim da gotovo niko nije psihološki spreman (osim Kineza, a oni su navikli na maske zbog zagađenja) na trajni prelazak u život sa maskom i distancom.

 

Ne, ja mislim da ce vucic sa sve kriznim stabom da nas ubedi i psiholoski pripremi.

Za sada mu ide odlicno: ljudi ne znaju gde im je dupe, a gde glava.

Osim toga, nije na drzavi (samo) da prevaspitava: njeno je da primenjuje silu, prinudu.

A drzavna prinuda nisu (samo) pendreci nego rigorozno kaznjavanje, zatvaranje nocnih klubova, kockarnica, splavova, odmereno i ograniceno redukovanje svih aktivnosti kako privrednih tako i kao bajagi privrednih, intervencija tamo gde se god zgomila odredjeni veci broj ljudi, strucno telo za upravljanje krizom koje ima autoritet i koje ga odrzava, koje se javno suprotstavlja pokusajima politicke manipulacije...

 

Quote

A to je sad jedina strategija.

Koja strategija??? :isuse:

Ono sto slusamo na takozvanim KZN takozvanog kriznog staba?

 

 

Sve u svemu, ja te ipak ne bih dalje zadrzavao.

Link to comment
2 hours ago, gone fishing said:

edit počinje da muca od 18:35 :happy:

 

:rolf:

 

želim videti masku koju su nosili sirijski zlatni hrčci

maskicu maščicu :lolol:

 

oni nas zajebavaju, ovo ne bi izmislili ni pajtonovci

 

 

Link to comment

Ljubav i med je počeo hrabro, nazire se neposlušni i psihički nespreman narod. Kao i 1 razumevanje za namučeni KŠ. Hajkamo ga za 30 do 50 postova - MMW!

Link to comment
11 hours ago, Orle Zmajević said:

 

Koliko se ceka na torlaku, da li znas ?

Na Torlaku se rezultati dobijaju isti dan, popodne. Prijatelji u petak radili. Uplati se unapred 6000.

Link to comment
27 minutes ago, Mos said:

Ljubav i med je počeo hrabro, nazire se neposlušni i psihički nespreman narod. Kao i 1 razumevanje za namučeni KŠ. Hajkamo ga za 30 do 50 postova - MMW!

Ja sam sa "onlajn bistrenjem politike" završio zauvek, i uopšte sa svime što stvara mržnju i razdor među ljudima. Trudim se da pronađem teme koje vode ka boljoj zemlji, bez ikakve perfidne i supertajne agitacije za ovo ili ono.

Link to comment
8 minutes ago, Duhovnost, ljubav i med said:

Ja sam sa "onlajn bistrenjem politike" završio zauvek, i uopšte sa svime što stvara mržnju i razdor među ljudima. Trudim se da pronađem teme koje vode ka boljoj zemlji, bez ikakve perfidne i supertajne agitacije za ovo ili ono.

 

Odlicno, aj nam barem odaj pretpostavljam oflajn izbistrenu tvrdnju da je:

 

4 hours ago, Duhovnost, ljubav i med said:

Bilo je više strategija, kako se čini. 

Ona prva: kompletno zatvaranje.

Druga, tiho letnje prokužavanje.

I sad, treća, trajni život sa maskom i fizičkom distancom. 

 

Posto vidim da si upucen u strategijetm...

 

Ne moras da zuris, imamo vremena.

Dok traje tiho letnje prokužavanje... :isuse:

Link to comment

To su naučne strategije, a video si da sam te "iskoolirao" kada si krenuo da se ideološki konfrontiraš na temu komunizma.

Link to comment
1 minute ago, Duhovnost, ljubav i med said:

To su naučne strategije, a video si da sam te "iskoolirao" kada si krenuo da se ideološki konfrontiraš na temu komunizma.

Da li su naucne ili nisu ne znam: pitam te, jasno i glasno, odakle ti osnov za tvrdnju da se upravo primenjuju na stanovnistvu Srbije?

Dokument, izjava, link?

I zajebi komunizam: znas li nesto sto mi ne znamo?

Na primer da su nas svesno tiho letnje prokuzivali? (ovo su tvoje reci)

Link to comment

Nisu to moje reči, već jednog našeg profesora epidemiologije. Da li je primenjivano - ne znam. Ali takva strategija među ljudima od nauke jeste bila ozbiljno razmatrana.

Link to comment
26 minutes ago, Duhovnost, ljubav i med said:

Nisu to moje reči, već jednog našeg profesora epidemiologije. Da li je primenjivano - ne znam. Ali takva strategija među ljudima od nauke jeste bila ozbiljno razmatrana.

 

Nemoj da se pravis blesav, napisao si:

 

5 hours ago, Duhovnost, ljubav i med said:

Bilo je više strategija, kako se čini. 

Ona prva: kompletno zatvaranje.

Druga, tiho letnje prokužavanje.

I sad, treća, trajni život sa maskom i fizičkom distancom. 

 

E za tu treću, prosto je neophodno da se ljudi psihološki pripreme. Ti misliš da će ljudi kad im fino priđeš i pokloniš taj pribor - zagrliti masku, čitati uputstva (a mnogi ne čitaju uputstva ni za skupe tehničke uređaje koje sami plate teško zarađenim novcem) , da je neće odmah zavrljačiti u uz neku standardnu srpsku psovku, tipa, "dokle više, jebale vas maske" .... Država nema moć da prevaspita, život i porodica vaspitavaju. Ko je naučen u kući tim stvarima, držaće se pravila. Kod ostalih tek kad se probudi nagon za preživljavanjem. Tu uključujem i pripadnike režima, oni sami kao da su tek naknadno, sa dva meseca kašnjenja, uplašili za sebe.

 

Mislim da gotovo niko nije psihološki spreman (osim Kineza, a oni su navikli na maske zbog zagađenja) na trajni prelazak u život sa maskom i distancom.

 

A to je sad jedina strategija.

 

Dakle, da ti olaksam: kojeg to uglednog profesora, kada i gde, u kom svojstvu je covek dao izjavu?

Odakle si pokupio one strategije koje si gore nabrojao?

Link, dokument?

Odakle ti budalastina o tihom letnjem prokuzivanju koje se, sasvim slucajno poklapa sa eksplozijom korone posle otvaranja i za koju manje-vise znamo kako je nastala?

To je neko, bilo ko, svesno i strucnotm sproveo u zemlji Srbiji?

Zasto su se 'pripadnici rezima' tek naknadno uplasili za sebe, znaju li nesto sto mi ne znamo?

Hoces li konacno da prestanes da se postapas opstim mestima, hvatas Kineza koji su navikli da nose maske, i jasno i prosto odgovoris na jasna i prosta pitanja?

 

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...