Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Komsija bio pozitivan na testu, imao antitela pre deset dana recimo. Danas nema antitela, pluca cista. Radio PCR ponovo, negativan. Dalje, u isto vreme, otac drugarice moje cerke imao antitela, simptomi prisutni, zarazenog u firmi, test negativan, pluca na skeneru cista.

 

Sta je ovo jbt, neuhvatljiva stvar? Sad ga ima, sad ga nema. U oba slucaja PCR test.

Edited by Caligula
  • Haha 1
Link to comment

Nema, testirao se. Nula. Ziro. Simptomi nista, pre toga slabost i malaksalost, bez temperature.

 

Ovaj drugi ima simptome, PCR negativan, njegov kolega na poslu pozitivan. Kapiram da su testovi krsh.

Edited by Caligula
Link to comment
5 minutes ago, Caligula said:

Komsija bio pozitivan na testu, imao antitela pre deset dana recimo. Danas nema antitela, pluca cista. Radio PCR ponovo, negativan. Dalje, u isto vreme, otac drugarice moje cerke imao antitela, simptomi prisutni, zarazenog u firmi, test negativan, pluca na skeneru cista.

 

Sta je ovo jbt, neuhvatljiva stvar? Sad ga ima, sad ga nema. U oba slucaja PCR test.

 

Ili su nam losi testovi na antitela

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Caligula said:

Nema, testirao se. Nula. Ziro. Simptomi nista, pre toga slabost i malaksalost, bez temperature.

 

Ovaj drugi ima simptome, PCR negativan, njegov kolega na poslu pozitivan. Kapiram da su testovi krsh.

ili ga je uhvatio sezonactm

Link to comment
20 hours ago, steins said:

Stigao juče u Np.
Cirkus u koji je politika duboko umešala prste.
Danas ceo dan u akciji, smoren sam.
Situacija je manje vise pod kontrolom.
 

I tebe nahvatalo :isuse:

Šta reći nego srećno, i sa virusom, i sa Indijancima i sa kaubojima.

Link to comment
1 hour ago, Caligula said:

Nema, testirao se. Nula. Ziro. Simptomi nista, pre toga slabost i malaksalost, bez temperature.

 

Ovaj drugi ima simptome, PCR negativan, njegov kolega na poslu pozitivan. Kapiram da su testovi krsh.

 

Testovi su tačni u 60% slučajeva u najboljem slučaju. Neki kažu i manje. 

A drugo, antitela nosu trajna. 

Link to comment
3 hours ago, Tihajeza said:

Ulaze i testovi na antitela, i to i oni koji ih rade zbog posla, pitovanja, ulaska u drugu bolnicu bilo kojim povodom... Potvrđeno.

 

I time veštački smanjuju procenat pozitivnih. Kada bi prikazali samo PCR, videlo bi se 1) koliko malo testiramo 2) koliko je veliki procenat pozitivnih

 

 

  • +1 6
Link to comment

Meni nešto nije jasno, testira se 9000-10000 ljudi, pozitivnih 3-4%, zašto se testira toliki broj, pacijenata, nije moguće da idu na prazno u kovid ambulante, a da nemaju neke simptome.

Ko koga ovde laže?

 

Link to comment
36 minutes ago, Tihajeza said:

 

Testovi su tačni u 60% slučajeva u najboljem slučaju. Neki kažu i manje. 

A drugo, antitela nosu trajna. 

PCR testovi su oko 90% tačni. Mislim da se ne može biti lažno pozitivan, ali postoje situacije zašto si lažno negativan. Jedan od uslova da test bude pouzdan je i dobro obučen tehničar koji uzima uzorak.

 

10 minutes ago, dobar1 said:

Meni nešto nije jasno, testira se 9000-10000 ljudi, pozitivnih 3-4%, zašto se testira toliki broj, pacijenata, nije moguće da idu na prazno u kovid ambulante, a da nemaju neke simptome.

Ko koga ovde laže?

 

Nema šanse da je toliko ljudi iz dana u dan autosugestivno bolesno i da traži pregled. Na kraju krajeva doktor na osnovu razgovora i stanja pacijenta procenjuje da li treba da se uradi test.

Link to comment

Broj testiranih se ne odnosi na prethodna 24 sata, to su samo rezultati testova koji su završeni u tom periodu.

Uzorci uzeti ko zna kada, pronađeni zagubljeni i tome slično.

Ništa od ovih brojeva ne može da se stavi u neki odnos koji bi mogao da služi kao indikator.

Verujem da se ni ukupan broj testiranih ne odnosi na broj pojedinačnih testiranih osoba već na broj utrošenih testova.

  • +1 2
Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...