Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

@InvisibleLight

 

 

Znam znam i meni je sinonim za seljančuru (bez ikakve veze sa pitanjem porekla), prosto je beskrupulozni šljam i džiberka na poziciji moći i sad me zanima kakva će biti reakcija lekara koji se lome na terenu i umiru na dovođenje u pitanje njihove kompetentnosti i "neke kolege koje rade u privatnim klinikama" kvalifikacija. <3 I zaprepašćena sam hladnokrvnošću dok se izgovara sve to. 

Link to comment

Pogledam podnaslov sa RTSa, citat ubice DKT, "Moguć silazni tok broja zaraženih" i ne umem da dokučim: da li je u pitanju samo mentalno oboljenje, da li je u pitanju zloba, ili možda glupost kakva se retko sreće, ili možda sve to zajedno?

 

Kao da je "silazni tok broja zaraženih" neka vremenska prognoza.

Edited by trustno1
Link to comment
28 minutes ago, Halvard said:

 

To znači da se rutinski testiraju vojska, policija, javne službe, zdravstveni radnici, sportisti, političari i oni bliski njima, estrada i uopšte svi koji imaju nekakvu vezu. 

I onda se verovatno na taj broj nabaci par hiljada. 

Plus oni koji treba da odu na pregled u bolnicu, banju, ... Siguran sam da u ovih 10.000 računaju sve testove, a ne samo PCR. 

Ljudi koji su bili u kontaktu,  a sad su sa simptomima ostavljaju kod kuće u izolaciji i neće da im rade testove. Lično znam nekoliko.

 

Nema šanse da ovaj talas dosad nije obuhvatio 5% populacije (to je svaki dvadeseti). To vam je 300.000, pa vi vidite koliko lažu.

Posle ukidanja vanrednog stanja, pored derbija i izbora, pravljene su svadbe, žurke, rođendani sa stotinama ljudi u zatvorenom. U krajevima u kojim nije bilo korone ima je mnoštvo ljudi. Klubovi, kafići rade i sad. Rade i bazeni. Ove brojke koje pominju su smešne.

Link to comment
13 minutes ago, Taihoskopija said:

I zaprepašćena sam hladnokrvnošću dok se izgovara sve to. 


Mene više ne može ništa da zaprepasti od kada sam shvatio da je ona najverovatnije direktno umešana u štelovanje podataka i čeprkanje po bazi. Izgovaranje bilo čega u mikrofon je za takvu osobu najmanji problem. Kružila je po netu anegdota o njoj iz perioda pre kovida koja pokazuje da su za nju ljudi puki statistički podatak.

Edited by Conspirator
  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, trustno1 said:

Pogledam podnaslov sa RTSa, citat ubice DKT, "Moguć silazni tok broja zaraženih" i ne umem da dokučim: da li je u pitanju samo mentalno oboljenje, da li je u pitanju zloba, ili možda glupost kakva se retko sreće, ili možda sve to zajedno?

 

Kao da je "silazni tok broja zaraženih" neka vremenska prognoza.

Kada konkretna seljancura ( bosanska :naughty:, no nije da je bitno) to izgovori zvuci kao da neko u Nemackoj 30-tih prica o "silaznom toku broja ne-arijevaca"

 

Pravicemo mi :covid19:od blata :frust:

Link to comment

I čekajte jel sad u tih 10.000 ulaze ovi sto se testiraju po tri puta, kontrolni testovi isl. Koliko onda bude fizički urađenih testova 20k? 30k? A moćno vatreno oko može čak 2k dnevno. 

Link to comment

Sve i da zaista nekim čudom testiraju toliko, zbog zastoja u obradi u dnevni presek ulaze rezultati od pre 7-10 dana, tako da je potpuno nemoguće pratiti situaciju u realnom vremenu i odnos broja testiranih i zaraženih je apsolutno besmislen. 

  • +1 1
Link to comment

Danica Grujičić uspela da poveže NATO bombradovanje i koronu :hail: 

Quote

"Ja sam ubeđena da nije slučajno što na čitavom Balkanu u Srbiji i Crnoj Gori raste broj zaraženih. Ja sam ubeđena da je to zbog bombardovanja", kazala je ona.

 

Da, budući da je Crna Gora baš bila zasipana tepih bombama. A i Makedonija i Rumunija takođe, budući da su tu negde u rangu sa nama. 

 

Živim za dan kad će dotična nestati iz medija, smatram da je hiljadu puta malignija pojava od kompletnog kriznog štaba sa sve ludim Nestorom i DKT. 

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, yabadaba said:

I čekajte jel sad u tih 10.000 ulaze ovi sto se testiraju po tri puta, kontrolni testovi isl. Koliko onda bude fizički urađenih testova 20k? 30k? A moćno vatreno oko može čak 2k dnevno. 

 

30 minutes ago, duma said:

Plus oni koji treba da odu na pregled u bolnicu, banju, ... Siguran sam da u ovih 10.000 računaju sve testove, a ne samo PCR.

 

Ulaze i testovi na antitela, i to i oni koji ih rade zbog posla, pitovanja, ulaska u drugu bolnicu bilo kojim povodom... Potvrđeno.

Link to comment
1 hour ago, Taihoskopija said:

@InvisibleLight

 

 

Znam znam i meni je sinonim za seljančuru (bez ikakve veze sa pitanjem porekla), prosto je beskrupulozni šljam i džiberka na poziciji moći i sad me zanima kakva će biti reakcija lekara koji se lome na terenu i umiru na dovođenje u pitanje njihove kompetentnosti i "neke kolege koje rade u privatnim klinikama" kvalifikacija. <3 I zaprepašćena sam hladnokrvnošću dok se izgovara sve to. 

 

 

A sta joj znacilo to podvlacenje da su tu doktori sa privatnih klinika?

Ako je tacno da dominiraju na listi iz tog se moze zakljuciti jedino to da se ljudi koji rade u drzavnim bolnicama i d.zdravlja plase posledica ako potpisu. Sto i jeste vrv jer od 10ak lekara cije stavove znam bukvalno svi bi ovo potpisali ali nisu..

 

  • +1 1
Link to comment

@InvisibleLight

 

E, ne znam, meni je ličilo na dodatno osporavanje legitimiteta reakcije, kao em i nisu prvi na frontu pošto su privatne klinike, em se jaše na onom talasu "lekari privatnici đubrad zanima ih samo biznis i da otimaju narodu pare" i manjina su, i to, naravno, ne zato što tako misli, nego zato što je zgodno da jaše na populizmu. Nešto mora biti tako manipulativno, inače ne bi naglašavala. 

  • +1 1
Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...