Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

"prokuživanje" kao koncept je vožen na verovanju da je ovaj virus sezonski i da tokom leta daje samo lakšu kliničku sliku, a da će na jesen biti drugi talas.

 

Nemam nikakve profesionalne veze sa medicinom, ali sam još u aprilu ovde na forumu pisao o tome kakva je to zabluda, na osnovu javno dostupnih podata iz drugih zemalja. 

 

Naši lekari (većina) žive u nekom svetu prve polovine XX veka. Tokom ove pandemije smo imali privilegiju da slušamo izlaganja raznih profesora Medicinskog fakulteta BU od kojih mi se dizala kosa na glavi. Oni su se bavili veštačkim poreklom virusa, Kinezima, Italijanima, novim svetskim poretkom, politikom,... 

:covid19:

 

Nikako da shvate da je sada XXI vek i da su se stvari promenile. Jedna pivara bolje prati i predviđa prodaju piva nakon prvog emitovanja nove reklame nego što su oni predvideli širenje virusa.

Edited by dvb-t manijak
Link to comment

pitanje je da li cemo mi uopshte pustiti "motor" zaraze u septembru u shkole, to je neshto sa chim moraju da rachunaju, zaboravljaju da se mi itekako pitamo. na posao se mora, ali bacanje dece u masovno zarazavanje (a sad vidimo kako to izgleda, mislim, sigurno nam bash trebaju tinejdzeri na respiratorima), to nece da prodje tek tako. uopshte me ne bi iznenadilo da budem prva antivakserka i prva protivnica povratka u shkolu :dry:

 

nisam planirala uopshte da nauchim toliko mnogo novih stvari o sebi :s_p:

 

 

predrag kon ce da mi kaze da li da mi dete ide u shkolu. buhahaha.

 

 

Edited by gospa buba
  • +1 4
Link to comment
Ja mislim da je to "prokuživanje" postupak koji verovatno postoji u medicinskim udžbenicima ( Ako sam dobro shvatio Švedska je to probala).
E ali onda su to ovi iz AV spin tima shvatili da mogu da iskoriste na "svoju vodenicu"...

Mislim da su neki iz "struke" naslutili da su ih ovi odradili, i sad bi da se izvuku...

.... Shiit has hit the fan!


+1
Znali su oni da ce se u toj fazi predizbornog ignorisanja virusa zaraziti na hiljade i desetine hiljada, ali su racunali da ce to moze da se hendluje i ta tiha prokuzenost je deo PR hendlovanja. Alibi.
Ali sad kad su videli do cega je "plan" doveo, vise niko nece spominjati da je sad pravo vreme da se zarazimo.
Link to comment

Nestorovic, kao politkom, je pustao "balon" kako je sada (kraj maja i pocetak juna) najbolje vreme da se zarazimo. Njegove izjave su bile na naslovnicama sirotinjskih toalet papira sa tekstom i slikama. 

 

Definitivno je postojala namera da se "obezbedi" kolektivni imunitet do jeseni.

  • +1 1
Link to comment

Moja lična teorija zavere kaže da su vrhovni imbecil i par imbecila oko njega, nemajući pojma ni o čemu se ovde radi ni šta bi oni lično mogli da urade a da ne naprave masovan pomor, u startu proglasili Nestorovića za vrhovno božanstvo po pitanju korone i da su sve svoje planovetm formirali na osnovu onoga što im je on pričao nakon što bi namestio onaj svoj šarlatanski osmeh kojim je hipnotisao pola Srbije. Letnje prokuživanje je bio njegov plan, uverenje da će se ovaj virus ponašati kao i svaki drugi koronavirus je njegov trip (i ne samo njegov ali on ih je filovao tom pričom), kada su ga pitali da li da pozovu narod na samoubilačku žurku ouči izbora on je standardno razvukao osmeh od uveta do uveta i potvrdio im da mogu. On je siva eminencija Covid kataklizme u Srbiji mada to u krajnjoj liniji nije toliko bitno jer im je svima redom mesto u bajboku.

  • +1 9
Link to comment
15 minutes ago, x500 said:

Nestorovic, kao politkom, je pustao "balon" kako je sada (kraj maja i pocetak juna) najbolje vreme da se zarazimo. Njegove izjave su bile na naslovnicama sirotinjskih toalet papira sa tekstom i slikama. 

 

Definitivno je postojala namera da se "obezbedi" kolektivni imunitet do jeseni.

 

Mozda i jeste, ali na nivou promisljanja malog Perice. U dva klika su mogli da provere da virus nije oslabio, da je virulentan i u Brazilu i drugim toplim krajevima pod UV zracenjem i da tamo pravi ozbiljan haos.

 

Dajemo previse kredita njihovoj pameti, a zapravo imamo posla sa gomilom idiota, vrlo ranjivih, klimavih, uplasenih.

  • +1 3
Link to comment

nema sta da se trazi ostavka kriznog staba, zna se ko se jedini i za sve pitao sve vreme, na tu adresu treba slati zahtev za ostavku. u svakom slucaju, sanse da se neko bolji od njih uhvati za posao u ovom trenutku pod ovim uslovima su nikakve. 

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, Frank Pembleton said:

Sad pitao ovoga njemu je rekla doktorka, "ako ti nije problem ja bih ti preporučila još 14 dana izolacije i posle negativnog testa, ali to nije obaveza"


.... Shiit has hit the fan!
 

Vidi. U normalnim situacijama, kovid sa prozorom, dakle pre pojave simptoma 4-5 dana, traje 28 dana. Meni je sutra tri nedelje. Ako mi danas, sutra ili uopšte stigne da sam negativan ne mislim da treba 14 dana, ali od ponedeljka odnosno 27 dana od simptoma, to jest 31-32 dana od izloženosti je sasvim dovoljno da se vratim u stvarnost. Samo da budem negativan.

Link to comment
1 hour ago, Mos said:

Još jedna odvratna stvar koja prati ovaj virus je igra velikih brojeva. Za oligarhe i njihove pse goniče tih 1% je statistika, što reče Koba odavno, ali se gadjanje procentima primilo i u običnoj populaciji.

 

to je kao u vojnoj literaturi, laki gubitak ljudstva 5% voda, teški 50% ... gledaju procente i brojke na tabelama, a ne kao ljude

 

tiho prokužavanje je ovde kao da hoćete da skratite vatrom fitilj na buretu baruta, može da se preseče i na vreme, ali je mnogo veća šansa da će sve da eksplodira

Link to comment
39 minutes ago, Mos said:

Još jedna odvratna stvar koja prati ovaj virus je igra velikih brojeva. Za oligarhe i njihove pse goniče tih 1% je statistika, što reče Koba odavno, ali se gadjanje procentima primilo i u običnoj populaciji. U startu su svi onako žustro lajali o tih 1% i jako malo ljudi je videlo članove svojih porodica, prijatelje ili prve komšije na respiratorima. Sada se situacija toliko pogoršala pa nema više kurčenja iako još poneko tu i tamo lane o 1%. Gde je onaj nesrećnik sa foruma što nam je u dva navrata objašnjavao da paničimo i kako to nije ništa strašno, Banjo beše? Takvih je na hiljade bilo oko nas. 

 

Što se tiče KŠ - prekurčenost da su najgore već videli i da nešto novo ne može biti podjednako strašno + apsolutna tehnološka neukost i neznanje kako da čitaju dostupne podatke online + strah od gospodara.

 

Tih 1% je visok broj. Možda zvuči malo nekom neukom ko ne ume da sračuna procente i prevede ih u opipljive brojeve.

Englezi su prvi rekli da će plan biti da se ništa ne menja, a oni su još tad računali sa 2%. Ali rekli su to javno da svi čuju. Rekli su ljudima zaraziće se 70%, od toga će 2% da umre. To je skoro 1 milion umrlih. Plan im je bio da zaravnjajuTM bar toliko da broj zaraženih nikad ne pređe granicu gde bi više od 20% radne snage bilo izbačeni iz stroja.

Ne ulazim sada da li je to pogrešan pristup rešavanju pandemije ili ne, ali je bar pošteno ljudima reći da plan takav i da svi znaju šta se sprema. Saopšteno im je da će umreti jednak broj ljudi koliko ukupno u oba svetska rata. Niko nije rekao ovo je najsmešniji virus od kog je opasniji ubod komarca što su naši moroni pričali u neće valjda fazi.

 

5 minutes ago, x500 said:

Nestorovic, kao politkom, je pustao "balon" kako je sada (kraj maja i pocetak juna) najbolje vreme da se zarazimo. Njegove izjave su bile na naslovnicama sirotinjskih toalet papira sa tekstom i slikama. 

 

Definitivno je postojala namera da se "obezbedi" kolektivni imunitet do jeseni.

 

To je bilo kreiranje normalnosti. Trebalo je u maju i junu živiti, raditi i iznad svega glasati, a ako se neko i zarazi to nije strašno nego ustvari super.

A ujedno pripremali teren da za PR saniranje drugog pika posle izbora

Znaju oni da je kolektivni imunitet nije rešenje nego worst case scenario koji je prosto neprihvatljiv. Svuda, a kamoli kod nas. Nisu baš toliko nesposobni, pa da im je to deo plana.

  • +1 4
Link to comment
  Mozda i jeste, ali na nivou promisljanja malog Perice. U dva klika su mogli da provere da virus nije oslabio, da je virulentan i u Brazilu i drugim toplim krajevima pod UV zracenjem i da tamo pravi ozbiljan haos.   Dajemo previse kredita njihovoj pameti, a zapravo imamo posla sa gomilom idiota, vrlo ranjivih, klimavih, uplasenih. 

 

 

 

guglali su i zakljuchili da klima nije ista, da uv nije isti i da to ne vazi za nas. pitani su o tome i odgovarali su tako, da se nadaju da ce se desiti ono shto se nigde nije desilo. mi ne samo da smo nadljudi nego smo imali i natprirodnu klimu. budalchine, nishta drugo. nemam vishe kredita za njih.    

 

 

od dobrih vesti, chekam u redu od 10 ljudi da dobrovoljno dam krv. mislila da nema nikog, kad poiskakashe iz zbunja [emoji38]ol: srbija je ok, mi smo ok. radimo shta treba, kad nam jasno kazu shta je to dry.png

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • +1 2
Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...