Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

1 hour ago, mustang said:

auh al je ruzna rec

 

 

svedskoj nije uspelo a srbija nije san marino sa tri stanovnika bas

prokuzivanje na virus o kom ne znash nishta. mislim, shta moze da podje po zlu :isuse:

 

majkemi moje ako odbor mashinskih inzenjera ne bi bolje reshio, sve, od pochetka do kraja :dry:

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:

prokuzivanje na virus o kom ne znash nishta. mislim, shta moze da podje po zlu :isuse:

 

majkemi moje ako odbor mashinskih inzenjera ne bi bolje reshio, sve, od pochetka do kraja :dry:

 

Inzenjeri su vicesampioni kauzaliteta, nije lepo aludirati da ne bi umeli bolje od ovih desperadosa. Ovo bi bolje resio svaki pismeniji covek koji govori par svetskih jezika, ima 24 sata dnevno vremena na raspolaganju da se samo time bavi i ne ocekuje nikakvu politicku korist od svojih odluka.

 

Ovde je od pocetka jasno u cemu je problem a sta je trebalo uraditi ali je bilo nerealno ocekivati da ce biti uradjeno. Drzava je morala da preuzme ulogu tehnickog lica, da upravlja logistikom i obezbedjuje onima koji odlucuju, strucnjacima iz raznih oblasti, uslove da mogu da sprovode ono sto je odluceno. To je, recimo, Hrvatska uradila, da ne idemo dalje. Drzava je takodje trebalo da upozna struku sa realnim ogranicenjima resursa, da naruci analize i projekcije psiho-socijalnog, ekonomskog i finansijskog odgovora na odredjeni set mera. Drugim recima, da obezbedi odgovore na pitanja sta ce se sa drustvom desiti u odnosu na odredjeni set mera koji se propisuje i njihovu duzinu trajanja.

 

Avaj, nasa je drzava jedan covek koji, sve i da je sampion drzavnistva, ne bi bio u stanju da sagleda razmere onoga sto je potrebno uraditi a kamoli da sve organizuje i sprovede. A nas Jedan Covek (Kesicevim glasom) je sampion u nekim drugim stvarima koje ne pomazu. Svi u hijerarhiji ispod njega su paralisani vec godinama kad je odlucivanje u pitanju, naucili su da ne rade nista kako ni za sta ne bi morali da preuzmu odgovornost, sede na funkcijama koje ne umeju da materijalizuju jer ne znaju, buduci da su po neprofesionalnim kriterijumima angazovani i generalno se trude da se prave mrtvi i da sve ovo prodje a da ih niko ne primeti. To je slika Srbije godinama, epidemija je samo caru skinula odelo.

Link to comment

ja ne aludiram da ne bi umeli bolje, aludiram da bi odradili zmajski, skupljeni random po drzavi, ne moraju ni da se poznaju!

 

shta inzenjeri. 40 sluchajnih prolaznika bi se za nedelju dana  samoorganizovalo, samo uspostavilo hijerarhiju i donelo odluke :dry:

Edited by gospa buba
  • +1 3
Link to comment
3 hours ago, InvisibleLight said:

2) Direktor Instituta za javno zdravlje Vojvodine dr Vladimir Petrović objasnio je za RTS zašto je tiha prokuženost dobra i kakvu bismo korist od toga mogli da imamo na jesen.

 

 

Gledao sam ovo. Taj car je tom prilikom izjavio kako bi bilo lepo da do jeseni imamo bar 50% populacije sa imunitetom.

Kako priča o bolesti od koje umre 1% zaraženih, prevedeno na narodski, on misli da bi bilo lepo da do jeseni imamo 35,000 umrlih od covida.

Inače, car je šef katedre za epidemiologiju na medicinskom.

Struka, kao takva.

  • +1 4
Link to comment
2 minutes ago, gospa buba said:

ja ne aludiram da ne bi umeli bolje, aludiram da bi odradili zmajski, skupljeni random po drzavi, ne moraju ni da se poznaju!

 

Realno, naši epidemiolozi, geniji su mogli da čitaju Buđine izveštaje iz Ekvadora sa našeg foruma i da vide kako se virus ponaša na 30+ stepeni.

  • +1 1
Link to comment
52 minutes ago, omiljeni said:

 

Gledao sam ovo. Taj car je tom prilikom izjavio kako bi bilo lepo da do jeseni imamo bar 50% populacije sa imunitetom.

Kako priča o bolesti od koje umre 1% zaraženih, prevedeno na narodski, on misli da bi bilo lepo da do jeseni imamo 35,000 umrlih od covida.

Inače, car je šef katedre za epidemiologiju na medicinskom.

Struka, kao takva.

A u martu za RTV pricao kako nema asimptomatskog prenosa i cini mi se kako deca ne prenose virus. Mrzi me da trazim, ali sam dobro upamtila, jer me je bas iznenadila hrabrost da se nesto tako kaze o novom “mutiranom” virusu. 

Predavao mi je epidemiologiju, bio bas onako miran i povucen, a sad je cini mi se i direktor Zavoda za javno zdravlje Vojvodine.

Link to comment
4 hours ago, Frank Pembleton said:

Mene zanima jedno:
Osoba ima temperaturu i izgubi čulo ukusa, testira se PCR i pozitivna je. Praktično već dok je čekao rezultate testa temperatura nestala. On praktično ni posle rezultata testa nije dobio nikakav lek da pije.
Sad ček test posle 14 dana i ako bude negativan on još 14 dana izolacije?
Ono što me buni znači asimptomatskim pozitivnim se ne određuje nikakva terapija?

.... Shiit has hit the fan!
 

 

Nema 14 dana samoizolacije posle. Čeka taj test i tu ako je negativan to je to. 

Link to comment
6 hours ago, steins said:

Stigao juče u Np.
Cirkus u koji je politika duboko umešala prste.
Danas ceo dan u akciji, smoren sam.
Situacija je manje vise pod kontrolom.
Pišem više sutra

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 

 

Iskoristi priliku da jedeš jedine prave mantije, plus vrhunske ćevape, plus da piješ sjajnu bozu.

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, gospa buba said:

 

majkemi moje ako odbor mashinskih inzenjera ne bi bolje reshio, sve, od pochetka do kraja :dry:

 

Jedna dobra domacica sa osecajem za logiku i planiranje bi ovo deset puta bolje vodila.

 

Nije do logike i planiranja no je do terciranja jednom umobolniku.

Edited by Caligula
Link to comment
 
Iskoristi priliku da jedeš jedine prave mantije, plus vrhunske ćevape, plus da piješ sjajnu bozu.
ondnosno ne pipaj to nishta! drugi put cesh [emoji38]ol:

sent from bubamoto

  • Haha 1
Link to comment

@Frank Pembleton

Meni su rekli da ako sam negativan idem u svoju ambulantu da zaključim bolovanje. Sad, koliko kapiram nema više samoizolacije još 14 dana. Ukoliko sam pozitivan, retestiranje za 14 dana.

Što se tiče terapije. Ukoliko nema temperature nema razloga za hemomicin. Samo vitamini i tečnosti. Neka gleda dva litra da unese obavezno. Jedino ako hoće da počisti std bakterije neka traži hemomicin 😀

Link to comment
13 minutes ago, Jumanji said:

 

Otvoreno pismo 350 lekara: situacija katastrofalna, trazimo novi Krizni stab!

 

 

 

 

Ovo + peticija građana koji podržavaju stav ovih 350 lekara

 

može biti daleko efektnije od uličnih kerefeka protesta

 

srušiti im krizni štab bi bio prvi zemljotres u rušenju tiranije

  • +1 4
Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...