Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

naravno, ovo gore sto sam citirala je on rekao. nadam se da niko nije zakljucio da krizni stab ima svoje misljenje.

da ne gresim dusu, verujem da su pokusali da mu objasne moguci razvoj, u pola glasa i reda radi, jedva cujno... a onda su otisli na odmor.

jezivo je ovo u cemu smo mi zarobljeni.

  • +1 1
Link to comment
 
Ja sam sad ubeđen da je njima zaista bio plan da nas tiho prokuže[emoji769] tokom leta jer "više to nije isti virus kao u aprilu" (više me ne bi čudilo ni da su budale stvarno verovale u to) i tako spremniji dočekamo drugi talas na jesen. Onda je u jednom trenutku sve eksplodiralo i sad nemaju pojma šta i kako dalje, jer ovakva situacija jednostavno prevazilazi njihove kapacitete i sve i da hoće nešto da urade, jednostavno ne umeju.
 
Plan im je bio da naprave izbore i da onda uvode mjere i suzbijaju epidemiju, ali su imbecili i nisu mislili da ce bas ovako eskalirati. Preracunali se. Poslednjih nekoliko dana pred izbore se videlo da ih je uhvatilo spustenih gaca i to dok su na nicijoj zemlji. Niti da organizuju mitinge, pa su ih otkazivali poslednjeg dana, ali im ni otkazivanje izbora nije bila opcija.
Nesposobni, a zli.
Uz ovakvu vlast moracemo imati dosta srece da ovu pandemiju u 22. veku kolokvijalno ne nazovu Serbian Flu
  • +1 5
  • Hvala 1
Link to comment

1 )Prof. dr Dragan Delić, infektolog, izjavio je u Novom danu da je "otežan prenos virusa". "Virus nije oslabio, ali je otežan prenos u ovim uslovima, kada imate veću vlagu, UV zračenje i kad smo u otvorenom. Prema mom mišljenju, izlaz jeste u tihom prokužavanju mlade, zdrave populacije

 

2) Direktor Instituta za javno zdravlje Vojvodine dr Vladimir Petrović objasnio je za RTS zašto je tiha prokuženost dobra i kakvu bismo korist od toga mogli da imamo na jesen.

 

3) Sada, kada je virus ovako slab, smešno zvuči, ali treba sve pustiti da se inficiraju. Sad je trenutak da se svi koji se nisu inficirali inficiraju. Koronavirusi su od decembra do aprila. Ako se bude desio drugi talas, ne verujem da će se desiti, ne razumem kako može da bude jači nego prvi. Sada ga znamo, znamo kako se leči... Prvi talas je bio takav kakav jeste, jer nismo imali nikakvog iskustva." 

 

 

 

Itd

 

i pitanje, vec 25.6. 

Pulmolog: Situacija nije dobra, da li neko na mala vrata uvodi tiho prokužavanje

 

 

 

 

 

Link to comment
Stigao juče u Np.
Cirkus u koji je politika duboko umešala prste.
Danas ceo dan u akciji, smoren sam.
Situacija je manje vise pod kontrolom.
Pišem više sutra

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока


Drži se druže, nadam se da su se stvari tamo bar malo "sredile", bar što se tiče procedura...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Mene zanima jedno:
Osoba ima temperaturu i izgubi čulo ukusa, testira se PCR i pozitivna je. Praktično već dok je čekao rezultate testa temperatura nestala. On praktično ni posle rezultata testa nije dobio nikakav lek da pije.
Sad ček test posle 14 dana i ako bude negativan on još 14 dana izolacije?
Ono što me buni znači asimptomatskim pozitivnim se ne određuje nikakva terapija?

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
Just now, Frank Pembleton said:


Ono što me buni znači asimptomatskim pozitivnim se ne određuje nikakva terapija?
 

pa kakva terapija kad nema leka, supica, čajevi...

antibiotici su kad se spusti na pluća, ako se spusti

Link to comment
pa kakva terapija kad nema leka, supica, čajevi...
antibiotici su kad se spusti na pluća, ako se spusti
Ni preventivno?

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

baš sam danas pričao sa jednom preležalom bolesnicom. od simptoma je imala t° jedan dan, par dana bez čula mirisa i glavobolja od 3-4 dana

 

brufen za vugla, supica & čajevi su bili celokupna terapija prepisana od doktora iz covid ambulante

 

e

i odmaranje kao glavno

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

20. jul:

Novi rekord u broju obolelih od kovida u Novom Sadu u jednom danu

U Vojvodini je za 24 časa registrovano novih 187 obolelih od kovida-19, od kojih u Novom Sadu 131.

 

19. jul:

Rekordan broj novoobolelih od korone u Novom Sadu, očekuje se dalje pogoršanje situacije

U Vojvodini je u poslednja 24 sata registrovano 235 novoobolelih od virusa korona, od kojih je njih 101 u Novom Sadu, što je novi rekord.

 

18. jula nisu ni objavili brojeve

 

17. jul:

Rekordan broj obolelih Novosađana u jednom danu, ovim tempom mesta u bolnicama biće još sedam dana

U Novom Sadu je zabeležen novi rekordan broj obolelih od kovida-19 u jednom danu.

Institut za javno zdravlje Vojvodine navodi da je u četvrtak u Novom Sadu registrovano 96 zaraženih, što je više od polovine novoobolelih u celoj pokrajini, gde je bilo 179 novih slučajeva.

 

 

Mi u NS kao Sergej Bubka, svaki dan oborimo rekord.

Link to comment
2 hours ago, Halvard said:

 

Ja sam sad ubeđen da je njima zaista bio plan da nas tiho prokuže™ tokom leta jer "više to nije isti virus kao u aprilu" (više me ne bi čudilo ni da su budale stvarno verovale u to) i tako spremniji dočekamo drugi talas na jesen. Onda je u jednom trenutku sve eksplodiralo i sad nemaju pojma šta i kako dalje, jer ovakva situacija jednostavno prevazilazi njihove kapacitete i sve i da hoće nešto da urade, jednostavno ne umeju.

 

 

To je Radovanović tvrdio pre nekih mesec dana, mrzi me da tražim link.

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...