Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Hoće li žvalava budaletina da nam stvarno uvali netestirane kineske vakcine ili samo lupeta kao i obično? Mislim, nije kao da bi ga nešto sprečilo kada bi stvarno to odlučio.

 

Ko beše već daje vakcine vojnicima - Rusi, Kinezi?

 

Link to comment

Psiho ponovo ima javni raspad uzivo na televiziji. Ocekujem da ce danas saopstiti drastican porast broja zarazenih, uveliko preko 400, da opravdaju ovo baljezganje koje sada mozemo da slusamo.

 

Link to comment

Da imamo i ovako:

 

Nošenje maski na otvorenom biće ubuduće obavezno na teritoriji cele Srbije u okolnostima u kojima nije moguće držati distancu od jedan i po metar, odlučeno je na upravo završenom Kriznom štabu. I na svim ostalim javnim mestima na otvorenom prostoru preporučuje se nošenje zašitnih maski. Zaštitne maske obavezne su i na otvorenom prostoru, na mestima na kojima nije moguće obezbediti rastojanje od jedan i po metar, poput redova ispred prodavnica, apoteka, autobuskih i voznih stajališta i slično.


...
Odluke Kriznog štaba odnosiće se na celu teritoriju Srbije, a ne kao što je bio slučaj poslednjih nedelja samo na pojedine gradove. To važi i za nošenje maski u zatvorenom prostoru, koje je do sada bilo obavezno u pojedinim gradovima.

Sve mere koje su danas usvojene primenjivaće se od petka, 17. jula. Na upravo završenom sastanku, doneta je i odluka o zabrani okupljanja više od 10 ljudi na otvorenom.


http://www.rtv.rs/sr_lat/drustvo/aktuelno-krizni-stab-doneo-odluku-maske-obavezne-i-na-otvorenom-zabrana-okupljanja-za-vise-od-10-osoba_1144723.html
Link to comment

Sto se tice Torlaka nije ovo nista novo, ja kad sam isao u ponedeljak popodne rekao nam je cuvar da dodjemo sto ranije jer najcesce vec oko podneva ne uzimaju vise uzorke za testiranje jer nemaju kapaciteta da ih obrade. Mislim da oko 90% ljudi koji tamo dolaze da se testiraju putuju negde u inostranstvo i treba im test ne stariji od 72 sata tako da ima smisla sto nece da uzimaju vise uzorka da ne bi ljudi platili testiranje a onda dobili test prekasno i da ne mogu da ga iskoriste za putovanje. 

Sto se tice nosenja maski iz mog iskustva sa infektivne moj zakljucak je da je to najefektifniji nacin borbe protiv sirenja virusa. Dok nisam dobio negativan test vecina medicinskog osoblja nije htela da udje u moju sobu dok ne stavim masku (iako su oni imali na sebi zastitnu opremu). Kad su mi rekli da sam negativan onda su opusteno ulazili ali sam ja onda ekspresno stavljao masku. Jedan od doktorica mi je rekla pa ne morate da stavljate masku negativni ste, ja kazem ja to zbog sebe da se ne zarazim, a ona mi odgovara pa svi mi nosimo maske, ne brinite da se tako lako prenosi svi bi smo se do sad zarazili. Tako da iz iskustva medicinskih radnika sa infektivne koji se bore sa koronom prehodna 4 mesece njihov zakljucak je da je najbolja pravecncija i zastita nosenje maske.

Link to comment
18 minutes ago, Хетерија said:

"Struka" se dakle u kriznom štabu toliko pita da ne zna ni da će koji sat kasnije da jednoglasno izglasa neke mere.

Edited by vememah
  • +1 2
Link to comment

Mogu oni da kažu šta hoće, ništa se neće poštovati jer nema ko to da kontroliše i kažnjava. A inače procentualno u prodavnicama najviše ljudi bez maski je kad su sa malom decom, ko da su onda imuni od svega

Link to comment

piše li nešto za kazne ako se odluka ne poštuje ili se računa na savest građana :happy:

- opet će trećina nositi masku ispod brade, trećina ispod nosa i trećina koja će se gušiti ispod iste

- pošto su dozvoljene maske iz kućne radinosti pade mi na pamet da napravim masku od ženskih mrežastih čarapa radi lakšeg disanja :D

  • +1 1
Link to comment
18 minutes ago, Conspirator said:

Hoće li žvalava budaletina da nam stvarno uvali netestirane kineske vakcine ili samo lupeta kao i obično? Mislim, nije kao da bi ga nešto sprečilo kada bi stvarno to odlučio.

 

 

Ko beše već daje vakcine vojnicima - Rusi, Kinezi?

 

 

Oksfordska vakcina svakako stize do nasih zabiti do kraja godine ili pocetkom sledece, ne znam sta je on to novo rekao ili ucinio jebeni balavi napor.

 

Septembra krece distribucija ako sve bude po planu (Engleska, SAD, Nemacka)... a ostali kad dodju na red, sto se meri mesecima. Dakle procitalo govedo vest na N1 i krenulo da obecava. I razgovara sa zemljama.

 

A ako je Kineska, onda jebiga

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, napadaj said:

 

 

sad vec dolazimo do trenutka da bi shirenje laznih vesti/informacij, kao i izgovaranje gluposti, kako u formalnim tako i u nefoemalnim situacijama, ako je dokumetovano, zaista trebalo da bude i kaznjivo. ne medicinska sestra iz 3 lepe, koja je na fejsu rekla da nema opreme, jer je nema, nego ove velichine lelemudi, koji idu okolo i smatraju, podstaknuti primerom svog gurua ludog nestora :dry:

 

ta kutija mora da se zatvori.

 

24 minutes ago, Conspirator said:

Hoće li žvalava budaletina da nam stvarno uvali netestirane kineske vakcine ili samo lupeta kao i obično? Mislim, nije kao da bi ga nešto sprečilo kada bi stvarno to odlučio.

 

 

Ko beše već daje vakcine vojnicima - Rusi, Kinezi?

 

prelazimo li u antivaksere braco i sestre :ohmy: :lolol:

 

nikad chovek ne zna u zivotu.

 

u drugim vestima, neke klinike klinichkog centra prelaze u kovid rezim.

Edited by gospa buba
Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...