Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Drugar mi rece da krizni stab ima cak 40 clanova. Ako je to istina, nije ni cudo sto sve izgleda ovako.

 

Moze li neko da zamisli na sta lice ti sastanci, jbt 40 ljudi, pa tu ako svi govore niko nema vremena da prica duze od minut-dva, nema nikakve rasprave, razmene misljenja. Verovatno nesto neko izdeklamuje, ostali se saglase i teraj dalje.:covid19:

Link to comment
7 hours ago, gospa buba said:

i to treba stalno ponavljati, svakog dana u svim prilikama. napisati batutu na vrata lazovi! gde god olosh radi - lazovi!

 

 

Ubice i lažovi. Jer njihove laži bukvalno ubijaju.

  • +1 2
Link to comment

Što se tiče ovih seroloških testova, ja sam pitala dr u kovid amb. zašto mi je radila serološki test, a ne PCR. Rekla mi je da je to po protokolu. Izvade krv da vide krvnu sliku, ako ti parametri ukazuju na kovid, onda moraju da urade test. Ako nema PCR, a uglavnom nema, onda serološki.

Link to comment
10 minutes ago, bejzbolka said:

Drugar mi rece da krizni stab ima cak 40 clanova. Ako je to istina, nije ni cudo sto sve izgleda ovako.

 

Moze li neko da zamisli na sta lice ti sastanci, jbt 40 ljudi, pa tu ako svi govore niko nema vremena da prica duze od minut-dva, nema nikakve rasprave, razmene misljenja. Verovatno nesto neko izdeklamuje, ostali se saglase i teraj dalje.:covid19:

 

Ako ih je 40 onda samo dvoje troje pricaju na sastancima. Jos ako se sastanci odrzavaju preko Skype/Teams onda cesto cujes "mozete li da ponovite pitanje" jer uglavnom svi rade nesto drugo.

Link to comment

Malo o narodu koji je van sveta i vremena



Japanci su počeli da nose maske za lice pre više od 100 godina još tokom pandemije gripa iz 1919. godine i nikad zapravo nisu prestali. Ukoliko krenete da kašljete ili se prehladite ovde se od vas očekuje da odmah navučete masku kako biste zaštitili one oko vas.


Vlada je pokrene nacionalnu kampanju upozoravajući ljude da izbegavaju ozloglašena „Tri C":

Zatvorene prostore sa lošom ventilacijom

Prometna mesta sa mnogo ljudi

Situacije bliskog kontakta kao što su razgovori licem u lice

„Mislim da je to funkcionisalo bolje nego da smo samo rekli ljudima da ostanu kod kuće", kaže doktor Đindai.



Japan je ZAMOLIO ljude da budu oprezni, da se klone mesta na kojima je gužva, da nose maske i da peru ruke - i u ogromnoj većini, to je upravo ono što su ljudi i radili.


I tekst, neka vrsta dnevnika, naseg coveka lekara, koji je prosao pakao sa ovom posasti

https://ljudilazi.blogspot.com/2020/07/moj-kovid-19.html?fbclid=IwAR2DrPOuY1w_MXO7kDU_jwpXhg391M_-ZJI0apnDASD2yoYwq__aH5iOuc4&m=1


A što se tiče maloumnika koji ne veruju u viruse, pozivam ih da prođu ovo što sam prošao i prolazim. Svako ko poziva da se ne nose maske trebalo bi da bude uhapšen i oteran na robiju za organizovano širenje zaraze. Ne treba imati milosti.

Jednom će neko morati da objasni kako smo došli do ovoga, ne meni, ja sam živ. Da objasni porodicama onih koji su preminuli. Jasno je da je virus glavni krivac ali dopuštanje da se ljudi ovoliko bahate i svesno raznose zarazu je nedopustivo. Umesto što hapsite decu koja se šetaju pored skupštine, što ne hapsite kolovođe otpora prema maskama?




Link to comment
45 minutes ago, borris_ said:

 

Ako ih je 40 onda samo dvoje troje pricaju na sastancima. Jos ako se sastanci odrzavaju preko Skype/Teams onda cesto cujes "mozete li da ponovite pitanje" jer uglavnom svi rade nesto drugo.

Rade nešto drugo i uživo... :D

 

Ja sam na jednom projektu imao na svakom sastanku 40+ ljudi, u početku... Kad sam ih malo upoznao, zamolio bih da odu u obližnju kafanu sve one koje tema sastanka ne zanima... E, tek je moglo onda da se radi, ostajalo bi najviše 10 njih...

 

 

Link to comment

U 11h ks ima sastanak

Razmatra se obaveza nosenja maski na otvorenom

Dzabe svaki pojedinacni potez kad je stihijski, bez da je deo sire  i odgovorne strategije ks-a, mogu sad da kazu sta hoce, ljydi ce raditi po svojoj savesti a ne zbog njihove preporuke

Link to comment
Drugar mi rece da krizni stab ima cak 40 clanova. Ako je to istina, nije ni cudo sto sve izgleda ovako.
 
Moze li neko da zamisli na sta lice ti sastanci, jbt 40 ljudi, pa tu ako svi govore niko nema vremena da prica duze od minut-dva, nema nikakve rasprave, razmene misljenja. Verovatno nesto neko izdeklamuje, ostali se saglase i teraj dalje.:covid19:
Ima ovde ljudi koji su radili u upravi pa mogu preciznije, ali tu ima dosta članova "po funkciji" prosto mora da bude komunikacije.
BTW,@Ayatollah je ovde pričao o studiji kako su koje zemlje "papirološki" donosile zabrane i ograničenja, mi smo jedina ili retka koja je na nivou cele vlade, uglavnom su donosila pojedina ministarstva iz svog resora.
Mislim da sam pretrčao i u novinama da je neki predstavnik neke međunarodne organizacije pričao o tome...
Nebitno je da li ima 40 ili 5 članova, kad se jedna osoba pita...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Pitao sam ovih mojih par poznanika sa inst za patologiju o izjavi Miljka Ristića od juče, ali nisam dobio potvrdu da su vršene takve obdukcije. Da ne kažem da Ristić laže... Sudska medicina takve obdukcije ne vrši. Jedino ako nisu na VMA, ali čisto sumnjam

Link to comment
5 minutes ago, Kelt said:

Pitao sam ovih mojih par poznanika sa inst za patologiju o izjavi Miljka Ristića od juče, ali nisam dobio potvrdu da su vršene takve obdukcije. Da ne kažem da Ristić laže... Sudska medicina takve obdukcije ne vrši. Jedino ako nisu na VMA, ali čisto sumnjam

 

 

Link to comment
Pitao sam ovih mojih par poznanika sa inst za patologiju o izjavi Miljka Ristića od juče, ali nisam dobio potvrdu da su vršene takve obdukcije. Da ne kažem da Ristić laže... Sudska medicina takve obdukcije ne vrši. Jedino ako nisu na VMA, ali čisto sumnjam
Od par nekih lekara u medijima sam čuo da su zaprepašćeni koliko se ne rade obdukcije i analiza da tako kažem "post mortem"

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
5 minutes ago, Frank Pembleton said:

Od par nekih lekara u medijima sam čuo da su zaprepašćeni koliko se ne rade obdukcije i analiza da tako kažem "post mortem"

.... Shiit has hit the fan!
 

 

ne rade se baš obdukije kod zaraznih bolesti. Zato sam i bio iznenadjen izjavom Miljka Ristića. Pitao sam ovo mog druga koji je tamo na bitnoj poziciji, pa mi je još tada rekao da su imali samo par sumnjivih, ali ništa ciljano ne rade, a baš i ne bi. Institut za patologiju bi trebalo da radi jer je akademska institucija, a ovo novi entitet, ali... kao i sve kod nas

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...