Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

U jednom turističkom mestu u istočnoj Srbiji prvi stradali od korone. Nezvanično ima dosta zaraženih i još nekoliko ljudi u Nišu sa dosta teškom kliničkom slikom.
Koji grad, trenutno sam u Kladovu I zujim po Istocnoj Srbiji :D

Ili mislis nize, na Sokobanju?
Link to comment
38 minutes ago, Malvo said:

U jednom turističkom mestu u istočnoj Srbiji prvi stradali od korone. Nezvanično ima dosta zaraženih i još nekoliko ljudi u Nišu sa dosta teškom kliničkom slikom.

 

Nadam se da nije Kladovo bio za vikend.

Link to comment
1 hour ago, borris_ said:

Nesto ne razumjem a vidim da je vise puta ovdje napisano.

 

Zasto rade seroloske testove pacijentima koji dodju u covid ambulantu sa simptomima?

 

Zar u tom slucaju ne rade PCR test da se vidi da li si pozitivan ili negativan? Seroloski test valjda treba da vidi da li ima antitjela a to se valjda radi kada prebolis virus.

 

FB_IMG_1594752887496.jpg

Link to comment
 
Nadam se da nije Kladovo bio za vikend.
Koliko je bre ljudi bilo u Kladovu za ovaj vikend?
Moja 3 ortaka sa porodicama i još neki..

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
4 hours ago, Frank Pembleton said:

Meni ovo potpuno neverovatno, ako je neistina računam da je Crown Plaza ozbiljna firma i da će reagovati.
Ako je istina onda još gore!

.... Shiit has hit the fan!
 

Nije neistina, zvali su ih iz klinickog da pitaju da li imaju visak posteljine, pa je hotel donirao, plus su se i zaposleni hotela ukljucili u akciju.

Tu smo negde na nivou Mozambika.

Link to comment
13 minutes ago, Chika Spale said:

Nije neistina, zvali su ih iz klinickog da pitaju da li imaju visak posteljine, pa je hotel donirao, plus su se i zaposleni hotela ukljucili u akciju.

Tu smo negde na nivou Mozambika.

Kako smeju od tajkuna da traže? Miško nije više tajkun?

Link to comment
Nije neistina, zvali su ih iz klinickog da pitaju da li imaju visak posteljine, pa je hotel donirao, plus su se i zaposleni hotela ukljucili u akciju.
Tu smo negde na nivou Mozambika.
Ma jasno ne bi se firma zajebavala...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

@radisa ne znam stvarno :D. Nemam veze sa Crown plazom, ovo sam cuo iz druge ruke dok sam proveravao jel akcija prava ili necija patka posto sam hteo da doniram. Btw, njima se ta (ocigledno interna) akcija zavrsila danas u 15h, a ne kao sto je pisalo na onoj facebook objavi sutra.

Link to comment
57 minutes ago, Jozef K. said:

 

FB_IMG_1594752887496.jpg

Hvala sa ovo. Da li PCR test može sa detektuje virus ranije? 

Napisao sam već ti brzi seroloski testovi nisu pouzdani. Znam troje njih koji su imali simptome (a za jednu je 100% bio virus) a negativni su na tom testu (trebali su im detektovati ove IgG antitjela). Doktor im je rekao da su ti testovi nepouzdani (i spanci su pričali da su ti testovi nepouzdani).

 

Ovdje u fr laboratorije rade PCR testove kada neko ima simptome. 

Edited by borris_
Link to comment

ne znam kako postoje ljudi koji se cude sto nema posteljine... Novi Sad je podnosljivo los. ima par klinika koje se raspadaju, ali ima i par renoviranih. sve u svemu, postoje sanse da ne izadjete bolesniji odande nego sto ste bili kada ste dosli.

 

s druge strane, pre 4 godine kada mi je pokojni otac lezao u Vrbasu, ja sam hteo da ga vodim kuci, da umre covek u cistom. mama je svaki dan isla i odnosila mu hranu, posteljina je sva bila nasa. da ne pricam da je lezao u sobi sa dva kreveta, jedan iza drugog, duzine oko 4m, sirine mozda 2m. bukvalno dvoje ljudi ne moze da se mimoidje u sobi. zadnji put okorecena pre cirka 20 godina, verovatno i vise. lezi u sobi sa covekom vezanim za krevet, jer je lik nasilan. 

sve usput, lezi na odeljenju saa jos 30 ljudi, preko dana dve medicinske sestra, nocna smena jedna. znaci jedna medicinska sestra na 30 pacijenata(od kojih je barem pola u teskom stanju... oba lika koji su bili s tatom u sobi tih 10ak dana nisu izasli iz bolnice) u periodu od 12 sati. 

 

suma sumarum. dok je stanje bilo "normalno" u Vrbasu(jeste jebena selendra, ali nije Kursumlija jebemu), na pulmologiji nije bilo mesta, nije bilo dovoljno radnika, nije bilo posteljine. a hrana je bila nejestiva. sta mislite, koliko puta je gore sada? e to sto ste pomislili, pomnozite sa 10, i bicete blizu.... jer sve sto sam napisao, dok ne vidite(a nadam se da necete morati, nikada), ne mozete da pojmite. jer cak ni slike ne pokazuju uzas i beznadje koje vas doceka kad tamo udjete.

  • +1 2
Link to comment
5 minutes ago, Jumanji said:

Na HRT1 upravo pocela emisija o koroni, sa brojnim strucnjacima, ko hoce da gleda.

 

 

 

 

 

Jel učestvuje :covid19:?

Link to comment
4 minutes ago, freakns said:

ne znam kako postoje ljudi koji se cude sto nema posteljine... Novi Sad je podnosljivo los. ima par klinika koje se raspadaju, ali ima i par renoviranih. sve u svemu, postoje sanse da ne izadjete bolesniji odande nego sto ste bili kada ste dosli.

 

s druge strane, pre 4 godine kada mi je pokojni otac lezao u Vrbasu, ja sam hteo da ga vodim kuci, da umre covek u cistom. mama je svaki dan isla i odnosila mu hranu, posteljina je sva bila nasa. da ne pricam da je lezao u sobi sa dva kreveta, jedan iza drugog, duzine oko 4m, sirine mozda 2m. bukvalno dvoje ljudi ne moze da se mimoidje u sobi. zadnji put okorecena pre cirka 20 godina, verovatno i vise. lezi u sobi sa covekom vezanim za krevet, jer je lik nasilan. 

sve usput, lezi na odeljenju saa jos 30 ljudi, preko dana dve medicinske sestra, nocna smena jedna. znaci jedna medicinska sestra na 30 pacijenata(od kojih je barem pola u teskom stanju... oba lika koji su bili s tatom u sobi tih 10ak dana nisu izasli iz bolnice) u periodu od 12 sati. 

 

suma sumarum. dok je stanje bilo "normalno" u Vrbasu(jeste jebena selendra, ali nije Kursumlija jebemu), na pulmologiji nije bilo mesta, nije bilo dovoljno radnika, nije bilo posteljine. a hrana je bila nejestiva. sta mislite, koliko puta je gore sada? e to sto ste pomislili, pomnozite sa 10, i bicete blizu.... jer sve sto sam napisao, dok ne vidite(a nadam se da necete morati, nikada), ne mozete da pojmite. jer cak ni slike ne pokazuju uzas i beznadje koje vas doceka kad tamo udjete.

Meni je klinja prošle godina ležao u bolnici i žena sa njim... Ja sam jednu noć proveo, da žena odmori... Sve što napišem, ne može da dočara tugu koju sam tamo video... Dečija bolnica, NS...

 

 

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...