Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

6 minutes ago, morgana said:

kafici koji rade su naravno budalastina. lijepo je sto imamo povjerenja u strategiju odbrane od epidemije, tj imam je i ja, ali sad smo izgleda u situaciji da nam je sve ok jer kon. ne zezajte. postoje razlicite linije argumentacije oko ove odluke tj motiva za njeno donosenje. imaju valjda i druge drzave ok epidemiologe, majkumu, a razlicite mjere.

otvoreni kafici su glupost.

 

Samo pokušavam da razmišljam zdravorazumski. Nije mi jasno zašto se kafići ne zatvaraju, isto kao što mi nije bilo jasno zašto se odugovlačilo sa zatvaranjem škola, niti zašto se penzionerima ne dozvoljava da šetaju u parku, dokle god ne ulaze u neki javni prostor. Još prošle nedelje sam rekao da Dodikov pristup djeluje najrazumniji.

Psiho naravno gleda prvenstveno lični interes ali rekao bih da smo došli do tačke kada se on u velikoj mjeri podudara sa opštim. Eto u to se ja uzdam.

Link to comment
10 minutes ago, keitel said:

 

Samo pokušavam da razmišljam zdravorazumski. Nije mi jasno zašto se kafići ne zatvaraju, isto kao što mi nije bilo jasno zašto se odugovlačilo sa zatvaranjem škola, niti zašto se penzionerima ne dozvoljava da šetaju u parku, dokle god ne ulaze u neki javni prostor. Još prošle nedelje sam rekao da Dodikov pristup djeluje najrazumniji.

Psiho naravno gleda prvenstveno lični interes ali rekao bih da smo došli do tačke kada se on u velikoj mjeri podudara sa opštim. Eto u to se ja uzdam.

 

Naravno da mu se licni i izborni interes podudara sa opstim. Zatvorice sve, malo kasnije od drugih, a pitanje je zasto ne zatvara jos, dok, s druge strane, uvodi mjeru za starije od 65 koja je imperativna i kao takva ne postoji drugdje u Evropi, ako se ne varam.

Trazi i najmanji prostor da profitira dok god brojke to dozvoljavaju uz rizik koji je valjda podnosljiv ali po vecini ostalih u okruzenju ocigledno previsok epidemioloski ili psiholoski. 

Ugostitelji imaju svoj ugao gledanja na nezatvaranje, sudeci po portalima koji pokrivaju tu bransu. I nisu svi odusevljeni mjerom. To ne znaci niti da jesu niti da nisu u pravu vise nego gradjani iz drugih bransi, naravno.

Edited by morgana
Link to comment
 
Naravno da mu se licni i izborni interes podudara sa opstim. Zatvorice sve, malo kasnije od drugih, a pitanje je zasto ne zatvara jos, dok, s druge strane, uvodi mjeru za starije od 65 koja je imperativna i kao takva ne postoji drugdje u Evropi, ako se ne varam.
Trazi i najmanji prostor da profitira dok god brojke to dozvoljavaju uz rizik koji je valjda podnosljiv ali po vecini ostalih u okruzenju ocigledno previsok epidemioloski ili psiholoski. 
Ugostitelji imaju svoj ugao gledanja na nezatvaranje, sudeci po portalima koji pokrivaju tu bransu. I nisu svi odusevljeni mjerom. To ne znaci niti da jesu niti da nisu u pravu vise nego gradjani iz drugih bransi, naravno.
+1

A ko sprečava ugostitelje da zatvore? Zapravo ima kafića koji su zatvoreni, a ima i ovih što rade do pola 8, pa posle nesrećni konobar trči na autobus da stigne na aplauz.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Link to comment
Just now, kralj said:

+1

A ko sprečava ugostitelje da zatvore? Zapravo ima kafića koji su zatvoreni, a ima i ovih što rade do pola 8, pa posle nesrećni konobar trči na autobus da stigne na aplauz.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 

koliko citam, i u bgd su neki restorani zatvoreni. niko ne moze da ih sprijeci da zatvore, naravno. 

Link to comment
8 hours ago, Anonymous said:

 

Nije baš isto. Ovaj je trenutno jedan od najvažnijih ljudi u zemlji, sad verovatno gleda do koje će mere praviti kompromise, a da sačuva sopstvenu strategiju (nadam se da je ima), meni su oni kafići i dalje trn u oku.

 

Ovaj drugi je naprosto budala.

 

+1

 

Vidi sa da balansira i kontrolise stetu. Bez njega bi bilo neuporedivo gore.

Edited by Caligula
Link to comment

slazem se da balansira. samo bih voljela da ne balansira nimalo nego sijece iskljucivo kako struka nalaze, i u komunikaciji jer je i ona dio mjera. a niko od nas ne zna kakve su mu mogucnosti za to i da li ih koristi maksimalno, vidimo samo ishode i vjerujemo kako nam drago.

sad je bas vrijeme da se samoizolujem u odnosu na temu. i da setam kuce.

Link to comment
20 minutes ago, morgana said:

slazem se da balansira. samo bih voljela da ne balansira nimalo nego sijece iskljucivo kako struka nalaze, i u komunikaciji jer je i ona dio mjera.

 

Onda bi odleteo iz tima dok kazes "shoping". Zapretio je u jednom trenutku ostavkom, povukao je liniju.

 

Inace slazem se sasvim da kod struke nema balansiranja, pitanje je samo koliko je to kod ove mafije moguce izvesti

Edited by Caligula
Link to comment

Imam neki osecaj za filing da su sledece 2 nedelje kljucne..

Nadam se da se narod ponasa koliko toliko odgovorno jebiga :/

Bas me nesto puklo jutros..
Valjda me stigla zabrinutost za roditelje itd

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment

Bitno je pregurati sledeće dve nedelje, sad ulazimo u kritični period. Držati se pravila o higijeni i dezinfekciji, ne napuštati kuću bez preke potrebe i, najbitnije, ne dozvoliti panici ili depri da nas savlada.

 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...