Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Prva mera je trebala biti zatvaranje granica i jenomesecni karantin za svakog ko hoce da udje, ali u posebna mesta za tu namenu, ali to je valjda iluzorno u 21 veku

Link to comment



 
Ali se vrlo dobro zna da je bolest opasna za 60+. to znaci da je, sa epidemioloske tacke gledista (ja, laik, kazem) logicno da razbolis 70% mladjih od 60god, da imas ukupno 10000 teze obolelih u cetiri meseca i da razvijes herd immunity. ako umre 1000 ljudi to je odlicna cifra nasuprot 35000 ljudi koliko bi trebalo po izvestaju CDC-a od pre nekoliko dana. 


Sve su to ipak nagadjanja i pretpostavke.
Imamo Italijane koji su nesto prethodnih dana upozoravali da sve mladje napada, mislim koji su po bolnicama.
Postavila sam juce tabelu u Sloveniji po godistima i polu, cini mi se da nema mnogo starih.
Virus pokusava da prezivi, mutira, ko zna kakav nas scenario ovde ceka, a pogotovu da li je i koliko sve ovo ovde transparentno.

Nemoguce da je virus kod nas tek od pre 2-3 nedelje. Imamo kriticni momenat sa kineskom Novom godinom, pa i kasnije mnogo neozbiljniju pricu sa avio vezama sa Milanom i Bergamom do pre koliko, 7-10 dana.
Frizer iz Nisa na tviteru se oglasio pre nekih 5-6 dana, zapamtila sam da je 47.zarazeni, kaze da su mu rekli doktori da je najmanje vec 2 nedelje zarazen, nije nigde putovao, u salonu najverovatnije. Koliko je tek on dalje rasirio...Tako da su stari vec uveliko izlozeni, ali videcemo kako cemo i koliko da se patimo.
Link to comment
1 minute ago, ToniAdams said:

Zar nije jeftinije testirati pomenutog nego mu plaćati karantin mesec dana? Pitam za druga.

U tom trenutku može biti negativan

Link to comment

Veceras sam u prolazu uhvatila vest da je frka na trzistu sa testovima, nema ih dovoljno, Poljaci se nesto zalili.
Sad valjda je to nesto trenutno, ali cinjenica da ni to ne radimo kako treba.

Link to comment
2 minutes ago, ToniAdams said:

Stvarno? Koliko dugo?

Mislim da svakako u to vreme nije bilo testa koji za dan pokazuje tako da bi svakako neki karantin bio neophodan.

Niko ne zna tačno koliko,ali nekoliko dana je sigurno moguće.

Link to comment

Nema ni karantina realno.

 

I kućni karantin bi svakako odradio neki posao, ako se ozbiljno pristupi. Problem je što smo, na sreću, ovakve situacije mogli dosad jedino u filmovima gledati. Sledeća epidemija će biti verovatno efikasno u startu sasečena, ako bude u ovom veku.

Link to comment
1 minute ago, Filozof manijak said:

A i nema toliko testova, za 70 hiljada ljudi

 

Pa to je. Nema se, a nema se ni za ozbiljan karantin, pa se onda smišljaju termini tipa 'samoizolacije', 'imuniteta gomile'. Realno zajebano,

Link to comment

Pa nista, ako se nema za karantin, onda vracanje sa granica...i bilo je ovakvih slucajeva u Srbiji, knjaz Milos je tako suzbio kugu u Srbiji 1830 i neke, pa variola vera 1972 (doduse tad je imala vakcina i cela Jugoslavija je bila cepljena za nekoliko dana)

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...