Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

9 minutes ago, morgana said:

 

u tom slucaju, imao je obavezu da to kaze sa bine na kojoj stoji, jednako kao sto je onaj ljekar koji je vucica prosle godine provodio kroz djeciju kliniku imao obavezu da mu ne da udje u bolesnicku sobu bez maske i zastitnog odjela

 

 

iako mu je specijalnost epidemiologija verujem da poseduje i bazično znanje psihijatrije

 

zna on vrlo dobro ko je vučić, ali takođe zna i šta nosi sa sobom epidemija virusa kao što je korona zdravstvenom sistemu srbije

 

 

bar se nadam

Link to comment
4 minutes ago, Jumanji said:
52 minutes ago, Mil@n said:
 
Zato što nije ni krenulo kako treba i nema šanse da se umiri bilo šta u narednih 7 dana, pogotovu jer su nam mere kao i posvećenost ljudi istima - takve kakve su.

Ok, znamo da nije krenulo kako treba. Znali smo i da nece da krene kako treba, tako da je sve ovo smuti pa prospi. No, pitanje koliko je vlast uopste i slusala struku (iskreno cisto sumnjam), kao i sta su ovi savetovali zapravo. Nisam slusla Kona, ovih dana, znam da je gostovao na vise mesta, ali svi su svesni (strucnjaci) da nijedan zdravstveni sistem ne moze da podnese taj nagli broj obolelih, odonosno kriticnih, najbolje se vidi iz primera Italije. Sad lose smo krenuli, ali i nastavljamo lose. Razvlacenje krive je moguce samo u strogom karantinu, izolaciji i disciplini, sa ovakvim polu-nicega, gde smo nocu u kucama a preko dana svuda, od toga nema nista, naravno.

 

Ali se vrlo dobro zna da je bolest opasna za 60+. to znaci da je, sa epidemioloske tacke gledista (ja, laik, kazem) logicno da razbolis 70% mladjih od 60god, da imas ukupno 10000 teze obolelih u cetiri meseca i da razvijes herd immunity. ako umre 1000 ljudi to je odlicna cifra nasuprot 35000 ljudi koliko bi trebalo po izvestaju CDC-a od pre nekoliko dana. 

Link to comment

 

Kon ima bazu, sumnju, koriguje i adaptira, to nam je sansa a i nudio je ostavku, ne vucicu nego ako ne bude u pravu, ubacio je strucni maksimum kasnije a ostavio politicku komunikaciju na stranu

 

Sta je pasaziranje  kod virusne terminologije - slabljenje ?

Link to comment
16 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

iako mu je specijalnost epidemiologija verujem da poseduje i bazično znanje psihijatrije

 

zna on vrlo dobro ko je vučić, ali takođe zna i šta nosi sa sobom epidemija virusa kao što je korona zdravstvenom sistemu srbije

 

 

bar se nadam

 

nesto mi ne deluje da je gluplji od bilo koga od nas ovde

Link to comment
3 minutes ago, ZerrorR said:

 

... herd immunity ...

 

Meni je taj pojam sve više sinonim za nečinjenje. Mislim da sam čak na liniji SZO-a sada.

 

Ajd' da bar budemo dosledni pa da organizujemo mega žurke u svakom kvartu, da se to što pre napravi i što brže završi. Pod uslovom da se uopšte napravi.

Link to comment
1 hour ago, Nesh said:

Ako je verovati googlu i sajtu RTV, Kon je rekao i ovo:

 

 

Da ne bude istrgnuto iz konteksta, evo i dodatnog objasnjenja:

 

 

Vest je od 12. marta. 

 

Dakle, 12. marta konstatuje da je zatvarati škole u vreme kada apsolutno nikakvog rizika nema da se kroz te škole prenosi virus je pogrešan potez i pucanj u prazno.

Mozda se samo nespretno izrazio, ali reci da nema apsolutno nikakvog rizika da se kroz skole prenosi virus...a 3-4 dana kasnije zatvoriti skole..hm...ne deluje bas kao vrhunska procena situacije.

Sluśala sam na TV i premotavala par puta da dobro razumem i upamtim šta je Kon rekao.

Sve si taćno citirao.

 

I nije se nespetno izrazio uopśte. Svako ko radi risk assessment zna o čemu je pričao.

 

I ne mislim da se predomislio za škole za par dana. Mislim da je zatvaranje škola 16.3. uradio lićno Psihopata, i to iz 2 motiva:

1. Rejting mu je govorio da su roditelji popizdeli śto ne zatvara škole

2. Njegova stoka od ministra obrazovanja je uredno zatvorila svoju śkolu.

Zbog 1, da bi pokrio 2, on zatvara škole od 16.3.

 

Kon je bio jasan i dosledan. 
I nije za 3 dana prešao od “ne zatvaramo śkole još” na “moramo sad da ih zatvorimo do kraja godine” nego sve vreme govori jedno te isto: da nema smisla zatvarati śkole na kratko, i da onda kada se to bude uradilo mora biti na najmanje mesec dana, a poželjno (ovaj deo je dodat kasnije) na do kraja śkolske godine.

Link to comment

e pa ja ne mislim da se iz vlasti trazilo da se skole ako se zatvore zatvore na dve nedelje. ta prica sa dve nedelje je red herring

Edited by Krošek
Link to comment
4 minutes ago, Anonymous said:

 

Meni je taj pojam sve više sinonim za nečinjenje. Mislim da sam čak na liniji SZO-a sada.

 

 

jbg. ja na taj termin refleksno gledam iz ugla deteta koje ne sme da primi vakcinu na ovo ili ono... vs antivax narativ.

Link to comment
3 minutes ago, ZerrorR said:

 

jbg. ja na taj termin refleksno gledam iz ugla deteta koje ne sme da primi vakcinu na ovo ili ono... vs antivax narativ.

 

Ja bih negde i prihvatio sve to pod uslovom da se dokaže da će od tog gigantskog medicinskog eksperimenta nad čitavim nacijama biti neke koristi.

Link to comment
3 hours ago, BWA said:

nije ironija, ali treba reci da i gradjani banjaluke pokazuju, bar za mene, iznenadjujuci nivo discipline.

kafane ne rade danima i niko se ne zali, u redovima se drzi odstojanje a u objekte se ulazi 1 po 1.

sudjenja se ne odrzavaju, osim u hitnim-pritvorskim predmetima, gradska uprava radi skraceno sa otprilike 30% osoblja, slicno je i republickim organima uprave..

 

Мени није јасно зашто кафићи и даље раде у Србији. У Бањалуци је то била једна од првих мјера, пар дана након првог случаја.

Link to comment
8 minutes ago, Cane Vukic Prebranac said:

 

Мени није јасно зашто кафићи и даље раде у Србији. У Бањалуци је то била једна од првих мјера, пар дана након првог случаја.

ni ja to ne razumijem.

u bl su  zarazena 2 konobara i 1 gazda kafane, sto samo po sebi govori gdje je izvor zaraze.

boga pitaj koliko su ta 3 veseljaka ljudi zarazili.

 

Edited by BWA
Link to comment
3 minutes ago, Cane Vukic Prebranac said:

 

Мени није јасно зашто кафићи и даље раде у Србији. У Бањалуци је то била једна од првих мјера, пар дана након првог случаја.

 

Ajde Goranze ponovi onaj svoj post o kafićima, ne mogu više da ga nađem.

 

Ima i ovo:

 

Quote

 

Pisac Dragan Velikić nazvao je "zapanjujućom situacijom" činjenicu da, uvođenjem strožih mera tokom vanrednog stanja, kafići i restorani i dalje ostaju otvoreni, a da se sa druge strane društvo opredeljuje za najradikalnije mere.

 

Ne preterujem ako kažem, rekao je Velikić za FoNet, da skoro polovinu vlasnika kafića čine ljudi koji dolaze iz zone kriminala, štro se vidi po "tenkovima" koji su parkirani.

 

Njihova moć ide dotle da dirigiju. Opredelili smo se za najradikalne mere, u redu, ne zagovaram nedisciplinu, ali dozvoljava se da kafići rade, a bibliotekama ćemo ograničiti radno vreme, ukazao je Velikić. 

 

 

Link to comment
7 minutes ago, Krošek said:

zašto ne bi radili, ne znaš da je propisana obavezna max gustina od jedne osobe na četiri kvadratna metra, da ne bi došlo do zaražavanja gostiju?

osim sto se ta uredba na vecini mesta niti postuj, niti sprovodi niti kontrolise. Da budem iskren ne znam ni kako bi to radili. udje policajac kaze svima da ne mrdaju a za njim u patroli geometar premerava i pisu kazne.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...